Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemmar har deltagit i under 2017

Skinkloppet Gränum 3 december

Plats Namn Klass Tid
23 Bosse Ekström 12 km 1.30.34
       
6 Johnny Karlsson 4 km 23.30
8 Åke Johansson 4 km 27.38

Visa svar


Dölj svar


Kristianstad Trail 26 november

Plats Namn Klass Tid
7 Jannike Åkesson K 25km 2:21:45
       
13 Roger Kjellsson M 25km 2:10:45

Visa svar


Dölj svar


Jämjöhalvan 18 november

Plats Namn Klass Tid
8 Johan Tärnhuvud Estvik M 21,1km 1:20:27
16 Marcus Andréason M 21,1km 1:24:23
43 Petter Nordholm M 21,1km 1:43:04
55 Per Kask M 21,1km 1:48:30
60 Eddy Hultgren M 21,1km 1:49:41
67 William Lundström M 21,1km 1:54:23
       
4 Jannike Åkesson K 21,1km 1:32:47
10 Victoria Letterkrantz K 21,1km 1:49:00
       
11 Mohamed Alsayeed M 10km 40:24
33 Stefan Karlsson M 10km 51:19
45 Bosse Ekström M 10km 1:14:46
       
4 Pauline Jeppsson K 10km 43:28
16 Anneli Svensson K 10km 54:50
       
12 Linnea Lendrop K 5km 29:02

Visa svar


Dölj svar


Borås 6-Timmars 11 november

Plats Namn Klass Distans
95 Lars-Göran Olausson M 6h 44508
96 Thomas Dahlgren M 6h 44404

Visa svar


Dölj svar


Silpingeloppet 5 november

Plats Namn Klass Tid
3 Jannike Åkesson K 10km 41.19
       
14 Bosse Ekström M 10km 1.06.05

Visa svar


Dölj svar


Bromölla 4-Run and Walk 4 november

Plats Namn Klass Tid
3 Roger Kjellsson M 42,2km 3:09:17
       
3 Anna Persson K 21,1km 1:39:15
       
5 Jonas Porshult M 21,1km 1:26:53
14 Roger Leanderson M 21,1km 1:37:56

Visa svar


Dölj svar


Terräng SM 28 oktober

Plats Namn Klass Tid
77 Roger Leanderson M55 8000m 40:13

Visa svar


Dölj svar


Växjö Marathon 21 oktober

Plats (klass) Namn Klass Tid
10 (3) Pauline Jeppsson K40 3:23:01
15 (2) Heidi Hafvervik K35 3:35:38
57 (8) Vendela Normark Granetoft K45 4:30:48
       
193 (6) Eddy Hultgren M55 4:19:03
241 (5) Lars-Göran Olausson M65 5:33:05

Visa svar


Dölj svar


Krösnabanan Ultra 14 oktober

Plats Namn Klass Tid
 5 Roger Kjellsson  M 60km  5:50:51
 8 Johan Hedlund  M 60km  6:03:19
8 Samuel Karlström M 60km 6:03:19
9 Magnus Fagberg M 60km 6:15:07
       
1 Lena Magnusson K 30km 3:15:00
2 Emelie Järlid K 30km 3:18:26
       
4 Stefan Karlsson M 30km 3:37:45

Visa svar


Dölj svar


Ryssberget Trail 14oktober

Plats Namn Klass Tid
3 Jannike Åkesson K 17km 01:36:06
       
23 Markus Samuelsson M 17km 01:33:40

Visa svar


Dölj svar


KM 1500m 3 oktober

Plats Namn Tid
1 Pauline Jeppsson 5.24
2 Jannike Åkesson 5.27
3 Pernille Würtz 5.59
4 Johanna Sontén 6.22
5 Kristanti Johansson 7.25
     
1 Johan Estvik 4.36
2 Jonas Porshult 4.38
3 Marcus Andreasson 4.41
4 Steafn Karlsson d.y 4.47
5 Mohammed Alsaeed 4.53
6 Peter Östlund 5.20
6 Per Nilsson 5.20
7 Stefan Karlsson d.ä 5.52
8 Eddy Hultgren 6.56
  Johan Porshult DNF

Visa svar


Dölj svar


Malmö Halvmarathon och Höstmil 30 september

Plats Namn Klass Tid
12 Anna Persson K 21,1km tävlingsklass 1:44:53
       
43 Cecilia Turner K 10km motionsklass 50:10

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet 23 september

Plats Namn Klass Tid
260 Stefan Karlsson M 30km 2:09:27
676 Roger Kjellsson M 30km 2:20:18
758 Samuel Karlström M 30km 2:22:04
848 Lennart Carlsson M 30km 2:23:23
926 Jonatan Andersson M 30km 2:24:33
2384 Sebastian Djuréen M 30km 2:39:42
2538 Anders Petersson M 30km 2:41:21
       
