Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2016


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemar har deltagit i 2016:

Valtellina Wine Trail, 5 November

Plats Namn Klass Tid
103 Johan Porshult 42 km, män 4:36:19
162 Johan Hedlund 42 km, män 4:49:10
215 Stefan Karlsson 42 km, män 5:07:44
246 Henrik Arrhenius 42 km, män 5:17:04
57 Emelie Järlid 42 km, kvinnor 6:51:42
59 Solveig Ohlsson 42 km, kvinnor 6:27:53
387 Birger Sörensson 42 km, män 7:03:12
 
193 Pelle Gunnarsson 21 km, män 2:15:11
245 Stefan Ulmeståhl 21 km, män 2:20:10
361 Peter Nordström 21 km, män 2:35:22
88 Lisa Samuelsson 21 km, kvinnor 2:46:47
95 Meta Steinbach 21 km, kvinnor 2:48:54
115 Yvette Pelcz 21 km, kvinnor 2:59:11
116 Lena Magnusson 21 km, kvinnor 2:59:12
540 Per Carlström 21 km, män 3:43:51
546 Bengt Mattsson 21 km, män 4:05:55
169 Anette Flinke 21 km, kvinnor 4:52:31
170 Kethy Andersson 21 km, kvinnor 4:53:39
 
36 Susanne Nilsson 12,4 km, kvinnor 1:52:34
121 B-Å Ljungqvist 12,4 km, män 2:11:56
64 Maria Dagermo 12,4 km, kvinnor 2:27:13
67 Christina Ulveklint 12,4 km, kvinnor 2:42:10
126 Janne Flinke 12,4 km, män 3:02:32
70 Marie Arrhenius 12,4 km, kvinnor 3:35:52
71 Gertrud Carlström 12,4 km, kvinnor 3:35:53

Visa svar


Dölj svar


Sylvesterloppet Olofström, 31 December

Plats (Klass) Namn Klass Tid
2 (1:a DM) Johan Estvik Män, 10,55 km 37:40
3 (2:a DM) Philip Persson Män, 10,55 km 38:45
1 (3:a DM) Marcus Andréason M35, 10,55 km 40:00
1 Stefan Karlsson M40, 10,55 km 40:03
3 Johan Porshult M45, 10,55 km 40:54
4 Jonatan Andersson Män, 10,55 km 41:56
5 Mohamad Al Saeed Män, 10,55 km 42:35
1 Lennart Carlsson M50, 10,55 km 42:38
2 Pelle Gunnarsson M50, 10,55 km 43:16
4 Markus Samuelsson M35, 10,55 km 43:28
1 (2:a DM) Ulrica Skagert K35-50, 10,55 km 45:16
5 Johan Andersson Män, 10,55 km 47:22
1 (3:a DM) Jannike Åkesson Kvinnor, 10,55 km 47:24
17 Per Granberg Motion, 10,55 km 49:09
4 Anna Persson Kvinnor, 10,55 km 49:24
2 Börje Persson M65, 10,55 km 53:04
5 Niklas Bohman M35, 10,55 km 54:07
4 Malin Faraasen K35-50, 10,55 km 55:27
5 Eddy Hultgren M55, 10,55 km 55:34
1 Birger Sörensson M70, 10,55 km 57:22
9 Magnus Von Schenck M45, 10,55 km 1:03:26
1 Anneli Svensson K50+, 10,55 km 1:03:42
2 Anki Kjellson K50+, 10,55 km 1:08:23
4 Åke Johansson M65, 10,55 km 1:09:30
1 L-G Olausson M60, 10,55 km 1:10:35
2 Bosse Ekström M60, 10,55 km 1:12:00
 
38 Elsa Håkansson Motion, 5,8 km 36:10
39 B-Å Ljungkvist Motion, 5,8 km 36:33
44 Alice Andersson Motion, 5,8 km 41:48
48 Marie Andersson Motion, 5,8 km 47:33

Visa svar


Dölj svar


Sylvesterloppet Kalmar, 31 December

Plats Namn Klass Tid
62 Henrik Arrhenius Män 10 km 42:56
126 J-O Nilsson Män 5 km 33:03
148 Eva Nilsson Kvinnor 5 km 38:07

Visa svar


Dölj svar


Personliga rekordens tävling, Växjö 17-18 December

Plats Namn Klass Distans
4 Peter Lendrop 24-Timmars, Herrar 179,15 km
 
2 Roger Kjellsson 12-Timmars, Herrar 103,39 km
 
19 Namida Aneskans 6-Timmars, Herrar 46,71 km
22 L-G Olausson 6-Timmars, Herrar 43,57 km
26 Eddy Hultgren 6-Timmars, Herrar 42,2 km

Visa svar


Dölj svar


Skinkloppet, Gränum, 4 December

Plats Namn Klass Tid
1 Jonas Porshult Herrar 12 km 44:23
2 Johan Porshult Herrar 12 km 46:05
19 Eddy Hultgren Herrar 12 km 1:03:48
21 L-G Olausson Herrar 12 km 1:20:20
22 Åke Johansson Herrar 12 km 1:20:59
23 Bosse Ekström Herrar 12 km 1:29:14

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona Nightrun, 29 November

Plats Namn Klass Tid
3 Jannike Åkesson Kvinnor 6 km 26:52
4 Ulrica Skagert Kvinnor 6 km 27:57
6 Sofia Fagerberg Kvinnor 6 km 30:51
8 Linnea Estvik Kvinnor 6 km 32:01
9 Solveig Ohlsson Kvinnor 6 km 32:04
14 Lena Magnusson Kvinnor 6 km 32:45
20 Annelie Svensson Kvinnor 6 km 36:20
23 Johanna Fagerberg Kvinnor 6 km 37:30
27 Eva Jonasson Kvinnor 6 km 41:25
28 Lisbeth Johansson Kvinnor 6 km 41:26
29 Kethy Andersson Kvinnor 6 km 41:27
 
1 Johan Estvik Män 6 km 22:01
3 Jonas Porshult Män 6 km 23:09
5 Stefan Karlsson Män 6 km 24;08
7 Per Nilsson Män 6 km 24:48
8 Johan Porshult Män 6 km 24:54
11 Markus Samuelsson Män 6 km 25:54
12 Lennart Carlsson Män 6 km 26:16
13 Torbjörn Andersson Män 6 km 28:02
15 Kim Johnsson Män 6 km 28:32
18 Philip Landenstad Män 6 km 29:16
19 Rikard Johansson Män 6 km 29:18
23 Mattias Nilsson Män 6 km 32:19
26 Eddy Hultgren Män 6 km 34:45
31 Bosse Ekström Män 6 km 46:52

Visa svar


Dölj svar


Valencia Marathon, 20 November

Plats Namn Klass Tid
1446 Hampus Åberg 42,2 km, män 3:49:43

Visa svar


Dölj svar


Kristianstad Trail, 20 November

Plats Namn Klass Tid
30 Markus Samuelsson 25 km, män 2:21:55
32 Johan Olsson 25 km, män 2:24:03

Visa svar


Dölj svar


Jämjöhalvan, 12 November

Visa svar


Dölj svar


New York Marathon, 6 November

Plats Namn Klass Tid
6369 Håkan Nicklasson 42,2 km, män 3:33:50

Visa svar


Dölj svar


Silpingeloppet, 6 November

Plats Namn Klass Tid
2 Jannike Åkesson 10 km, kvinnor 42:15
4 Sven Olsson 10 km, män 51::32
8 L- G Olausson 10 km, män 1:08:30
9 Bosse Ekström 10 km, män 1:08:54

Visa svar


Dölj svar


Kullamannen, 5 November

Plats Namn Klass Tid
94 Johan Olausson Ultra Herr, +64 km 10:28:41

Visa svar


Dölj svar


Dublin Marathon, 30 Oktober

Plats Namn Klass Tid
481 Marcus Andreáson M35 42,2 km 3:23:54

Visa svar


Dölj svar


Växjö Marathon, 22 Oktober

Plats Namn Klass Tid
4 Tomas Falck M50 3:33:53
5 Vendela Normark Granetoft K45 4:35:00
7 Lars-Göran Olausson M60 5:32:23

Visa svar


Dölj svar


Hässelbyloppet, 9 Oktober

Plats Namn Klass Tid
330 Pelle Gunnarsson Herrar 10 km 39:35

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 4 Oktober

Namn Tid
Jannike Åkesson 24:36
Anna Persson 27:06
Pernille Würtz 27:54
Eva Johnsson 28:22
Lotta Kihlbert 32:37
 
Mohamad Al Sayed 22:44
Thomas Börjesson 23:10
Pelle Gunnarsson 23:14
Lennart Carlsson 23:23
Markus Samuelsson 23:41
Anders Petersson 24:05
Martin Joelsson 24:48
Olof Blivik 24:57
Johan Andersson 25:01
Olof Woltil 26:00
Tomas Falck 26:05
Stefan Karlsson 26:32
Kim Johnsson 26:34
Johan Olsson 26:53
Birger Sörensson 30:54
Nicklas Jakobsson 31:18
Eddy Hultgren 32:16

Visa svar


Dölj svar


Malmö Halvmarathon & Höstmil, 1 Oktober

Plats Namn Klass Tid
51 Magnus Strandberg Män 21,1 km Motion 1:33:40
13 Marie Strandberg Kvinnor 21,1 km Motion 1:41:13
 
