Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2018


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemmar har deltagit i under 2018

Testlopp 6 km, 8 Maj

Namn Tid
Jannike Åkesson 23:57
Anna Persson 24:16
 
Stefan Karlsson 21:20
Kristoffer Malmörn 21:44
Mohammad Alsaeed 23:00
Roger Kjellsson 23:15
Lennart Carlsson 23:36
Fredrik Rosenquist 25:18
Lars Noresten 27:16
Per Kask 27:26
Stefan "d.ä" Karlsson 28:59
Eddy Hultgren 29:40
Birger Sörensson 32:44

Visa svar


Dölj svar


Göingefejden trailrun 22 april

Plats Namn Klass Tid
3 Anna Persson K 12km 52.49

Visa svar


Dölj svar


Höganäs halvmarathon 21 april

Plats Namn Klass Tid
12 Stefan Karlsson M 21.1km 01.27.48

Visa svar


Dölj svar


Partille 6-Timmars 14 april

Plats Namn Sträcka Tid
3 Roger Kjellsson 70 560m 5.57.35

Visa svar


Dölj svar


Österlen Spring Trail 14 april

Plats Namn Klass Tid
1 Marie Strandberg K 21km+ 2.07.41
       
2 Magnus Strandberg M 21km+ 2.07.42

Visa svar


Dölj svar


KM 3000m, Västra Mark, 10 April

Plats Namn Tid
1 Jannike Åkesson 11:34
2 Pauline Jeppsson 11:44
3 Ulrica Skagert 12:09
4 Solveig Ohlsson 14:06
 
1 Johan Tärnhuvud Estvik 9:59
2 Marcus Andréason 10:15
3 Samuel Carlström 10:29
4 Mohammed Alsaeed 10:30
5 Adam Georgsson 10:36
6 Lennart Carlsson 11:26
7 Pelle Gunnarsson 11:37
8 Lars Noresten 12:48
9 Stefan Karlsson 13:25
10 Thomas Fortell 13:27
11 Eddy Hultgren 14:06

Visa svar


Dölj svar


Uddloppet 8 april

Plats Namn Klass Tid
2 Jannike Åkesson K 21.1km 01.34.03
       
4 Roger Kjellsson M 21.1km 01.28.04
7 Fredrik Rosenqvist M 21.1km 01.39.54
11 Thomas Fortell M 21.1km 02.07.07
       
2 Anna Persson K 10km 00.44.28
       
23 Lars-Göran Olausson M 10km 01.11.24
25 Bo Ekström M 10km 01.13.48

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet 30 mars

Plats Namn Klass Tid
4 Anna Persson K 12.9km 59.43
       
1 Marcus Andréason M40 12.9km 51.43

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 27 Mars

Namn Tid
Jannike Åkesson 24:09
Sanna Hedberg 31:41
Sussanne Nilsson 31:50
Lotta Kihlbert 33:12
 
Mohamad Alsaeed 22:42
Jonatan Andersson 22:57
Joakim Niklasson 23:11
Roger Kjellsson 23:48
Petter Nordholm 24:56
Fredrik Rosenqvist 25:07
Anton Jakupi 27:46
Stefan Persson 28:11
Thomas Fortell 28:34
Stefan Karlsson 29:33

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Karlskrona 24 mars

Plats Namn Klass Tid
10 Niklas Ek M 10km 37:30
22 Sebastian Djuréen M 10km 40:32
23 Roger Kjellsson M 10km 40:36
43 Fredrik Rosenqvist M 10km 42:54
110 Stefan Larsson M 10km 48:55
120 Thomas Fortell M 10km 49:40
       
4 Pauline Jeppsson K 10km 42:17
5 Jannike Åkesson K 10km 42:26
6 Anna Persson K 10km 43:23
81 Anneli Svensson K 10km 58:28
83 Charlotta Kihlbert K 10km 59:08

Visa svar


Dölj svar


Skövde 6-Timmars 10 mars

Plats Namn Sträcka Tid
67 Lars-Göran Olausson 42600m 5.55.15
71 Eddy Hultgren 42200m 4.43.09

Visa svar


Dölj svar


ROK TrailRun Ronneby 10 mars

Plats Namn Klass Tid
3 Anna Persson Dam 6km 36.09
       
5 Roger Kjellsson Herr 12km 1.04.33

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

karlskronastadslopp

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info