83 Jannike Åkesson K 30km 2:26:30
2486 Susanna Engelholm K 30km 3:33:08
3208 Lisbeth Johansson K 30km 3:55:14

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 19 September

Namn Tid
Pauline Jeppsson 23:52
Jannike Åkesson 24:14
Heidi Hafvervik 25:42
Anna Persson 26:10
Marie Strandberg 27:24
 
Aaron Dorn 21:15
Stefan Karlsson 21:55
Mohamad Alsaeed 22:54
Lennart Carlsson 23:09
Johan Hedlund 23:14
Anton Jakupi 25:59
Petter Nordholm 26:26
Per Kask 27:38
Stefan Karlsson (d.ä) 28:04
Birger Sörensson 31:26
Tobias Gredemark 35:02
Thomas Fortell 35:07
Per Carlström 37:21

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen 17 september

Plats Namn Klass Tid
3 Jonas Porshult M 9km 45:26
5 Johan Porshult M 9km 47:17
15 Markus Samuelsson M 9km 51:30
23 Petter Nordholm M 9km 57:30
25 Kim Jonsson M 9km 58:09
29 Joakim Fagerberg M 9km 59:24
       
3 Anna Persson K 6km 39:11

Visa svar


Dölj svar


Hövdingeloppet 16 september

Plats Namn Klass Tid
2 Anna Persson K 10km 46:38

Visa svar


Dölj svar


Medoc Marathon 9 september

Plats (klass) Namn Klass Tid
125 (7) Solveig Ohlsson K 42,2km 04:31
908 (232) Anette Flinke K 42,2km 05:59

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan 9 september

Plats Namn Klass Tid
4 Roger Kjellsson M 7,5km 30:49
8 Markus  Samuelsson M 7,5km 31:29
9 Thomas Dahlgren M 7,5km 31:55
24 Bo Porshed M 7,5km 39:15
30 Birger Sörensson M 7,5km 41:03
41 Åke Johansson M 7,5km 50:08
42 Bosse Ekström M 7,5km 50:17
44 Lars-Göran Olausson M 7,5km 53:59
45 Johnny Karlsson M 7,5km 54:51

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Halvmarathon 9 september

Plats Namn Klass Tid
130 Stefan Karlsson M 21,1km 01:23:51

Visa svar


Dölj svar


KM 7,5km, Bastasjö, 5 September

Plats (Klass) Namn Tid
1 (1:a K35) Jannike Åkesson 31:52
2 (1:a K40) Pauline Jeppsson 32:15
3 (1:a K) Anna Persson 33:50
4 (1:a K45) Pernille Würtz 36:03
5 (1: K55) Annelie Svensson 41:44
6 (2:a K40) Susanne Nilsson 42:27
7 (1:a K50) Lotta Kihlbert 44:04
 
1 (1:a M) Johan Tärnhuvud Estvik 27:18
2 (2:a M) Aaron Dorn 27:27
3 (1:a M40) Marcus Andréason 28:08
4 (3:a M) Jonatan Andersson 28:18
5 (1:a M50) Johan Porshult 30:03
6 (1:a M55) Lennart Carlsson 30:18
7 (4:a M) Mohamed Alsaeed 30:19
8 (5:a M) Johan Hedlund 30:52
9 (1:a M45) Roger Kjellsson 31:16
10 (2:a M45) Olof Blivik 32:08
11 (1:a M35) Markus Samuelsson 32:12
12 (3:a M45) Peter Östlund 33:11
13 (6:a M) Hampus Åberg 33:40
14 (7:a M) Johan Eriksson 36:00
15 (2:a M35) Per Kask 37:06
16 (2:a M50) Patrik Olsson 37:17
17 (4:a M45) Stefan Karlsson 38:56
18 (1:a M70) Birger Sörensson 41:24
19 (1:a M65) Bosse Ekström 50:46

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Malmö 2 september

Plats Namn Klass Tid
45 Samuel Karlström M10km 39:13

Visa svar


Dölj svar


Helsingborg Marathon 2 september

Plats Namn Klass Tid
23 Heidi Hafvervik K42,2km 03:36:52

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen 2 september

Plats Namn Klass Tid
53 Pauline Jeppsson K10km 41:56
413 Johanna Sontén K10km 48:50
2100 Anneli Svensson K10km 55:41
10703 Helena Hansson K10km 1:25:44

Visa svar


Dölj svar


Väckelsångsloppet 27 augusti

Plats Namn Klass Tid
4 Aaron Dorn M 18,4km 1:07:22
17 Markus Samuelsson M 18,4km 1:22:20
       