353 Lars Håkansson Män 10 km Motion 1:06:24

Visa svar


Dölj svar


Hovaleden Ultra Trail, Tranås, 1 Oktober

Plats Namn Klass Tid
5 Heidi Hafvervik Damer 21 km 2:02:11

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet, 24 September

Plats Namn Klass Tid
64 Jonatan Björnberg Män 30 km 1:56:43
354 Per Nilsson Män 30 km 2:11:33
463 Roger Kjellsson Män 30 km 2:13:35
956 Samuel Karlström Män 30 km 2:22:38
1204 Markus Samuelsson Män 30 km 2:25:47
83 Jannike Åkesson Kvinnor 30 km 2:26:00
1446 Anders Petersson Män 30 km 2:28:26
1461 Darren Fennell Män 30 km 2:28:35
1472 Håkan Nicklasson Män 30 km 2:28:43
2252 Ola Persson Män 30 km 2:35:42
2391 Stefan Karlsson Män 30 km 2:36:53
2906 Johan Olsson Män 30 km 2:40:46
2988 Ola Samuelsson Män 30 km 2:41:32
4000 Stefan Larsson Män 30 km 2:48:37
4113 Hampus Åberg Män 30 km 2:49:20
4137 Micke Åström Män 30 km 2:49:31
4740 Georg Marcusson Män 30 km 2:53:50
4922 Peter Nordström Män 30 km 2:54:54
994 Solveig Ohlsson Kvinnor 30 km 2:57:07
1668 Eva Nilsson Män 30 km 3:10:26
7548 Joakim Fagerberg Män 30 km 3:15:45
2306 Malin Faraasen Kvinnor 30 km 3:22:41
8597 Jesper Olsson Män 30 km 3:26:42
9387 Magnus Von Schenck Män 30 km 3:38:42
3532 Lisbeth Johansson Kvinnor 30 km 3:55:40
10324 Markus Peltonen Män 30 km  3:58:25
3614  Anki Kjellson Kvinnor 30 km 3:58:29
 
57 Elina Wahlberg Kvinnor 15 km 1:11:37
100 Sofia Fagerberg Kvinnor 15 km 1:14:46
287 Emma Fagerberg Kvinnor 15 km 1:21:13
1452 Linnéa Lendrop Kvinnor 15 km 1:36:37

Visa svar


Dölj svar


Musikmilen, Växjö, 24 September

Plats Namn Klass Tid
23 Pelle Gunnarsson Män 10 km 39:51
10 Heidi Hafvervik  Kvinnor 10 km 47:22
196 Namida Aneskans Män 10 km 58:27

Visa svar


Dölj svar


Black River Run, Västerås, 17-18/9

Plats Namn Klass Tid
14 Gert Gustavsson Herrar 100 miles 21:44:20

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Halvmarathon, 10 September

Plats Namn Klass Tid
401 Gustav Linge M50 21,1 km 2:03:26
740 Thomas Sundström M45 21,1 km 2:09:38

Visa svar


Dölj svar


Bromölla 4-Run and Walk, 10 September

Plats Namn Klass Tid
1 Peter Lendrop M45 42,2 km 3:53:17
 
12 Eddy Hultgren Män 21,1 km 1:56:13
 
3 Heidi Hafvervik Kvinnor 10 km 47:28
5 Malin Faraasen Kvinnor 10 km 52:01

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan, 10 September

Plats Namn Klass Tid
5 Per Nilsson 7,5 km 28:30
9 Roger Kjellsson 7,5 km 30:15
13 Markus Samuelsson 7,5 km 31:12
24 Fredrik Rosenqvist 7,5 km 33:12
47 Niklas Bohman 7,5 km 38:12
49 Solveig Ohlsson 7,5 km 38:27
73 Anette Flinke 7,5 km 47:50
78 Kethy Andersson 7,5 km 50:20
79 Bosse Ekström 7,5 km 50:29
89 Marie Andersson 7,5 km 1:03:17
90 Åke Johansson 7,5 km 1:03:18

Visa svar


Dölj svar


Spring Hultsfred, 3 September

Plats Namn Distans, Klass Tid
1 Pelle Nilsson 42,2 km, M40 3:16:15
 
9 Thomas Börjesson 21,1 km, M50 1:29:19
10 Roger Kjellsson 21,1 km. M45 1:30:38
11 Pelle Gunnarsson 21,1 km, M50 1:30:38
4 Ulrica Skagert 21,1 km, K40 1:37:04
17 Tomas Falck 21,1 km, M50 1:39:21
2 Sofia Fagerberg 21,1 km, K35 1:44:27
3 Eva Johnsson 21,1 km, K50 1:44:43
4 Börje Persson 21,1 km, M65 1:50:15
2 Solveig Ohlsson 21,1 km, K60 1:51:57
6 Malin Faraasen 21,1 km, K45 1:55:12
6 Birger Sörensson 21,1 km, M70 1:57:46
12 Mattias Nilsson 21,1 km, M40 1:59:42
16 Magnus Von Schenck 21,1 km, M45 2:05:43
3 Bennie Torstensson 21,1 km, M60 2:18:33
3 Anette Flinke 21,1 km, K55 2:20:37
3 Kethy Andersson 21,1 km, K65 2:20:42
4 Bosse Ekström 21,1 km, K60 2:41:32
 
12 B-Å Ljungkvist 5 km, Män 30:55

Visa svar


Dölj svar


Sparbanken i Karlshamn Triathlon, 3 September

Sprint distans 800m   20km   5km
Plats Namn Klass Tid Siming T1 Cykling T2 Löpning
2 Johan Estvik H Tävling 1:05:03 14:26* * 30:50 0:39 19:08
9 Linnéa Estvik D Motion 1:27:13 17:13* * 42:30 0:55 26:35
44 John Holthuis H Motion 1:39:48 18:39* * 44:37 1:46 34:46

Visa svar


Dölj svar


Helsingborgs Marathon, 3 September

Plats Namn Klass Tid
232 Gert Gustavsson Män 42,2 km 4:06:03
233 Namida Aneskans Män 42,2 km 4:06:03
488 L-G Olausson Män 42,2 km 5:51:56

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen, 3 September

Plats Namn Klass Tid
67 Pauline Jeppsson 10 km 42:25
11973 Helena Hansson 10 km 1:26:02

Visa svar


Dölj svar


KM terräng 7,5 km, 30 Augusti

KM Namn Plats Klass Tid
1 Jannike Åkesson 1:a K 31:48
2 Pauline Jeppsson 1:a K35 32:16
3 Sofia Fagerberg 2:a K35 36:51
4 Anna Persson 2:a K 38:40
5 Solveig Ohlsson 1:a K60 38:43
6 Malin Faraasen 1:a K45 40:02
7 Lotta Kihlbert 1:a K50 45:33
8 Kethy Andersson 1:a K65 47:12
 
1 Johan Estvik 1:a M 27:23
2 Marcus Andréason 1:a M35 27:52
3 Jonathan Andersson 2:a M 28:27
4 Pelle Nilsson 1:a M40 28:48
5 Roger Kjellsson 1:a M45 30:01
6 Mohamad Al Sayed 3:a M 30:15
7 Thomas Börjesson 1:a M50 30:35
8 Pelle Gunnarsson 2:a M50 31:01
9 Anders Petersson 2:a M40 31:57
10 Martin Joelsson 4:a M 32:02
11 Johan Andersson 5:a M 32:04
12 Jimmy Algerstedt 3:a M40 33:08
13 Fredrik Rosenquist 3:a M50 33:37
14 Lars Noresten 2:a M35 33:50
15 Tomas Falck 4:a M50 35:04
16 Daniel Larsson 4:a M40 35:15
17 Anton Jakupi 2:a M45 36:33
18 Eddy Hultgren 1:a M55 39:05
19 Birger Sörensson 1:a M70 40:31
20 Magnus Von Schenck 3:a M45 41:35
21 Nicklas Jakobsson 3:a M35 41:51
22 Krister Åstrand 1:a M60 42:19
23 B-Å Ljungkvist 2:a M70 49:14
24 Bosse Ekström 1:a M60 49:24

Visa svar


Dölj svar


Väckelsångsloppet, 28 Augusti

Plats Namn Klass Tid
13 Markus Samuelsson Män 18,4 km 1:19:48
5 Jannike Åkesson Kvinnor 18,4 km 1:22:04
6 Solveig Ohlsson Kvinnor 18,4 km 1:35:32
44 Eddy Hultgren Män 18,4 km 1:43:32
10 Anette Flinke Kvinnor 18,4 km 1:59:40
11 Kethy Andersson Kvinnor 18,4 km 2:00:15

Visa svar


Dölj svar


DM 10.000m, Västra Marks IP, 23 Augusti

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Ironman, 20 Augusti

Ironman 3860m   180,2km   42,2km
Plats Namn Klass Tid Siming T1 Cykling T2 Löpning
16 Johannes Knoll M30 9:33:34 1:03:33 2:52 4:51:18 2:04 3:33:47
28 J-O Nilsson M50 10:40:51 1:22:40 4:53 5:20:45 4:36 3:47:57
112 Peter Lendrop M45 11:04:04 1:12:55 6:49 5:41:15 5:24 3:57:41
114 Markus Peltonen M30 11:22:45 1:17:36 10:51 6:01:12 4:08 3:48:58
120 Samuel Karlström M30 11:26:23 1:13:51 6:55 5:48:04 7:33 4:10:00
7 Eva Nilsson K50 11:52:13 1:21:22 7:37 5:46:12 7:54 4:29:08
96 Lennart Carlsson M50 11:52:41 1:20:04 6:54 5:42:15 8:52 4:34:36
148 Johan Olausson M30 11:58:14 1:40:52 10:49 5:47:37 7:29 4:11:27
167 Georg Marcusson M30 12:23:11 1:20:37 11:55 6:02:53 7:23 4:40:23
30 Jesper Olsson M20 13:12:26 1:21:28 11:21 7:03:51 11:11 4:24:35
124 Kim Johnsson M25 13:19:48 1:38:25 5:57 6:38:28 6:04 4:50:54
36 Bo Porshed M55 13:43:41 1:44:38 9:08 6:15:09 6:21 5:28:25
134 Sebastian Djuréen M25 13:57:59 1:38:10 12:46 6:50:04 8:16 5:08:43

