Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2019


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemmar har deltagit i under 2019

Ryssbergsloppet 12,6 km, 19 april 2019

Namn Tid Plac
Marcus Andréasson 49:06 1:a i M40
Kristoffer Malmörn 51:05 4:a i M
Bo Ekström 1:35:03 10:a i M (?)
     
Jannike Ottosson 54:48 1:a i K35
Anna Persson 56:45 4:a i K
Charlotte Silander 1:22:18 5:a i K45

Visa svar


Dölj svar


Hallarysloppet, 21,1 km, 22 april 2019

Namn Tid
Thomas Fortell 2:00:34

Visa svar


Dölj svar


RunnebyBackyardultra, 13 april

Namn Sträcka Antal varv (6,7 km)
 Roger Kjellsson 17708 m 18 
 Pernille Würtz 46940 m  7

Visa svar


Dölj svar


Uddloppet, Karlshamn 7 april 2019

Sträcka Namn Tid Plac
Halvmaraton Johan Estvik Tärnhuvud   1.19.01 1
Halvmaraton Marcus Andreasson  1.24.08
Halvmaraton Kristoffer Malmörn  1.26.51
Halvmaraton Stefan Karlsson (f -68)  1.49.24 11 
Halvmaraton Eddy Hultgren  1.52.44 13 
       
Halvmaraton Jannike Ottosson  1.31.52
       
10 km Bo Ekström  1.06.49 28
10 km Lars-Göran Olausson  1.10.14 30 

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Växjö, 7 april 2019

Namn Tid
Jonas Porshult 38:09

Visa svar


Dölj svar


KM 3000m, Västra Marks IP, 2 April

Plats Namn Tid
1 Jannike Ottosson 11:22
2 Pauline Jeppsson 11:37
3 Ulrica Skagert 12:30
 
Plats Namn Tid
1 Johan Tärnhuvud Estvik 9:54
2 Jonatan Andersson 10:08
3 Mohammed Alsaeed 10:09
4 Jonas Porshult 10:31
5 Lennart Carlsson 11:10
6 Petter Nordholm 12:28
7 Thomas Fortell 12:58
8 Stefan Karlsson 13:04
9 Eddy Hultgren 13:28
10 Philip Landenstad 13:36

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Karlskrona 10 km, 23 mars 2019.

Namn Tid Plac klass Plas totalt
Johan Estvik T'ärnhuvud 34:51 2 2
Marcus Andréasson 37:45 14 14
Jonatan Andersson 36:48 8 8
Kristoffer Malmörn 37:05 10 10
Jonas Porshult 37:45 14 14
Eddy Hultgren 49:19  95 123
       
Jannike Ottosson 40:57 4 31
Anna Persson 41:50 6 39
Paulie Jeppsson  42:18 7 44
Linnea Estvik Tärnhuvud 46:32 17 89
Charlote Silander 57:18 74 200

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen, Helsingborg 10 km, 15 mars

Namn Tid Plac klass Plac totalt
Anna Persson 43.18 9 104
Eddy Hultgren 49.00 199 246

Visa svar


Dölj svar


Skövde Ultra, 6-timmars, 9 mars 2019

Namn Klass Sträcka Plac
Lars-Göran Olausson M65 24 315 m 93

Visa svar


Dölj svar


Maxilöpet 10 km, 9 mars 2019

Klass Namn Tid Plac
Damer  Jannike Ottosson 42:05   2
Damer Pernille Würtz 43:39  3
       
Herrar Pelle Gunnarsson  42:24  4
Herrar Kent Kullman  58:15  23
Herrar Peter Svensson  1:03:48  24

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info