4 Heidi Hafvervik K 18,4km 1:26:42
6 Lena Magnusson K 18,4km 1:37:20
       
24 Eddy Hultgren M 8,9km 47:11

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Växjö 26 augusti

Plats Namn Klass Tid
4 Heidi Hafvervik K 10km 45:29

Visa svar


Dölj svar


Nattloppet Kalmar 26 augusti

Plats Namn Klass Tid
14 Anna Persson K 4,9km 20:32

Visa svar


Dölj svar


Karlshamns Stadslopp 20 augusti

Plats Namn Klass Tid
3 Johan Estvik M 5km 17:57
12 Roger Leanderson M 5km 21:51
       
3 Heidi Hafvervik K 5km 21:39
5 Linnea Estvik K 5km 24:20
       
14 Markus Samuelsson M 10km 43:18
       
5 Cecilia Turner  K 10km 50:27
9 Laila Leanderson K 10km 55:37

Visa svar


Dölj svar


IronMan Kalmar 19 augusti

Plats Namn Klass Totalt Sim 3860m T1 Cykl 180,2km T2 Löpn 42,2km
 47  Martin Joelsson  M25-29  10:51:05  01:11:04 00:05:28 05:29:04  00:05:43  03:59:47
                 
157 Marcus Andreasson M40-44 11:21:22 01:12:55 00:05:48 06:01:22 00:04:13 03:57:06
                 
118 Mats Hagman M45-49 11:21:00 01:13:09 00:05:10 05:46:20 00:03:35 04:12:49
247 Peter Lendrop M45-49 12:41:36 01:15:37 00:08:41 06:00:24 00:17:14 04:59:42
                 
94 J-O Nilsson M50-54 12:08:30 01:22:47 00:04:56 05:31:59 00:05:23 05:03:28
                 
13 Lennart Carlsson M55-59 11:19:41 01:17:22 00:04:58 05:50:33 00:04:20 04:02:30
22 Henrik Arrhenius M55-59 11:47:22 01:28:47 00:10:32 05:56:56 00:07:42 04:03:27

Visa svar


Dölj svar


Jönköping Marathon 19 augusti

Plats Namn Klass Tid
67 Johan Olsson M 42.2km 3:33:06
379 Lars-Göran Olausson M 42.2km 5:31:34

Visa svar


Dölj svar


Runneby 19 augusti

Plats Namn Klass Tid
4 Roger Kjellsson M 21.1km 1:29:05
       
1 Johan Estvik M 10km 37:42
10 Thomas Börjesson M 10km 46:10
115 Bosse Ekström M 10km 1:08:25

Visa svar


Dölj svar


Veteran-SM Karlskrona 18 augusti

Plats Namn Klass Tid
3 Ulrica Skagert K40 800m 2.37,95
       
5 Johan Porshult M50 800m 2.16,42
       
7 Eddy Hultgren M55 5000m 24.23,23

Visa svar


Dölj svar


VP Citylopp Vetlanda 18 augusti

Plats Namn Klass Tid
9 Heidi Hafvervik K 10km 45:15

Visa svar


Dölj svar


Kalmar MiniTri 16 augusti

Plats Namn Klass Totalt Sim Cykl Löpn
10 Håkan Nicklasson M +20 00:53:14 0:10:24 0:23:57 0:15:56
             
15 Susanne Nilsson K +20 01:06:38 0:09:19 0:31:15 0:21:12
26 Elsa Håkansson K +20 01:27:01 0:18:01 0:36:50 0:26:15

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 8 Augusti

Namn Tid
Jannike Åkesson 24:41
Ulrica Skagert 26:08
Annelie Svensson 31:48
Vendela Granetoft 33:43
 
Andreas Jonsson 23:30
Roger Kjellsson 23:59
Pelle Gunnarsson 24:20
Magnus Nilsson 24:42
Per Kask 27:21
Thomas Fortell 30:01
Mikael Rosendahl 30:07
Birger Sörensson 31:20

Visa svar


Dölj svar


Ironman 70.3 Gdynia 6 augusti

Plats Namn Klass Tid Sim 1.93km Cykl 90.12km Löpn 21.08km
1248 (103) Rikard Johansson M (M25-29) 05:53:56 00:39:43 03:09:25 01:56:35
1504 (126) Hampus Åberg M (M25-29) 06:21:30 00:50:59 03:14:47 02:04:53

Visa svar


Dölj svar


Ölands Marathon 5 augusti

Plats (klass) Namn Klass Tid
4 (1) Heidi Hafvervik K (K35) 42.2km 03:52:50

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona Stadslopp 3 augusti

Plats Namn Klass Tid
1 Johan Estvik Herr 5km 17:05
7 Samuel Karlström Herr 5km 19:09
8 Jonas Porshult Herr 5km 19:09
23 Johan Porshult Herr 5km 20:47
26 Ola Persson Herr 5km 20:59
       
1 Pauline Jeppsson Dam 5km 20:17
6 Ulrica Skagert Dam 5km 21:18
7 Anna Persson Dam 5km 21:37
8 Heidi Hafvervik Dam 5km 21:59
12 Maria Petersson Dam 5km 22:42
44 Malin Faraasen Dam 5km 27:01
66 Susanne Nilsson Dam 5km 29:14
       