Visa svar


Dölj svar


Ultravasan, 20 Augusti

Plats Namn Klass Tid
16 Micke Åström M45, 45km 4:16:22

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Göteborg, 20 Augusti

Plats Namn Klass Tid
412 Victoria Letterkrantz KS 10 km 55:49
89 L-G Olausson M60 10 km 1:13:44

Visa svar


Dölj svar


Karlshamns Stadslopp, 18 Augusti

Plats Namn Klass Tid
18 Linnéa Estvik Damer 10km 47:25

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Mini Tri, 17 Augusti

Mini 520m   18km   4,2km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
10 Håkan Nicklasson Män 55:17 11:35 1:32 25:00 1:18 15:55
14 Krisanti Johansson Kvinnor 1:16:48 15:01 2:38 35:41 2:01 21:31
15 Susanne Nilsson Kvinnor 1:19:03 10:10 3:18 40:53 2:22 22:21
207 Elsa Håkansson Kvinnor Motion 1:31:33 21:02 4:18 37:33 3:19 25:22

Visa svar


Dölj svar


DM-Terräng, Rosenholm, 16 Augusti

Plats Namn Klass Tid
2 Pelle Nilsson M vet, 4 km 15:09
2 Hamid Hosseini P17, 4 km 15:40
4 Roger Kjellsson M vet, 4 km 15:40
7 Pelle Gunnarsson M vet, 4 km 16:22
1 Jannike Åkesson K, 4 km 16:28
1 Ulrica Skagert K vet, 4 km 17:04
2 Sofia Fagerberg K vet, 4 km 19:03

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Stockholm, 13 Augusti

Plats Namn Klass Tid
10 Thomas Börjesson M50 41:05
18 Meta Steinbach K45 46:15
3161 Jesper Olsson MS 56:28

Visa svar


Dölj svar


Prinsens minne, Halmstad,  13 Augusti

Plats Namn Klass Tid
11 Håkan Nicklasson M35, 21,1 km 1:30:44

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 9 Augusti

Namn Tid
Pauline Jeppsson 24:10
Jannike Åkesson 24:15
Ulrica Skagert 24:34
Elina Wahlberg 26:38
Malin Faraasen 29:08
Solveig Ohlsson 29:11
Helen Persson 35:03
 
Marcus Andréason 21;54
Mohamad Al Sayed 22:54
Roger Kjellsson 23:01
Thomas Börjesson 23:20
J-O Nilsson 23:41
Pelle Gunnarsson 23:43
Benny Mårtensson 25:02
Hampus Åberg 25:07
Jimmy Algerstedt 25:09
Fredrik Rosenquist 25:18
Rickard Johansson 26:01
Kim Johnsson 26:13
Börje Persson 28:30
Eddy Hultgren 29:12
Magnus Von Schenck 31:44
Nicklas Jakobsson 33:23

Visa svar


Dölj svar


Malmö Tiathlon, 7 Augusti

Olympisk 1500m   40km   10km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
88 Mats Hagman Herr Motion 2:22:32 17:15 2:52 1:17:13 1:22 43:52

Visa svar


Dölj svar


Ölands Marathon, 6 Augusti

Plats Namn Klass Tid
3 Henrik Arrhenius M55, 42,2 km 3:35:08
5 Namida Aneskans Män, 42,2 km 3:50:11
6 Eddy Hultgren M55, 42,2 km 4:20:59

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona Stadslopp, 4 Augusti

Visa svar


Dölj svar


Kalmarmilen, 3 Augusti

Plats Namn Klass Tid
7 Jannike Åkesson Kvinnor 10 km 42:03
84 Ola Persson Män 10 km 42:05
157 Lisbeth Johansson Kvinnor 10 km 1:00:35

Visa svar


Dölj svar


Hornsjön runt, 23 Juli

Plats Namn Klass Tid
36 Anders Petersson Män 11 km 48:06

Visa svar


Dölj svar


The Gax 100 miles, Ystad, 23 Juli

Plats Namn Klass Tid
16 Gert Gustavsson 100 Miles 25h 10m

Visa svar


Dölj svar


Österlen Green Run, 21 Juli

Plats Namn Klass Tid
2 Pauline Jeppsson Damer 9 km 41:43

Visa svar


Dölj svar


Kraftprovet, Trollhättan, 15 Juli

Plats Namn Klass Tid
14 Lennart Carlsson M50 11,6 km 49:26

Visa svar


Dölj svar


Victorialoppet, Borgholm, 15 Juli

Plats Namn Klass Tid
146 Anders Petersson Herr 9 km 37:53
159 Fredrik Rosenquist Herr 9 km 38:23
264 Per-Ola Strågegård Herr 9 km 40:31
77 Anna Ekström Dam 9 km 43:53
766 Krister Johansson Herr 9 km 55:43
791 Bosse Ekström Herr 9 km 57:53
795 Åke Johansson Herr 9 km 58:18

Visa svar


Dölj svar


Wallanderloppet, Ystad, 12 Juli

Plats Namn Klass Tid
8 Pauline Jeppsson Damer Elit 6 km 24:14

Visa svar


Dölj svar


Ironman 70.3, Jönköping, 10 Juli

Half Ironman 1900m   90km   21km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
2 Johan Tärnhuvud M30 4:22:17 36:20 4:04 2:21:13 1:32 1:18:58
3 Elina Wahlberg K25 5:09:18 37:36 5:59 2:43:37 2:13 1:39:53
122 Johan Olausson  M30 5:28:24 47:47 8:59 2:44:40 3:58 1:43:00
76 Lennart Carlsson M50 5:47:46 37:53 7:56 3:12:27 3:34 1:45:56

Visa svar


Dölj svar


Kustmaran och Kristianopel runt, 9 Juli

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Malkars, 2 Juli

Plats Namn Klass Tid
35 Thomas Börjesson Män 21,1 km 1:29:16
 
15 Malin Gustavsson Kvinnor 21,1 km 1:39:35

Visa svar


Dölj svar


Startskottet, Kristianstad, 1 Juli

Plats (Klass) Namn Klass Tid
4 Hamid Hossein MS, 10 km 39:13
1 Håkan Nicklasson M35, 10 km 40:23
2 Pelle Gunnarsson M50, 10 km 40:38
4 Ulrica Skagert K40, 10 km 42:08
6 Eddy Hultgren M55, 10 km 49:05
5 Åke Johansson M60, 10 km 1:05:01
152 Bosse Ekström Motion 10 km Män 1:10:14

Visa svar


Dölj svar


Testloppp 6 km, 28 Juni

Namn Tid
Jannike Åkesson 24:03
Pauline Jeppsson 24:05
Ulrica Skagert 24:21
Sandra Bizzozero 27:43
 
Pelle Nilsson 23:21
Håkan Nicklasson 23:28
Pelle Gunnarsson 23:35
Roger Kjellsson 23:45
Setfan Karlsson 23:51
Markus Samuelsson 24:15
Kim Johnsson 26:24
Tomas Falck 26:24
Ove Blomberg 26:41
Hampus Åberg 27:12
Eddy Hultgren 29:12
Magnus Von Schenck 32:09
Thomas Fortell 32:30

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen 21 Juni

Resultat – Mardrömmen

2016-06-21

H9km

(58 / 60)

Tid

Efter

1.

Johannesson Henrik

ROK

36:11

 

12:37 (12:37)

11:44 (24:21)

11:50 (36:11)

2.

Smedberg Edvin

OK Skogsfalken

39:01

+2:50

 

13:05 (13:05)

12:52 (25:57)

13:04 (39:01)

3.

Johansson Oscar

Karlskrona SOK

39:45

+3:34

 

14:02 (14:02)

13:07 (27:09)

12:36 (39:45)

4.

Fridström Johan

Karlskrona SOK

40:04

+3:53

 

13:59 (13:59)

13:04 (27:03)

13:01 (40:04)

5.

Autio Peter

Klubblös

41:22

+5:11

 

14:32 (14:32)

13:28 (28:00)

13:22 (41:22)

6.

Andersson Björn

Karlskrona SOK

42:04

+5:53

 

14:25 (14:25)

13:55 (28:20)

13:44 (42:04)

7.

Stenholm Henrik

Karlskrona SOK

43:40

+7:29

 

15:08 (15:08)

14:13 (29:21)

14:19 (43:40)

8.

Berg Martin

Klubblös

44:14

+8:03

 

15:29 (15:29)

14:34 (30:03)

14:11 (44:14)

9.

Andersson Jonatan

Team Blekinge Löparförening

44:34

+8:23

 

14:35 (14:35)

14:44 (29:19)

15:15 (44:34)

10.

Svilling Henrik

Karlskrona.SOK

44:40

+8:29

 

15:50 (15:50)

14:38 (30:28)

14:12 (44:40)

11.

Wiridén Pontus

Klubblös

44:48

+8:37

 

14:52 (14:52)

14:54 (29:46)

15:02 (44:48)

12.

Blomkvist Marcus

Karlskrona SOK

44:51

+8:40

 

15:33 (15:33)

14:52 (30:25)

14:26 (44:51)

13.

Karlsson Stefan

Team Blekinge/Orbit one

44:55

+8:44

 

15:29 (15:29)

15:01 (30:30)

14:25 (44:55)

14.

Olsson Oscar

Lynx

44:59

+8:48

 

15:53 (15:53)

14:47 (30:40)

14:19 (44:59)

15.

Nicklasson Håkan

Team Blekinge Löparförening

45:46

+9:35

 

16:17 (16:17)

14:53 (31:10)

14:36 (45:46)

16.