11 Jonatan Andersson Herr 10km 37:57
16 Mohammad Al Sayeed Herr 10km 39:35
22 Lennart Carlsson Herr 10km 41:14
25 Håkan Nicklasson Herr 10km 41:28
29 Sebastian Djuréen Herr 10km 43:19
34 Johan Olsson Herr 10km 43:53
53 Jesper Olsson Herr 10km 46:02
57 Kim Jonsson Herr 10km 46:34
80 Anders Petersson Herr 10km 48:57
91 Bo Porshed Herr 10km 50:44
98 Peter Löwenadler Herr 10km 52:13
109 Namida Aneskans Herr 10km 53:46
       
4 Jannike Åkesson Dam 10km 42:54
28 Anneli Svensson Dam 10km 55:19

Visa svar


Dölj svar


Kalmarmilen 2 augusti

Plats Namn Klass Tid
28 Heidi Hafvervik K 10km 45:11

Visa svar


Dölj svar


test

test

Visa svar


Dölj svar


Holmsjö Triathlon 29 juli

Plats Namn Klass: olympisk distans (sim1500m, cykel 40km, löpning 10km) Tid
4 Jannike Åkesson Dam 02:49:16
6 Krisanti Johansson Dam 03:14:02
8 Catarina Olvedal Dam 03:26:12
       
4 Marcus Andréason Herr  02:24:55
5 Jonatan Andersson Herr 02:28:41
7 Lennart Carlsson Herr  02:33:05
17 Kim Jonsson Herr  02:53:36
20 Anton Jakupi Herr 03:07:27

Visa svar


Dölj svar


Välliste Runt 29 juli

Plats Namn Klass Tid
34 Roger Leanderson Herr 13,5km 01:37:03

Visa svar


Dölj svar


Falkenbergs Stadslopp 29 juli

Plats Namn Klass Tid
41 Heidi Hafvervik Damer 10km 45:12

Visa svar


Dölj svar


Hornsjön Runt Öland 22 juli

Plats Namn Klass Tid
21 Anders Petersson M 11km 00:46:56
34 Per-Olof Gunnarsson M 11km 00:47:57
       
2 Pernille Würtz K 5,5km 00:27:02

Visa svar


Dölj svar


Victorialoppet 15 juli

Plats Namn Klass Tid
117 Anders Petersson Herr 9km 37:03
163 Fredrik Rosenquist Herr 9km 38:17
719 Krister Johansson Herr 9km 55:20
720 Åke Johansson Herr 9km 55:29
728 B-Å Ljungquist Herr 9km 56:22
734 Bosse Ekström Herr 9km 57:12
       
22 Marie Svensson Dam 9km 39:11
409 Marie Andersson Dam 9km 1:10:34

Visa svar


Dölj svar


Wallanderloppet 11 juli

Plats Namn Klass Tid
8 Pauline Jeppsson Dam elit 6km 24:00

Visa svar


Dölj svar


IronMan 70.3 Jönköping 9 juli

Plats Namn Klass Tid Sim 1930m T1 Cykel 90,1km T2 Löpning 21,1km
51 Krisanti Johansson F 45-49 07.17.24 00.47.43 00.07.57 03.45.25 00.06.27 02.29.52
                 
17 Jesper Olsson M 18-24 05.42.26 00.37.47 00.06.18 02.56.50 00.04.13 01.57.18
19 Lennart Carlsson M 55-59 05.39.42 00.39.29 00.07.06 02.51.05 00.03.48 01.58.14
44 Bo Porshed M 55-59 06.37.07 00.48.45 00.10.34 03.18.26 00.06.21 02.13.01

Visa svar


Dölj svar


Kustmaran och Kristianopel runt 9 juli

Plats(klass) Namn Klass Tid
9 (4) Roger Kjellsson M45 42.2km 3:27:12
25 (1) Thomas Emricsson M50 42.2km 4:41:21
       
3 Johan Tärnhuvud Estvik M 21.1km 1:19:37
20 Roger Leanderson M 21.1km 1:37:54
32 Petter Nordholm M 21.1km 1:42:32
46 Lars Noresten M 21.1km 1:52:54
47 Joakim Fagerberg M 21.1km 1:52:59
57 John Holthuis M 21.1km 1:58:00
58 Stefan Karlsson M 21.1km 1:58:58
       
2 Annika Nilsson K 21.1km 1:46:33
3 Cecilia Turner K 21.1km 1:50:14
4 Yvette Pelcz K 21.1km 1:52:28
11 Martina Karlsson K 21.1km 2:04:33
13 Johanna Fagerberg K 21.1km 2:06:38
       
7 Sebastian Djuréen M 10km 43:43
       
6 Heidi Hafvervik K 10km 45:31
14 Laila Leanderson K 10km 51:24
       
4 Jonatan Andersson M 5km 18:07

Visa svar


Dölj svar


Böda Sandsloppet Öland 7 juli

Plats Namn Klass Tid
6 Anders Petersson M 6,5km 28:29
18 Fredrik Rosenqvist M 6,5km 30:30