Karlsson Möller David

CWC Saltö

46:55

+10:44

 

16:13 (16:13)

15:22 (31:35)

15:20 (46:55)

17.

Samuelsson Markus

Team Blekinge Löparförening

47:48

+11:37

 

17:38 (17:38)

15:16 (32:54)

14:54 (47:48)

18.

Fagberg Magnus

Klubblös

47:54

+11:43

 

18:24 (18:24)

14:48 (33:12)

14:42 (47:54)

19.

Folkesson Mikael

Ronneby OK

48:06

+11:55

 

18:23 (18:23)

15:02 (33:25)

14:41 (48:06)

20.

Nilsson Mattis

Klubblös

49:02

+12:51

 

17:31 (17:31)

15:39 (33:10)

15:52 (49:02)

21.

Fridén Alf

Klubblös

49:10

+12:59

 

17:25 (17:25)

16:15 (33:40)

15:30 (49:10)

22.

Arwedahl Björn

Roxtec

49:21

+13:10

 

16:49 (16:49)

16:18 (33:07)

16:14 (49:21)

23.

Binder Oscar

Klubblös

49:45

+13:34

 

17:13 (17:13)

16:24 (33:37)

16:08 (49:45)

24.

Jonsson Kim

Klubblös

51:31

+15:20

 

17:52 (17:52)

16:43 (34:35)

16:56 (51:31)

25.

Andersson Tommy

Klubblös

51:56

+15:45

 

18:07 (18:07)

17:15 (35:22)

16:34 (51:56)

26.

Ohlsson Fredrik

Klubblös

52:01

+15:50

 

17:48 (17:48)

17:25 (35:13)

16:48 (52:01)

27.

Zettervall Björn

Karlskrona SOK

52:16

+16:05

 

20:26 (20:26)

15:58 (36:24)

15:52 (52:16)

28.

Bertilsson Roger

Klubblös

52:22

+16:11

 

18:45 (18:45)

16:55 (35:40)

16:42 (52:22)

29.

Olsson Jesper

Lynx

53:16

+17:05

 

18:24 (18:24)

17:54 (36:18)

16:58 (53:16)

30.

Karlsson Andreas

CWC Saltö

53:23

+17:12

 

18:53 (18:53)

0:03 (18:56)

34:27 (53:23)

31.

Glimstedt Peter

Klubblös

53:30

+17:19

 

18:44 (18:44)

17:25 (36:09)

17:21 (53:30)

32.

Svensson Mikael

Stigmännen Karlshamns OK

53:37

+17:26

 

18:30 (18:30)

17:37 (36:07)

17:30 (53:37)

33.

Bohlin Jens

Karlskrona SOK

54:02

+17:51

 

18:42 (18:42)

17:51 (36:33)

17:29 (54:02)

34.

Jakobsson Linus

Team Jakobsson och en Svensson

54:07

+17:56

 

20:19 (20:19)

16:49 (37:08)

16:59 (54:07)

35.

Andersson Mikael

Adventure Racing Club

54:43

+18:32

 

19:38 (19:38)

17:42 (37:20)

17:23 (54:43)

36.

Mattsson Mikael

Klubblös

55:41

+19:30

 

18:56 (18:56)

18:40 (37:36)

18:05 (55:41)

37.

Mårtensson Fredrik

Team Quant

56:00

+19:49

 

18:58 (18:58)

18:39 (37:37)

18:23 (56:00)

38.

Pöllänen Adam

Klubblös

56:47

+20:36

 

20:26 (20:26)

18:29 (38:55)

17:52 (56:47)

39.

Larsson Jörgen

Karlskrona SOK

57:00

+20:49

 

20:07 (20:07)

18:10 (38:17)

18:43 (57:00)

40.

Ingemarsson Johan

Klubblös

57:55

+21:44

 

19:45 (19:45)

19:04 (38:49)

19:06 (57:55)

41.

Olsson Andre

Klubblös

1:00:44

+24:33

 

20:31 (20:31)

19:49 (40:20)

20:24 (1:00:44)

42.

Olausson Matte

Klubblös

1:03:37

+27:26

 

23:53 (23:53)

20:03 (43:56)

19:41 (1:03:37)

43.

Johnsson Sam

Contribe

1:06:56

+30:45

 

25:49 (25:49)

21:13 (47:02)

19:54 (1:06:56)

44.

Magnus von Schenk

Team Blekinge Löparförening

1:06:59

+30:48

 

25:27 (25:27)

20:48 (46:15)

20:44 (1:06:59)

45.

Jakobsson Nicklas

Klubblös

1:07:35

+31:24

 

25:02 (25:02)

21:18 (46:20)

21:15 (1:07:35)

46.

Pripp Carl-Magnus

CWC Saltö

1:07:39

+31:28

 

25:01 (25:01)

21:41 (46:42)

20:57 (1:07:39)

47.

Lidenalv K-J

Klubblös

1:08:01

+31:50

 

25:21 (25:21)

21:17 (46:38)

21:23 (1:08:01)

48.

Ulvås Björn

Kalmar OK

1:16:35

+40:24

 

29:13 (29:13)

24:47 (54:00)

22:35 (1:16:35)

 

Johansson Mikael

Ronneby OK

Felst.

 

– (–)

– (–)

– (54:52)

 

Mazetti Jonas

Ronneby OK

Felst.

 

– (–)

– (–)

– (59:14)

 

Philipsson Jörgen

BLT Hitta Flytet

Felst.

 

16:49 (16:49)

– (–)

– (48:44)

 

Svendsen Jens

BLT Hitta Flytet

Felst.

 

21:43 (21:43)

– (–)

– (42:33)

 

Ekroth Mattias

Klubblös

Utg.

 

19:55 (19:55)

17:30 (37:25)

– (–)

 

Ekblas Tobias

Klubblös

Ej start

 

Johansson Rikard

Klubblös

Ej start

 

Nenchev Nencho

Karlskrona SOK

Ej start

 

Nordin Martin

Klubblös

Ej start

 

Södergren Tord

Tingsryd

Ej start

D9km

(25 / 28)

Tid

Efter

1.

Carlsson Myrra

OK Orion

41:31

 

14:29 (14:29)

13:30 (27:59)

13:32 (41:31)

2.

Nilsson Amanda

Klubblös

44:57

+3:26

 

15:20 (15:20)

14:48 (30:08)

14:49 (44:57)

3.

Jensen Tilde

Stigmännen Karlshamns OK

50:06

+8:35

 

17:30 (17:30)

16:23 (33:53)

16:13 (50:06)

4.

Ekelund Denise

CWC Saltö

52:14

+10:43

 

18:16 (18:16)

17:26 (35:42)

16:32 (52:14)

5.

Gummesson Helena

Karlskrona SOK

53:21

+11:50

 

18:45 (18:45)

17:28 (36:13)

17:08 (53:21)

6.

Karlsson Helene

CWC Saltö

54:45

+13:14

 

18:43 (18:43)

18:17 (37:00)

17:45 (54:45)

7.

Björkebäck Maja

Klubblös

55:43

+14:12

 

20:52 (20:52)

17:28 (38:20)

17:23 (55:43)

8.

Byheden Therese

Team Byheden

58:35

+17:04

 

21:11 (21:11)

18:44 (39:55)

18:40 (58:35)

9.

Folkesson Therése

Ronneby OK

59:16

+17:45

 

20:41 (20:41)

19:56 (40:37)

18:39 (59:16)

10.

Svensson Emma

Team Jakobsson och en Svensson

1:02:32

+21:01

 

22:27 (22:27)

19:59 (42:26)

20:06 (1:02:32)

11.

Claesson Anna

Klubblös

1:03:12

+21:41

 

22:30 (22:30)

20:18 (42:48)

20:24 (1:03:12)

12.

Larsson Annie

Klubblös

1:07:02

+25:31

 

25:13 (25:13)

21:12 (46:25)

20:37 (1:07:02)

13.

Persson Karin

Klubblös

1:10:29

+28:58

 

27:20 (27:20)

21:30 (48:50)

21:39 (1:10:29)

14.

Mattisson Liv

Ronneby OK

2:01:46

+80:15

 

1:22:43 (1:22:43)

19:34 (1:42:17)

19:29 (2:01:46)

 

Ahlqvist Veronica

Ronneby OK

Felst.

 

40:25 (40:25)

– (–)

– (59:13)

 

Faraasen Malin

Klubblös

Felst.

 

27:08 (27:08)

– (–)

– (1:11:31)

 

Jungerup Alice

Lynx

Felst.

 

38:20 (38:20)

– (–)

– (57:26)

 

Stjernholm Alva

Team Carbon8

Felst.

 

25:12 (25:12)

– (–)

– (47:16)

 

Svensson Amanda

Klubblös

Felst.

 

37:13 (37:13)

– (–)

– (54:35)

 

Bökman Pernilla

Ronneby OK

Ej start

 

Karlsson Elin

CWC Saltö

Ej start

 

Niemann Anna

Klubblös

Ej start

 

Pettersson Moa

Karlskrona SOK

Ej start

 

Sellgren Isabelle

CWC Saltö

Ej start

 

Svensson/wellness Marie

Team Blekinge Löparförening

Ej start

Motion6km

(104 / 106)

Tid

Efter

1.

Ekdahl Peter

Emmaboda Verda OK

30:28

 

15:58 (15:58)

14:30 (30:28)

2.

Månsson Göran

Karlskrona SOK

31:05

+0:37

 

15:57 (15:57)

15:08 (31:05)

3.

Frennesson Jacob

Klubblös

32:09

+1:41

 

16:19 (16:19)

15:50 (32:09)

4.

Algerstedt Jimmy

Klubblös

32:48

+2:20

 

17:15 (17:15)

15:33 (32:48)

5.