Visa svar


Dölj svar


Hörby Marknadslopp 5 juli

Plats(klass) Namn Klass Tid
19 (3) Heidi Hafvervik K 12,6 km tävling 57:32

Visa svar


Dölj svar


IronMan Austria 2 juli

Plats Namn Klass Totalt Sim T1 Cykl T2 Löpn
69 J-o Nilsson M50-54 11:02:46 01:21:56 00:07:26 05:32:41 00:04:32 03:56:11
                 
32 Eva Nilsson K50-54 15:49:36 01:27:08 00:16:05 06:57:30 00:13:04 06:55:49

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Malkars 1 juli

Plats Namn Klass Tid
51 Thomas Börjesson M 21,1km 01:32:18
       
16 Heidi Hafvervik K 21,1km 01:40:07
86 Lisbeth Johansson K 21,km 02:09:16
       
52 Eddy Hultgren 5km ej tidtagning

Visa svar


Dölj svar


Halmstad Triathlon 11.3 1 juli

Plats(klass) Namn Totaltid Simning Vx1 Cykel Vx2 Löpning
175(6) Henrik Arrhenius 05:43:04 00:44:38 00:09:38 02:54:21 00:08:28 01:46:01

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona Hill Trail 20 juni

Plats Namn Klass Tid
5 Jonatan Andersson Herr 5km 27:03
8 Peter Östlund Herr 5km 28:14
19 Markus Samuelsson Herr 5km 31:19
       
3 Jannike Åkesson Dam 5km 30:16
5 Anna Persson Dam 5km 33:15
  Ingrid Jönsson Dam 5km 34:56

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 20 Juni

Namn Tid
Ulrica Skagert 25:07
Heidi Hafvervik 26:05
Ivette Pelcz 29:51
Annelie Svensson 32:37
 
Mohamad Alsaeed 23:13
Johan Hedlund 23:50
Thomas Börjesson 24:12
Fredrik Rosenquist 26:26
Per Granberg 26:52
Thomas Fortell 29:52
Stefan Karlsson (d.ä) 29:59
Eddy Hultgren 30:21

Visa svar


Dölj svar


IronMan 70.3 Elsinore 18 juni

Plats Namn Klass Tid Simning 1930m T1 Cykel 90,1km T2 Löpning 21,1km
21 Lennart Carlsson M55-59 05:20:55 0:37:33 0:08:03 02:46:44 0:03:45 1:44:51

Visa svar


Dölj svar


Malmöloppet 10 juni

Plats Namn Klass Tid
78 Roger Leanderson M 10km motionsklass 43:43
14 Heidi Hafvervik K 10km tävlingsklass 45:46
58 Cecilia Turner K 10km motionsklass 50:34
80 Laila Leanderson K 10km motionsklass 52:34

Visa svar


Dölj svar


Friskusloppet Varberg 6 juni

Plats Namn Klass Tid
1 Heidi Hafvervik Dam 5km 21:11

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Marathon 3 juni

Plats Namn Klass Tid
121 Ulrica Skagert K 03:25:06
125 Jannike Åkesson K 03:25:22
341 Eva Johnsson K 03:40:30
555 Johanna Sontén K 03:49:58
952 Emelie Järlid K 04:01:04
1120 Lisa Samuelsson K 04:06:27
       
481 Johannes Knoll M 03:06:14
851 Samuel Karlström M 03:14:52
1407 Henrik Arrhenius M 03:25:48
1795 Tomas Falck M 03:30:20
1939 Johan Hedlund M 03:32:52
2687 Anders Petersson M 03:42:09
3732 Stefan Karlsson M 03:53:12
3907 Lennart Carlsson M 03:54:44
4148 Magnus Fagberg M 03:56:38
4868 Anton Jakupi M 04:04:12
7146 Peter Lendrop M 04:37:26
7228 Dan Nensén M 04:39:03
8371 Bengt-Åke Svensson M 05:09:30
8488 Lars-Göran Olausson M 05:13:54
9032 Bo Ekström M 06:11:17

Visa svar


Dölj svar


Drottning Margaretaloppet Kalmar 31 maj

Plats Namn Klass Tid
8 Heidi Hafvervik K 5km 21.17

Visa svar


Dölj svar


Broloppet Sölvesborg 30 maj

Plats Namn Klass Tid
3 Heidi Hafvervik K 10km 45:05
       
2 Anna Persson K 5km 20:56

Visa svar


Dölj svar


Blekinge River Trail

Plats Namn Klass Tid
2 Johan Tärnhuvud Estvik Herrar Long River 1:22:52
30 Roger Kjellsson Herrar Long River 1:44:07
77 Johan Olsson Herrar Long River 1:58:37
95 Peter Nordström Herrar Long River 2:04:28
       