Hermansson Ulrika

OK Orion

32:54

+2:26

 

17:35 (17:35)

15:19 (32:54)

6.

Karlsson Niklas

Klubblös

33:39

+3:11

 

17:26 (17:26)

16:13 (33:39)

7.

Leuenberger Magnus

Klubblös

34:08

+3:40

 

17:58 (17:58)

16:10 (34:08)

8.

Svensson Jim

Örlogsstadens IBK

34:14

+3:46

 

18:48 (18:48)

15:26 (34:14)

9.

Persson Mikael

Klubblös

35:20

+4:52

 

19:47 (19:47)

15:33 (35:20)

10.

Gustavsson Jonas

Klubblös

36:06

+5:38

 

18:46 (18:46)

17:20 (36:06)

11.

Götesson Inge

Karlskrona SOK

37:00

+6:32

 

19:50 (19:50)

17:10 (37:00)

12.

Olsson Johanna

Karlskrona SOK

37:10

+6:42

 

20:22 (20:22)

16:48 (37:10)

13.

Johansson Eddie

Fitranx

37:33

+7:05

 

19:43 (19:43)

17:50 (37:33)

14.

Gärdh Ronny

Karlskrona SOK

37:53

+7:25

 

20:14 (20:14)

17:39 (37:53)

15.

Domeij Daniel

Örlogsstadens IBK

38:28

+8:00

 

19:58 (19:58)

18:30 (38:28)

16.

Stenholm Asp Therese

Karlskrona SOK

38:43

+8:15

 

20:55 (20:55)

17:48 (38:43)

17.

Domeij Erika

Karlskrona SOK

39:47

+9:19

 

22:39 (22:39)

17:08 (39:47)

18.

Svensson Johan

Klubblös

40:05

+9:37

 

22:01 (22:01)

18:04 (40:05)

19.

Ryden Hanna

Klubblös

40:23

+9:55

 

23:43 (23:43)

16:40 (40:23)

20.

Larsson Peter

Örlogsstadens IBK

40:26

+9:58

 

22:02 (22:02)

18:24 (40:26)

21.

Persson Emelie

Klubblös

40:51

+10:23

 

21:38 (21:38)

19:13 (40:51)

22.

Lewén Krister

KRIF 02/03

40:54

+10:26

 

22:30 (22:30)

18:24 (40:54)

23.

Nilsson Clas

Klubblös

41:25

+10:57

 

25:22 (25:22)

16:03 (41:25)

24.

Cvizek Andreas

krif team 04

41:48

+11:20

 

23:20 (23:20)

18:28 (41:48)

25.

Gustafsson Emilia

Klubblös

42:20

+11:52

 

23:48 (23:48)

18:32 (42:20)

26.

Silfverberg Oliwer

Klubblös

42:34

+12:06

 

25:38 (25:38)

16:56 (42:34)

27.

Olsson Morgan

Klubblös

43:47

+13:19

 

23:46 (23:46)

20:01 (43:47)

28.

Öhrn Spångberg Viktor

Örlogsstadens IBK

44:11

+13:43

 

24:03 (24:03)

20:08 (44:11)

29.

Nilsson Johanna

Karlskrona.SOK

44:15

+13:47

 

22:57 (22:57)

21:18 (44:15)

30.

Johansson Eva-Lotta

KRIF 02/03

44:17

+13:49

 

23:45 (23:45)

20:32 (44:17)

31.

Eriksson Hannes

Nättraby

44:42

+14:14

 

24:34 (24:34)

20:08 (44:42)

32.

Berggren Therese

Orbit One

44:45

+14:17

 

23:33 (23:33)

21:12 (44:45)

33.

Karlsson Emma

Klubblös

44:48

+14:20

 

23:30 (23:30)

21:18 (44:48)

34.

Pettersson Ingela

BLT Hitta Flytet

44:49

+14:21

 

23:33 (23:33)

21:16 (44:49)

35.

Eriksen Mikael

CWC Saltö

44:57

+14:29

 

23:50 (23:50)

21:07 (44:57)

36.

Andersson Jonas

Klubblös

45:17

+14:49

 

24:28 (24:28)

20:49 (45:17)

37.

Antonsson Annika

Runacademy IF

45:21

+14:53

 

24:43 (24:43)

20:38 (45:21)

38.

Bengs Ellen

Karlskrona SOK

45:40

+15:12

 

25:41 (25:41)

19:59 (45:40)

39.

Bengs Nathalie

Karlskrona SOK

45:44

+15:16

 

25:42 (25:42)

20:02 (45:44)

40.

Engdahl Andreas

Engdahls Hälsa

46:23

+15:55

 

28:04 (28:04)

18:19 (46:23)

41.

Persson Sara

BLT Hitta Flytet

46:36

+16:08

 

25:26 (25:26)

21:10 (46:36)

42.

Wellness Lillemor

Karlskrona SOK

46:37

+16:09

 

24:49 (24:49)

21:48 (46:37)

43.

Bengs Amanda

Karlskrona SOK

47:29

+17:01

 

26:37 (26:37)

20:52 (47:29)

44.

Lendrop Linnéa

Team Blekinge Löparförening

47:43

+17:15

 

26:27 (26:27)

21:16 (47:43)

45.

Algotsson Marie

Wellivate

47:51

+17:23

 

28:00 (28:00)

19:51 (47:51)

46.

Andersson Kalle

KRIF 02/03

48:02

+17:34

 

24:55 (24:55)

23:07 (48:02)

47.

Heimonen Emilia

Klubblös

48:12

+17:44

 

27:18 (27:18)

20:54 (48:12)

48.

Lennon Erica

Klubblös

48:29

+18:01

 

26:39 (26:39)

21:50 (48:29)

49.

Helmersson Emelie

Klubblös

48:32

+18:04

 

26:29 (26:29)

22:03 (48:32)

50.

Wramdemark Frida

Klubblös

48:42

+18:14

 

26:30 (26:30)

22:12 (48:42)

51.

Rasmussen Tomas

krif team 04

49:14

+18:46

 

26:59 (26:59)

22:15 (49:14)

52.

Jönsson Glenn

KRIF 02/03

49:28

+19:00

 

30:04 (30:04)

19:24 (49:28)

53.

Svensson Anneli

Team Blekinge Löparförening

49:34

+19:06

 

27:27 (27:27)

22:07 (49:34)

54.

Bengs Carina

Karlskrona SOK

49:51

+19:23

 

27:10 (27:10)

22:41 (49:51)

55.

Olsson Cilla

krif team 04

50:37

+20:09

 

26:56 (26:56)

23:41 (50:37)

56.

König Jack

Klubblös

50:46

+20:18

 

26:52 (26:52)

23:54 (50:46)

57.

Svilling Yvonne

Karlskrona.SOK

52:33

+22:05

 

27:43 (27:43)

24:50 (52:33)

58.

Dahlrot Caroline

Klubblös

53:15

+22:47

 

28:09 (28:09)

25:06 (53:15)

59.

Hansson Hanna

CWC Saltö

53:18

+22:50

 

27:23 (27:23)

25:55 (53:18)

60.

Krasniqi Arlinda

Karlskrona SOK

53:26

+22:58

 

26:49 (26:49)

26:37 (53:26)

61.

Thelin Åsa

Fitranx

53:27

+22:59

 

27:13 (27:13)

26:14 (53:27)

62.

Ilsson Janice

Klubblös

53:47

+23:19

 

28:15 (28:15)

25:32 (53:47)

63.

Kjellson Ann-Christin

Team Blekinge Löparförening

54:01

+23:33

 

28:05 (28:05)

25:56 (54:01)

64.

Andersson Aymonn

Fjärdsjömåla

54:17

+23:49

 

28:42 (28:42)

25:35 (54:17)

65.

Wramdemark Per

Klubblös

54:19

+23:51

 

34:46 (34:46)

19:33 (54:19)

66.

Siverland Malin

Beach 2020

54:37

+24:09

 

30:13 (30:13)

24:24 (54:37)

67.

Johansson Ann

BLT Hitta Flytet

55:07

+24:39

 

28:41 (28:41)

26:26 (55:07)

68.

Andersson Lovisa

Team Carbon8

55:21

+24:53

 

29:44 (29:44)

25:37 (55:21)

69.

Josefsson Annika

Karlskrona SOK

55:25

+24:57

 

28:54 (28:54)

26:31 (55:25)

70.

Stiven Maria

Klubblös

55:50

+25:22

 

30:16 (30:16)

25:34 (55:50)

71.

Magnusson Ellinor

CWC Saltö

55:57

+25:29

 

28:49 (28:49)

27:08 (55:57)

72.

Blasiusson Erika

Klubblös

1:02:52

+32:24

 

32:40 (32:40)

30:12 (1:02:52)

73.

Hansson Minna

Klubblös

1:02:53

+32:25

 

32:32 (32:32)

30:21 (1:02:53)

 

Bertilsson Sofie

Klubblös

 

– (–)

– (–)

 

Gillén Monica

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (42:43)

 

Johansson Henrik

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (38:47)

 

Karlsson Peter

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (38:12)

 

König Marie

Fitranx

Felst.

 

– (–)

– (42:18)

 

Rydh Frida

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (40:19)

 

Svahn Anna

Fam Svahn

Felst.

 

– (–)

– (42:20)

 

Svahn Mikael

Fam Svahn

Felst.

 

– (–)

– (41:34)

 

Svensson Emelie

Karlskrona SOK

Felst.

 

– (–)

– (38:19)

 

Törnkvist Patrik

Ericsson

Felst.

 

– (–)

– (41:18)

 

Fast Tommy

Beach 2020

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Lagerfelt Thomas

Klubblös

Utg.

 

24:52 (24:52)

– (–)

 

Persson Sofie

Fitranx

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Svendsen Caroline

BLT Hitta Flytet

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Andersson Lise-Lotte

Karlskrona SOK

Ej start

 

Bökman Lucas

Ronneby OK

Ej start

 

Carlsson Christina

Klubblös

Ej start

 

Harang Tina

KRIF 02/03

Ej start

 

Janvig Pelle

Klubblös

Ej start

 

Johansson Malin

Klubblös

Ej start

 

Johansson Rasmus

Klubblös

Ej start

 

Johnsson Nilla

Lynx

Ej start

 

Laneus Annika

Fitranx

Ej start

 

Lewenhagen Paulo

Karlskrona SOK

Ej start

 

Lindell Henrik

KA2 IF

Ej start

 

Mattsson Henrik

Klubblös

Ej start

 

Palm Douglas

Klubblös

Ej start

 

Persson Börje

Team Blekinge Löparförening

Ej start

 

Svensson Jessica

BLT Hitta Flytet

Ej start

 

Svensson Kristian

Klubblös

Ej start

 

Åhs Blomberg Elin

Klubblös

Ej start

F6km

(8 / 8)

Tid

Efter

1.

Bökman Vanja

KA2

34:52

 

17:54 (17:54)

16:58 (34:52)

2.

Harang Ylva

KRIF 02/03

39:39

+4:47

 

20:31 (20:31)

19:08 (39:39)

3.

Johansson Denise

Karlskrona SOK

52:44

+17:52

 

28:45 (28:45)

23:59 (52:44)

4.

Wilhelmsson Johanna

Karlskrona SOK

55:16

+20:24

 

28:53 (28:53)

26:23 (55:16)

 

Potera Jasmina

Adventure Racing Club

Felst.

 

– (–)

– (31:38)

 

Rydh Ebba

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (40:47)

 

Stjernholm Mira

Team Carbon8

Felst.

 

– (–)

– (31:40)

 

Johansson Kajsa-Lisa

Klubblös

Ej start

F3km

(16 / 17)

Tid

Efter

1.

Berglin Frida

KA2 IF

16:00

 

– (16:00)

2.

Lindell Hilda

KA2 IF

16:16

+0:16

 

– (16:16)

3.

Berg Nea

KA 3 IF

16:30

+0:30

 

– (16:30)

4.

Zettervall Emma

Karlskrona SOK

16:34

+0:34

 

– (16:34)

5.

Stengård Ellida

Karlskrona SOK

19:42

+3:42

 

– (19:42)

6.

Widuch Sandra

Karlskrona SOK

19:44

+3:44

 

– (19:44)

7.

Domeij Edith

Karlskrona SOK

20:11

+4:11

 

– (20:11)

8.

Domeij Kerstin

Karlskrona SOK

20:20

+4:20

 

– (20:20)

9.

Larsson Emma

Karlskrona SOK

20:47

+4:47

 

– (20:47)

10.

Engström Vilma

OK Orion

21:54

+5:54

 

– (21:54)

11.

Nilsson Elin

Klubblös

25:23

+9:23

 

– (25:23)

12.

Kronmar Lova

Karlskrona SOK

26:19

+10:19

 

– (26:19)

13.

Frigghe Sigrid

Klubblös

27:41

+11:41

 

– (27:41)

14.

Siverland Tindra

Beach 2020

29:27

+13:27

 

– (29:27)

15.

Wramdemark Tuva

Klubblös

34:31

+18:31

 

– (34:31)

16.

Algotsson Ida

Klubblös

35:07

+19:07

 

– (35:07)

P6km

(29 / 35)

Tid

Efter

1.

Ek Edvin

Örlogsstadens IBK

27:50

 

14:21 (14:21)

13:29 (27:50)

2.

Anderberg Noah

Örlogsstadens IBK

29:27

+1:37

3.

Carlsson Love

OK Orion

29:57

+2:07

 

15:29 (15:29)

14:28 (29:57)

4.

Thorsteinsson Oliver

Örlogsstadens IBK

32:03

+4:13

 

16:41 (16:41)

15:22 (32:03)

5.

Folkesson Lucas

KRIF 02/03

32:11

+4:21

 

16:57 (16:57)

15:14 (32:11)

6.

Svensson Lukas

KRIF 02/03

32:19

+4:29

 

16:48 (16:48)

15:31 (32:19)

7.

Svensson Erik

Örlogsstadens IBK

35:27

+7:37

 

18:49 (18:49)

16:38 (35:27)

8.

Domeij Melvin

Örlogsstadens IBK

35:41

+7:51

 

18:47 (18:47)

16:54 (35:41)

9.

Lewén Theo

KRIF 02/03

36:00

+8:10

 

17:50 (17:50)

18:10 (36:00)

10.

Gustavsson Anton

krif team 04

36:10

+8:20

 

18:59 (18:59)

17:11 (36:10)

11.

Jedhammar Gustav

krif team 04

37:27

+9:37

 

19:38 (19:38)

17:49 (37:27)

12.

Åkesson Malte

KRIF 02/03

38:57

+11:07

 

20:37 (20:37)

18:20 (38:57)

13.

Quant Mattis

Team Quant

39:31

+11:41

 

22:45 (22:45)

16:46 (39:31)

14.

Constantinescu Rafael

Örlogsstadens IBK

40:22

+12:32

 

20:20 (20:20)

20:02 (40:22)

15.

Karlsson Casper

KRIF 02/03

40:50

+13:00

 

21:09 (21:09)

19:41 (40:50)

16.

Nilsson Oscar

Jämjö goif

40:53

+13:03

 

22:17 (22:17)

18:36 (40:53)

17.

Ottosson Axel

Klubblös

40:55

+13:05

 

22:16 (22:16)

18:39 (40:55)

18.

Dennheim Philip

KRIF 02/03

41:42

+13:52

 

20:58 (20:58)

20:44 (41:42)

19.

Persson Nils

Karlskrona SOK

45:10

+17:20

 

26:10 (26:10)

19:00 (45:10)

20.

Johansson Samuel

Örlogsstadens IBK

45:56

+18:06

 

24:04 (24:04)

21:52 (45:56)

21.

Nelson Samuel

Örlogsstadens IBK

46:08

+18:18

 

24:02 (24:02)

22:06 (46:08)

22.

Norman Larsson Simon

Örlogsstadens IBK

51:16

+23:26

 

27:02 (27:02)

24:14 (51:16)

23.

Bengtsson Daniel

KRIF 02/03

55:15

+27:25

 

27:47 (27:47)

27:28 (55:15)

 

Andersson Emil

KRIF 02/03

Ej start

 

Gustafsson Melvin

KRIF 02/03

Ej start

 

Harang Birk

KRIF 02/03

Ej start

 

Jardbrink Mattis

Örlogsstadens IBK

Ej start

 

Larsson Hugo

Karlskrona SOK

Ej start

 

Rigter Max

KRIF 02/03

Ej start

P3km

(46 / 51)

Tid

Efter

1.

Gustavsson Emil

krif team 04

15:21

 

– (15:21)

2.

Rasmussen William

krif team 04

17:22

+2:01

 

– (17:22)

3.

Jonasson Leo

KHK

17:26

+2:05

 

– (17:26)

4.

Aronsson Emil

Karlskrona SOK

17:42

+2:21

 

– (17:42)

5.

Sölvenäs Filip

KHK

18:22

+3:01

 

– (18:22)

6.

Karlsson Viktor

krif team 04

18:24

+3:03

 

– (18:24)

7.

Rönnberg Linus

KHK

18:27

+3:06

 

– (18:27)

8.

Johansson Linus

krif team 04

18:30

+3:09

 

– (18:30)

9.

Rigbo Jacob

KHK

18:31

+3:10

 

– (18:31)

10.

Wirsenius Olle

KHK

18:35

+3:14

 

– (18:35)

11.

Lindsjö Filip

KHK

18:41

+3:20

 

– (18:41)

12.

Johansson Carl

KHK

18:46

+3:25

 

– (18:46)

13.

Kronengen August

KHK

19:02

+3:41

 

– (19:02)

14.

Petersson Isac

KHK

19:12

+3:51

 

– (19:12)

15.

Fries Alvin

KHK

19:32

+4:11

 

– (19:32)

16.

Blomkvist Max

Karlskrona SOK

19:41

+4:20

 

– (19:41)

17.

Svahn William

Fam Svahn

19:53

+4:32

 

– (19:53)

18.

Fridolfsson William

KHK

20:08

+4:47

 

– (20:08)

19.

Hökevik-Olsson Oskar

krif team 04

20:09

+4:48

 

– (20:09)

20.

Pettersson Karl

krif team 04

20:11

+4:50

 

– (20:11)

21.

Fridolfsson Henrik

KHK

20:22

+5:01

 

– (20:22)

22.

Zettervall Erik

Karlskrona SOK

20:26

+5:05

 

– (20:26)

23.

Persson Walter

KHK

20:34

+5:13

 

– (20:34)

24.

Folin Erik

krif team 04

20:41

+5:20

 

– (20:41)

25.

Brander Ludvig

KHK

21:17

+5:56

 

– (21:17)

26.

Olsson Jakob

krif team 04

21:18

+5:57

 

– (21:18)

27.

Fridolfsson Viktor

KHK

21:20

+5:59

 

– (21:20)

28.

Bergman Gustaf

KHK

22:40

+7:19

 

– (22:40)

29.

Domeij Holger

Karlskrona SOK

22:50

+7:29

 

– (22:50)

30.

Gardell David

krif team 04

23:19

+7:58

 

– (23:19)

31.

Mazetti Tiam

Ronneby OK

23:34

+8:13

 

– (23:34)

32.