26 Lena Magnusson Damer Long River 2:11:29
       
3 Anna Holmqvist Damer Half River 51:16
18 Linnéa Estvik Damer Half River 56:24
19 Malin Rosenquist Damer Half River 56:46
41 Anneli Svensson Damer Half River 1:02:57
44 Sofia Swartz Damer Half River 1:03:36

Visa svar


Dölj svar


Växjö Triathlon 28 maj

Plats Namn Sim T1 Cykel T2 Löp Totalt
23 Martin Joelsson 30:44 02:10 1:09:34 01:35 43:12 2:27:13

Visa svar


Dölj svar


Eksjö Stadslopp 26 maj

Plats Namn Klass Tid
15 Heidi Hafvervik K 10km 45:35

Visa svar


Dölj svar


Köpenhamn Marathon 21 maj

Plats (Klass) Namn

Klass

Tid
2303 (306) Hampus Åberg M25-29 3:48:28

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvet 20 maj

Plats (Klass) Namn Klass Tid
151 (28) Jannike Åkesson D35 01:33:46
170 (24) Pauline Jeppsson D40 01:34:21
329 (26) Anna Johansson D45 01:38:05
515 (282) Anna Persson D17 01:40:46
537 (93) Marie Svensson D35 01:41:01
1900 (974) Annette Ludvigsson D17 01:50:39
2051 (1042) Victoria Letterkrantz D17 01:51:22
5387 (2554) Linnéa Estvik D17 02:01:54
6520 (750) Krisanti Johansson D45 02:05:22
6745 (778) Malin Faraasen D45 02:06:08
10815 (4779) Linnéa Lendrop D17 02:21:32
11793 (172) Gunilla Fagerström D60 02:26:59
       
115 (77) Johan Tärnhuvud Estvik H17 01:17:57
1377 (149) Peter Östlund H45 01:30:33
1387 (15) Lennart Carlsson H55 01:30:36
2528 (44) Henrik Arrhenius H55 01:34:58
3311 (627) Magnus Fagberg H17 01:37:12
6317 (1149) Fredrik Conrad H40 01:43:13
7881 (609) Per Granberg H50 01:45:37
12741 (2290) Stefan Karlsson H40 01:53:07
13537 (627) Eddy Hultgren H55 01:54:20
13717 (638) Bo Porshed H55 01:54:35
18406 (365) Anders Persson H60 02:01:48
21217 (2219) Gustav Linge H50 02:08:23
24392 (2665) Magnus von Schenck H50 02:19:49
24702 (2701) Johan Olsson H50 02:21:15
24746 (3524) Peter Lendrop H45 02:21:32
25643 (323) Åke Johansson H65 02:27:11

Visa svar


Dölj svar


Blodomloppet Karlskrona 15 maj

Plats Namn Klass Tid
2 Jannike Åkesson Dam 10km 42:16
11 Anna Persson Dam 10km 44:51
18 Heidi Hafvervik Dam 10km 46:14
19  Linn Berg Dam 10 km 46:20
20 Maria Petersson Dam 10km 46:29
23 Ingrid Jönsson Dam 10km 47:18
33 Johanna Sontén Dam 10km 48:39
35 Cecilia Turner Dam 10km 49:32
97 Emelie Järlid Dam 10km 53:19
  Annelie Svensson Dam 10km 54:15
136 Jenny Borefur Dam 10km 55:27
183 Linnéa Lendrop Dam 10km 57:55
195 Johanna Fagerberg Dam 10km 58:36
197 Charlotta Kihlbert Dam 10km 58:39
226 Kethy Andersson Dam 10km 1:00:39
265 Christina Wahlberg Dam 10km 1:04:03
       
2 Johan Tärnhuvud Estvik Herr 10km 35:24
5 Johannes Knoll Herr 10km 38:37
6 Jonatan Andersson Herr 10km 38:42
11 Johan Porshult Herr 10km 39:55
15 Mikael Borefur Herr 10km 40:14
18 Lennart Carlsson Herr 10km 40:33
23 Peter Östlund Herr 10km 40:51
27 Håkan Nicklasson Herr 10km 41:32
28 Anders Petersson Herr 10km 41:35
33 Johan Hedlund Herr 10km 42:19
34 Martin Joelsson Herr 10km 42:22
50 Sebastian Djuréen Herr 10km 43:11
60 Magnus Fagberg Herr 10km 43:28
65 Hampus Åberg Herr 10km 43:41
66 Johan Olsson Herr 10km 43:44
68 Fredrik Rosenquist Herr 10km 43:47
87 Per Nilsson Herr 10km 44:27
111 Anton Jakupi Herr 10km 45:32
134 Fredrik Conrad Herr 10km 46:28
144 Victor Adolfsson Herr 10km 46:49
210 Joakim Fagerberg Herr 10km 48:46
368 Birger Sörensson Herr 10km 54:05
405 Peter Lendrop Herr 10km 55:25
490 John Holthuis Herr 10km 59:18
545 Åke Johansson Herr 10km 1:05:10
552 Bosse Ekström Herr 10km 1:05:59
       