Mazetti Theo

Ronneby OK

23:44

+8:23

 

– (23:44)

33.

Lindsjö Jonas

KHK

23:46

+8:25

 

– (23:46)

34.

Bengtsson Viktor

krif team 04

24:01

+8:40

 

– (24:01)

35.

Rydh Axel

Klubblös

25:40

+10:19

 

– (25:40)

36.

Persson Albin

Karlskrona SOK

26:53

+11:32

 

– (26:53)

37.

Frigghe Aron

Klubblös

27:56

+12:35

 

– (27:56)

38.

Engdahl Nicco

Klubblös

28:17

+12:56

 

– (28:17)

39.

Persson Erik

krif team 04

28:24

+13:03

 

– (28:24)

40.

Berg Max

krif team 04

28:53

+13:32

 

– (28:53)

41.

Folkesson Simon

KRIF 02/03

30:29

+15:08

 

– (30:29)

42.

Fridström Måns

Karlskrona SOK

32:27

+17:06

 

– (32:27)

43.

Elfmark Wilmer

krif team 04

38:14

+22:53

 

– (38:14)

44.

Cvizek Melker

krif team 04

38:34

+23:13

 

– (38:34)

45.

Sölvenäs Markus

KHK

50:28

+35:07

 

– (50:28)

 

Landerhag Alvin

KHK

Ej start

Visa svar


Dölj svar


Öland Ultra, 18 Juni

Plats Namn Klass Tid
13 Namida Aneskans Män 51,25 km 5:25:47

Visa svar


Dölj svar


Hjärtebarnsloppet, Stockholm, 5 Juni

Plats Namn Klass Tid
11 Sofia Fagerberg Öppen 5 km 22:55

Visa svar


Dölj svar


Råda ultra natt, Lidköping, 4 Juni

Plats Namn Klass Sträcka
7 Namida Aneskans Män 6-timmars 60452 m

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Marathon, 4 Juni

Plats Namn Klass Tid
88 Jannike Åkesson Kvinnor 3:21:10
577 Johanna Sontén Kvinnor 3:50:15
1062 Lisa Samuelsson Kvinnor 4:05:02
 
291 Per Nilsson Män 2:58:45
388 Roger Kjellsson Män 3:02:41
432 Johannes Knoll Män 3:04:39
1305 Johan Olsson Män 3:24:03
1675 Tomas Falck Män 3:28:07
1719 Stefan Ulmesthål Män 3:28:33
1935 Henrik Arrhenius Män 3:31:17
2506 Peter Lendrop Män 3:38:50
2830 Johan Hedlund Män 3:41:57
4110 Sebastian Djureen Män 3:55:06
4364 Jesper Olsson Män 3:56:52
4542 Gert Gustavsson Män 3:57:56
5803 Ola Samuelsson Män 4:12:33
8890 Per Carlström Män 5:13:02
9321 L-G Olausson Män 5:41:51
9465 Bo Ekström Män 6:02:07

Visa svar


Dölj svar


Blekinge river trail, Mörrum, 29 Maj

Plats Namn Klass Tid
11 Markus Samuelsson Herrar 20 km 1:44:04
13 Roger Kjellsson Herrar 20 km 1:44:48
29 Gert Gustavsson Herrar 20 km 2:01:37
31 Peter Nordström Herrar 20 km 2:05:14
 
14 Peter Svensson Herrar 10 km 53:26
24 Annelie Svensson Damer 10 km 1:05:35

Visa svar


Dölj svar


Växjö Triathlon, 29 Maj

Olympisk 1500m  
40km  
10km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
9 Johan Tärnhuvud
MS
2:07:04 28:08 1:36
58:54 0:56 37:33
47 Kim Jonsson MS 3:03:33 43:11 3:23 1:23:05 1:58 51:58

Visa svar


Dölj svar


Luxemburg Marathon, 28 Maj

Plats (Klass) Namn Klass Tid
1 Solveig Olsson K60 42,2 km 3:46:49
8 Anette Flinke K55 42,2 km 5:31:54
 
2 Kethy Andersson K65 21,1 km 2:15:11
14 Lisbeth Johansson K60 21,1 km 2:18:53
49 Anette Karlsson K55 21,1 km 2:22:00

Visa svar


Dölj svar


KM Pricka tiden 2x2,2 km, 24 Maj

Plats Namn Varv1 Varv2 Differens
1 Kethy Andersson 12:56 12:59 +3 sek
2 Catarina Olvedal 12:51 12:56 +5 sek
3 Anette Flinke 12:52 12:58 +6 sek
3 Lisbeth Johansson 13:30 13:36 +6 sek
4 Annelie Svensson 11:52 12:03 +11 sek
5 Eva Jonasson 13:33 13:45 +12 sek
5 Malin Faraasen 12:10 12:22 +12 sek
6 Eva Nilsson 11:59 12:14 +15 sek
6 Johanna Sontén 11:42 11:57 +15 sek
7 Emma Fagerberg 12:03 12:21 +18 sek
7 Mia Petersson 11:30 11:48 +18 sek
7 Solveig Ohlsson 11:35 11:53 +18 sek
8 Eva Johnsson 11:25 11:44 +19 sek
8 Sofia Fagerberg 12:05 12:24 +19 sek
9 Lena Magnusson 12:17 12:37 +20 sek
10 Helen Persson 12:08 12:35 +27 sek
11 Susanne Nilsson 14:17 14:48 +31 sek
12 Krisanti Johansson 14:10 14:43 +33 sek
13 Lotta Kihlbert 13:29 12:54 -35 sek
 
1 Magnus Von Schenck 13:00 12:59 -1 sek
2 Mohamad Alsaeed 8:17 8:15 -2 sek
3 Samuel Karlström 9:59 10:01 +2 sek
4 Jonathan Andersson 8:20 8:17 -3 sek
4 Marcus Andréason 8:26 8:23 -3 sek
5 Joel Holmberg 12:32 12:36 +4 sek
5 Pelle Nilsson 9:42 9:46 +4 sek
5 Rikard Johansson 10:54 10:58 +4 sek
6 Stefan Karlsson 8:52 8:47 -5 sek
7 Stig Svensson 11:50 11:56 +6 sek
8 Birger Sörensson 11:22 11:31 +9 sek
9 Pelle Gunnarsson 9:06 8:55 -11 sek
10 Fredrik Rosenquist 10:44 10:32 -12 sek
10 Anton Jakupi 10:42 10:30 -12 sek
11 Krister Åstrand 12:01 12:13 +12 sek
12 Ove Blomberg 9:51 9:38 -13 sek
12 Thomas Börjesson 9:11 8:58 -13 sek
13 J-O Nilsson 8:54 8:40 -14 sek
13 Markus Samuelsson 8:56 8:42 -14 sek
14 Per Granberg 11:28 11:43 +15 sek
15 Eddy Hultgren 11:36 11:53 +17 sek
16 Börje Persson 10:46 10:24 -22 sek
17 Hampus Åberg 10:12 9:45 -27 sek

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvet, 21 Maj

Plats (Klass) Namn Klass Tid
86 Jannike Åkesson DS 1:32:48
33 Pauline Jeppsson D35 1:34:43
176 Marie Strandberg D35 1:44:22
177 Sara Rhodin D35 1:44:27
488 Marie Svensson D35 1:53:42
505 Filippa Lundgren D40 1:55:08
1684 Annette Ludvigsson DS 1:55:55
643 Malin Faraasen D45 2:02:05
1171 Zoe Borg D35 2:05:39
871 Krisanti Johansson D45 2:07:22
499 Anneli Svensson D50 2:08:11
1053 Vendela Normark Grantoft D45 2:11:27
96 Christina Ulveklint D65 3:12:14
 
429 Johannes Knoll HS 1:27:34
176 Stefan Karlsson H40 1:27:36
30 Thomas Letterkrantz H50 1:28:13
42 Lennart Carlsson H50 1:29:12
423 Håkan Nicklasson H35 1:32:18
1816 Sebastian Djurén HS 1:38:54
683 Thomas Emricsson H45 1:40:37
790 Per Granberg H45 1:42:12
300 Bo Porshed H55 1:47:35
1393 Peter Nordström H45 1:49:27
4120 Markus Peltonen HS 1:50:15
410 Eddy Hultgren H55 1:50:42
26 Birger Sörensson H70 2:01:00
1894 Gustav Linge H50 2:02:49
6787 Hampus Åberg HS 2:04:12
3613 Magnus Von Schenck H45 2:16:48
378 Åke Johansson H65 2:28:30
874 Bosse Ekström H60 2:34:06
939 Lars Håkansson H60 2:45:28

Visa svar


Dölj svar


Blodomloppet Karlskrona, 16 Maj

Plats Namn Klass Tid
2 Jannike Åkesson Damer 10 km 41:24
4 Ulrica Skagert Damer 10 km 42:41
11 Elina Wahlberg Damer 10 km 44:30
20 Meta Steinbach Olsson Damer 10 km 46:10
25 Maria Petersson Damer 10 km 46:54
36 Marie Strandberg Damer 10 km
48:01
53 Linnéa Estvik Damer 10 km 49:47
62 Johanna Sontén Damer 10 km 50:11
83 Eva Johnsson Damer 10 km 51:21
107 Eva Nilsson Damer 10 km 52:55
246 Linnéa Lendrop Damer 10 km 59:54
305 Eva Jonasson Damer 10 km 1:03:52
 