4 Pauline Jeppsson Dam 5km 20:05
5 Ulrica Skagert Dam 5km 20:30
60 Lena Magnusson Dam 5km 25:15
67 Malin Faraasen Dam 5km 25:24
71 Linnéa Estvik Dam 5km 25:31
77 Emma Fagerberg Dam 5km 25:48
194 Sofia Swartz Dam 5km 28:34
258 Vendela Granetoft Dam 5km 29:35
335 Elsa Håkansson Dam 5km 30:43
845 Christina Ulveklint Dam 5km 38:50
909 Marie Andersson Dam 5km 41:03
       
22 Jimmy Algerstedt Herr 5km 20:48
37 Per Granberg Herr 5km 21:38
400 Bengt Ljungkvist Herr 5km 31:01

Visa svar


Dölj svar


Lundaloppet 13 maj

Plats Namn Klass Tid
310 Krister Fransson 10km 45:55

Visa svar


Dölj svar


Kungsholmen Runt 13 maj

Plats Namn Klass Tid
282 Roger Leanderson Män 10km 44:29

Visa svar


Dölj svar


Vårruset Kalmar 11 maj

Plats Namn Klass Tid
3 Heidi Hafvervik Dam 5km 21:18
6 Marie Strandberg Dam 5km 21:50
74 Lisbeth Johansson Dam 5km 28:07

Visa svar


Dölj svar


Vårruset Växjö 10 maj

Plats Namn Klass Tid
16 Heidi Hafvervik Dam 5km 21:58

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km 9 maj

Namn Tid
Mohamad Al Sayed 22:34
Stefan Karlsson 23:54
Peter Östlund 24:13
Markus Samuelsson 24:54
Fredrik Rosenquist 25:27
Rikard Johansson 26:52
Anton Jakupi 27:08
Birger Sörensson 31:34
   
Pauline Jeppsson 24:19
Jannike Åkesson 24:31
Eva Johnsson 29:32
Annelie Svensson 31:40
Lotta Kihlbert 32:35
Johanna Fagerberg 32:57

Visa svar


Dölj svar


Vårruset Halmstad 4 maj

Plats Namn Klass Tid
23 Heidi Hafvervik K 5km 22.08

Visa svar


Dölj svar


Vårruset Helsingborg 3 maj

Plats Namn Klass Tid
31 Heidi Hafvervik K 5km 21.35

Visa svar


Dölj svar


Växjöloppet 1 maj

Plats Namn Klass Tid
197 Bosse Ekström M 21km 2:45:01
       
29 Stefan Karlsson M 10km 39:05
202 Namida Aneskans M 10km 48:10

Visa svar


Dölj svar


Ölands Kyrkstafett 29 april

Plats, lagplac Lag Distans Tid
2 Team Blekinge Dam 67400m 4:56:25
3,3 Anna Persson 6960m 32:11
1,3 Sara Rhodin 4950m 22:31
3,3 Jannike Åkesson 8130m 35:25
2,3 Ulrica Skagert 7610m 32:19
2,2 Pauline Jeppsson 7630m 31:07
3,2 Jonna Vrenge 4720m 21:13
1,2 Maria Petersson 6000m 26:08
2,2 Marie Svensson 6110m 25:46
4,2 Therese Ericson 7220m 32:29
4,2 Sofia Swartz 2720m 13:18
2,2 Linn Berg 5350m 23:58
       
5 Team Blekinge Herr 67400m 4:11:54
11,11 Stefan Karlsson 6960m 27:35
4,6 Thomas Letterkrantz 4950m 19:05
6,5 Johan Estvik 8130m 29:33
7,5 Jonas Porshult 7610m 28:31
6,5 Marcus Andreason 7630m 27:01
4,5 Lennart Carlsson 4720m 17:37
4,5 Jonatan Andersson 6000m 21:47
4,5 Mohamd al Sayed 6110m 22:14
6,5 Samuel Karlström 7220m 28:19
7,5 Pelle Gunnarsson 2720m 10:12
8,5 Johan Porshult 5350m 20:00
       
29 Team Blekinge Mix 67400m 5:15:20
23,23 Martin Joelsson 6960m 29:55
44,33 Krisanti Johansson 4950m 27:18
31,33 Roger Leandersson 8130m 36:46
16,27 Anders Peterson 7610m 31:20
30,26 Kim Jonsson 7630m 34:53
35,27 Lena Magnusson 4720m 24:08
34,27 Malin Faraasen 6000m 29:59
14,26 Magnus Fagerberg 6110m 24:58
31,26 Per Granberg 7220m 33:40
42,28 Elsa Håkansson 2720m 15:45
37,29 Laila Leandersson 5350m 26:38

Visa svar


Dölj svar


Hamburg Marathon 29 april

Plats Namn Klass Tid
182 Johan Hedlund M30 3:13:26
265 Erik Nilsson M45 3:18:32
211 Theve Nilsson K40 4:15:55