3 Johan Tärnhuvud Herrar 10 km 35:29
4 Marcus Andréason Herrar 10 km 36:33
10 Jonathan Andersson Herrar 10 km 38:25
16 Johan Porshult Herrar 10 km 38:57
17 Johan Hedlund Herrar 10 km 39:15
19 Samuel Karlström Herrar 10 km 39:23
20 Roger Kjellsson Herrar 10 km 39:25
21 Per Nilsson Herrar 10 km 39:28
30 Pelle Gunnarsson Herrar 10 km 40:26
38 J-O Nilsson Herrar 10 km 41:05
39 Lennart Carlsson Herrar 10 km 41:09
47 Robert Jakobsson Herrar 10 km 41:58
57 Anders Petersson Herrar 10 km 42:53
69 Tomas Falck Herrar 10 km 43:33
76 Johan Olsson Herrar 10 km 43:54
101 Kim Jonsson Herrar 10 km 45:13
121 Ove Blomberg Herrar 10 km 45:58
124 Herman Persson Herrar 10 km 46:05
130 Lars Noresten Herrar 10 km 46:12
134 Sven Olsson Herrar 10 km 46:19
142 Hampus Åberg Herrar 10 km 46:35
151 Niklas Bohman Herrar 10 km 46:51
154 Anton Jakupi Herrar 10 km 46:53
173 Rikard Johansson Herrar 10 km 47:34
178 Peter Lendrop Herrar 10 km 47:44
233 Joakim Fagerberg Herrar 10 km 49:18
242 Peter Löwenadler Herrar 10 km 49:34
245 Mattias Nilsson Herrar 10 km 49:41
250 Hans-Peter Ehrlow Herrar 10 km 49:43
258 Eddy Hultgren Herrar 10 km 49:56
283 Börje Persson Herrar 10 km 50:36
379 Birger Sörensson Herrar 10 km 53:46
395 Victor Adolfsson Herrar 10 km 54:14
502 Magnus Von Schenck Herrar 10 km 59:57
534 Johnny Karlsson Herrar 10 km 1:03:06
548 Bosse Ekström Herrar 10 km 1:05:04
549 Åke Johansson Herrar 10 km 1:05:22
 
5 Pauline Jeppsson Damer 5 km 20:38
24 Sofia Fagerberg Damer 5 km 23:20
27 Emma Fagerberg Damer 5 km 23:24
89 Malin Faraasen Damer 5 km 25:54
1053 Marie Andersson Damer 5 km 43:38
1064 Terisia Andersson Damer 5 km 44:04
1065 Hanna Andersson Damer 5 km 44:07
 
5 Stefan Karlsson Herrar 5 km 19:09
27 Per Granberg Herrar 5 km 21:16
165 Daniel Larsson Herrar 5 km 26:02
295 Thomas Almqvist Herrar 5 km 28:57
434 B-Å Ljungkvist Herrar 5 km 32:01

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 10 Maj

Namn Tid
Jannike Åkesson 23:46
Pauline Jeppsson 24:18
Elina Wahlberg 26:14
Sara Rhodin 26:48
Eva Johnsson 29:14
Sophie Lindvall 29:32
Emma Fagerberg 29:36
Krisanti Johansson 32:21
Lotta Kihlbert 33:11
Anneli Svensson 33:13
Kethy Andersson 33:46
 
Jonatan Andersson 22:33
Mohamad Alsaeed 23:13
Lennart Carlsson 23:18
Roger Kjellsson 23:21
Pelle Gunnarsson 23:25
Håkan Nicklasson 23:34
Markus Samuelsson 23:41
Ove Blomberg 25:27
Fredrik Svensson 25:43
Tomas Falck 25:47
Per Granberg 26:23
Lars Noresten 26:24
Kim Johnsson 27:39
Birger Sörensson 31:07
Magnus Von Schenck 33:32

Visa svar


Dölj svar


Wings for life, Kalmar-Öland, 8 Maj

Plats Namn Klass Distans
18 Thomas Letterkrantz Män 40,59 km
52 Filip Kroon Män 34,10 km
186 Henrik Arrhenius Män 26,60 km
222 Peter Lendrop Män 25,46 km
260 Johan Eriksson Män 24,39 km
424 Eddy Hultgren Män 21,14 km
501 Lars Johansson Män 20,08 km
168 Solveig Ohlsson Kvinnor 17,78 km
654 Thomas Fortell Män 17,77 km
472 Linnéa Lendrop Kvinnor 13,47 km
651 Annette Flinke Kvinnor 11,35 km

Visa svar


Dölj svar


Växjöloppet, 1 Maj

Plats Namn Klass Tid
57 Johan Olsson Män 21 km 1:33:12
100 Anders Petersson Män 21 km 1:38:37
178 Eddy Hultgren Män 21 km 1:54:14
211 Åke Johansson Män 21 km 2:26:03
214 Bosse Ekström Män 21 km 2:45:16
 
31 Stefan Karlsson Män 10 km 38:13
65 Markus Samuelsson Män 10 km 40:28
150 Namida Aneskans Män 10 km 44:38
293 Thomas Fortell Män 10 km 49:00

Visa svar


Dölj svar


Ölands kyrkstafett, 30 April

Plats, lag Lag Distans Tid
5 Team Blekinge 67400 m 4:04:09
8 Jonas Porshult 6960 m 25:19
7 Johan Porshult 4950 m 18:02
7 Johan Tärnhuvud 8130 m 27:54
8 Thomas Letterkrantz 7610 m 28:25
7 Marcus Andréason 7630 m 27:35
7 Lennart Carlsson 4720 m 17:48
6 Johan Hedlund 6000 m 22:46
6 Johannes Knoll 6110 m 22:32
5 Philip Persson 7220 m 23:58
5 Pelle Gunnarsson 2720 m 10:14
5 Stefan Karlsson 5350 m 19:36
 
Plats, lag Lag Distans Tid
2 Team Blekinge Dam 67400 m 4:52:40
3 Elina Wahlberg 6960 m  30:26 
3 Maria Petersson 4950 m 21:48
3 Jannike Åkesson 8130 m 32:46
2 Ulrica Skagert 7610 m 33:01
2 Pauline Jeppsson 7630 m 32:28
2 Linn Berg 4720 m 21:45
2 Erika Domeij 6000 m 27:32
2 Amanda Danielsson 6110 m 27:32
2 Marie Svensson 7220 m 32:00
2 Sara Rohdin 2720 m 11:10
2 Jonna Wrenge 5350 m 22:56

Visa svar


Dölj svar


Sydkustloppet, Trelleborg, 30 April

Plats Namn Klass Tid
32 Emma Fagerberg Kvinnor 21,1 km 1:50:36
33 Sofia Fagerberg Kvinnor 21,1 km 1:50:37
 
31 Per Nilsson Män 21,1 km 1:30:18

Visa svar


Dölj svar


Täby Extreme Challenge, 16-17 April

Plats Namn Klass Tid
28 Gert Gustavsson Män 100 miles 25:24:17

Visa svar


Dölj svar


Brooklyn 15k, 17 April

Plats  Namn Klass Tid
3 (1:a M35) Marcus Andréason M35, 15 km 55:11

Visa svar


Dölj svar


Heleneholms Marathon, 16 April

Plats Namn Klass Tid
5 Namida Aneskans MS 42,2 km 4:03:16

Visa svar


Dölj svar


Paris Marathon, 3 April

Plats Namn Klass Tid
23318 Bo Porshed 42,2 km 4:25:01

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 29 Mars

Namn Tid
Jannike Åkesson 24:34
Ulrica Skagert 24:39
Krisanti Johansson 32:19
Lotta Kihlbert 33:03
Kethy Andersson 34:10
Lisbeth Johansson 37:45
Carina Melin 37:45
 
Johan Hedlund 22:59
Mohamad Saaed 23:07
Lennart Carlsson 23:16
Thomas Börjesson 23:28
Markus Samuelsson 23:43
Jonathan Andersson 23:46
Pelle Gunnarsson 23:54
Anders Petersson 25:01
Tomas Falck 25:55
Kim Johnsson 26:21
Fredrik "82" Svensson 26:26
Ove Blomberg 26:56
Hampus Åberg 27:22
Anton Jakupi 27:51
Börje Persson 27:55
Rikard Johansson 28:55
Mattias Nilsson 29:19
Thomas Fortell 29:32
Birger Sörensson 31:20

Visa svar


Dölj svar


Hallarydsloppet, 28 Mars

Plats Namn Klass Tid
17 Johan Olsson Män 21,1 km 1:36:01
 
57 Eddy Hultgren Män 9,8 km 50:08
93 Bosse Ekström Män 9,8 km 1:07:44
94 L-G Olausson Män 9,8 km 1:09:18

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet, 25 Mars

Plats Namn Klass Tid
2 Jannike Åkesson KS, 12,9 km 57:00
 
2 Jonas Porshult M35, 12,9 km 48:21
3 Marcus Andreáson M35, 12,9 km 48:59
6 Markus Samuelsson MS, 12,9 km 53:11
 
24 Bosse Ekström M Öppen 5,1 km 35:00

Visa svar


Dölj svar


Skövde 6-timmars, 12 Mars

Plats Namn Klass  Sträcka
37 Namida Aneskans Män 6-timmar 54 229 m
37 Gert Gustavsson Män 6-timmar 54 229 m

Visa svar


Dölj svar


Maxilöpet, Bromölla, 12 Mars

Plats Namn Klass Tid
3 Jannike Åkesson Kvinnor, 10 km 42:24
4 Ulrica Skagert Kvinnor, 10 km 42:26
 
5 Jonas Porshult Män, 10 km 36:36
13 Pelle Gunnarsson Män, 10 km 40:27
31 Bosse Ekström Män, 10 km 1:06:56
33 L-G Olausson Män, 10 km 1:08:52
 
26 Johnny "43" Karlsson Män, 5 km 29:53

Visa svar


Dölj svar


Artic Ultra, Arvika, 13 Februari

Plats Namn Klass Tid
2
Gert Gustavsson Herr,100 miles
24h 01m

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

karlskronastadslopp

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info