Visa svar


Dölj svar


Wien Marathon 23 april

Plats (klass) Namn Klass Tid
2 Solveig Ohlsson K60 42,2km 4:04:18
12 Kethy Andersson K65 21,1km 2:16:41
15 Helena Hansson K 10km 1:14:34

Visa svar


Dölj svar


Atea Marathon Västerås 22 april

Plats Namn Klass Tid
166(133) Lars-Göran Olausson Herr 42,2km 5:23:09

Visa svar


Dölj svar


Simlången Runt trail 22 april

Plats Namn Klass Tid
5 Heidi Hafvervik K 10km 50:19

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet 14 april

Plats Namn Klass Tid
4 Anna Persson K 12,9km 00:58:30
2 Heidi Hafvervik K35 12,9km 01:03:26
2 Cecilia Turner K Öppen 12,9km 01:05:42
       
6 Bosse Ekström M 12,9km 01:35:02
4 Jonas Porshult M40 12,9km 00:52:59
       
2 Roger Leanderson M Öppen 5,1km 00:21:56

Visa svar


Dölj svar


Paris Marathon 9 april

Plats (klass) Namn Klass Tid
31716 (?) Peter Lendrop M45 42.2 km 4:49:33

Visa svar


Dölj svar


Skälbyloppet Kalmar 8 april

Plats Namn Klass Tid
11 Heidi Hafvervik K 8km 38:00

Visa svar


Dölj svar


Rom Marathon 2 april

Plats (klass) Namn Klass Tid
10315 (723) Bo Porshed M55-59 42.2 km 3.48.28

Visa svar


Dölj svar


Uddloppet 2 april

Plats Namn Klass Tid
1 Jannike Åkesson K 21,1km 01:37:16
       
1 Marcus Andreasson M 21,1km 01:25:11
5 Jonatan Andersson M 21,1km 01:30:58
11 Rikard Johansson M 21,1 km 01:46:28
16 Hampus Åberg M 21,1 km 02:07:57
17 Lars-Göran Olausson M 21,1km 02:15:36
18 Bosse Ekström M 21,1km 02:49:52

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km 28 mars

Namn Tid
Marcus Andréason 21:36
Mohamad Al Sayed 22:22
Jonatan Andersson 22:26
Lennart Carlsson 23:29
Peter Östlund 23:52
Peter Grundström 24:11
Fredrik Rosenquist 25:29
Tomas Falck 25:36
Rikard Johansson 25:56
Niklas K 26:02
Petter Nordholm 26:52
Petter Å 27:20
Thomas Fortell 28:45
   
Jannike Åkesson 24:41
Pauline Jeppsson 24:56
Anna Persson 26:10
Maria Petersson 26:28
Eva Jonasson 34:10
Kethy Andersson 34:36
Lisbeth Johansson 35:42

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Karlskrona 25 mars

Plats Namn Klass Tid
7 Anna Persson Dam 10km 43:09
8 Jannike Åkesson Dam 10km 43:12
10 Emelie Järlid Dam 10km 44:49
11 Ingrid Jönsson Dam  10km 44:56
12 Ulrica Skagert Dam 10 km 45:15
22 Heidi Hafvervik Dam 10km 47:36
111 Linnéa Lendrop Dam 10km 01:03
       
5 Philip Persson Herr 10km 35:20
6 Johan Estvik Herr 10km 35:46
17 Lennart Carlsson Herr 10km 39:54
22 Pelle Gunnarsson Herr 10km 40:40
27 Peter Östlund Herr 10km 41:40
36 Markus Samuelsson Herr 10km 42:41
38 Fredrik Rosenqvist Herr 10km 43:15
57 Johan Hedlund Herr 10km 44:49
61 Kim Jonsson Herr 10km 45:07
98 Anders  Persson Herr 10km 48:58
114 Eddy Hultgren Herr 10km 51:12
       

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Helsingborg 19 mars

Plats Namn Klass Tid
38 Heidi Hafvervik Dam 10km 47:07

Visa svar


Dölj svar


Maxilöpet, Bromölla, 11 Mars

Plats Namn Klass Tid
3 Anna Persson Kvinnor 10 km 43:57
7 Heidi Hafvervik Kvinnor 10 km 48:14
29 Lars-Göran Olausson Män 10 km 1:02:18
31 Bosse Ekström Män 10 km 1:09:54
14 Gustav Mattsson Män 5 km 27:13
17 Johnny Karlsson Män 5 km 30:59

Visa svar


Dölj svar


Stävie Trail 5 mars

Plats Namn Klass Tid
10 Heidi Hafvervik K 6,5km 33:16

Visa svar


Dölj svar


Åhus Trail Run 4 mars

Plats Namn Klass Tid
41 Johan Hedlund M 10km 53:23
45 Håkan Nicklasson M 10km 54:14
       
44 Emelie Järlid K 10km 1:13:16

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

karlskronastadslopp

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info