Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2019


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemmar har deltagit i under 2019

Skinkloppet Gränum, 1 december 2019

Sträcka Namn Tid Plac
12 km Stefan Karlsson ,dy 48.08 3
  Bosse Ekström 1.24.42 29
  Lars-Göran Olausson 1.27.04 30
       
4 km Eddy Hultgren 19.18 3

Visa svar


Dölj svar


Kristianstad Trail 12 km och 25 km, 24 november 2019

Sträcka Namn Tid Plac
Kvinnor 12 km Susanna Engelholm 1.53.00 91
       
Kvinnor 25 km Jannike Ottoson 2.12.16 4
Kvinnor 25 km Annika Nilsson 2.36.28 9
Kvinnor 25 km Lena Magnusson 2.56.11 16
       
Män 25 km Johan Christoffersson 2.36.12 61

Visa svar


Dölj svar


Borås 6-timmars, 9 november 2019

Namn Sträcka Plac
Lars-Göran Olausson 43.400 m 117

Visa svar


Dölj svar


Jämjöhalvan, 9 november 2019

Sträcka Namn Tid Plac
21.1 km herrar Johan Tärnhuvud Estvik 1.19.37 4
  Erik Karlsson 1.29.27 27
  Peter Grundström 1.29.32 28
  Petter Nordholm 1.35.00 43
  Kim Johansson 1.44.14 78
  Per Kask 1.44.28 81
  Eddy Hultgren 1.58.31 109
  Lars Blixte 2.01.01 112
  Bosse Ekström 2.36.22 121
       
 21.1 km damer Jannike Ottosson 1.29.49  2
  Ulrika Skagert 1.36.33  7
  Anna Niermann 1.47.17  21
       
 10 km herrar Mohamad Alsaeed 36.52  4
  John Holthuis 58.09 51
       
10 km damer Anneli Svensson 53.49 15
  Ann-Cristin Kjellson 1.03.57 31
       
5 km herrar Jonas Porshult 25.20 10

Visa svar


Dölj svar


Silpingeloppet 10 km, 2 november 2019

Namn Tid Plac
 Jannike Ottosson  39.56  1
 Sven Liljegren  47.22  10
 Eddy Hultgren  53.09  13
 Bo Ekström  68.22  19
Lars-Göran Olausson 68.49 20

Visa svar


Dölj svar


KM 1500m, Västra Marks IP, 22 Oktober

Namn Tid Namn Tid
Marcus Andréason 4:41 Jannike Ottosson 5:14
Mohammed Alsaeed 4:46 Pauline Jeppsson 5:35
Jonatan Andersson 4:53 Ulrica Skagert 5:40
Jonas Porshult 4:56 Anna Persson 5:47
Lennart Carlsson 5:13 Cornelia Hultkrantz 5:56
Stefan "d.ä" Karlsson 5:39 Anna Niemann 5:57
Fredrik Rosenquist 5:52  
Lars Noresten 5:57
Anton Jakupi 5:58
Patric Kalnins 7:18

Visa svar


Dölj svar


Växjö Maraton, veteran SM, 20 oktober 2019

Namn Tid Plac
Johan Tärnhuvud Estvik 2.59.31 68
Jonatan Andersson 3.11.36 107
Petter Nordholm 3.23.24 158
Stefan Karlsson d.ä 4.11.31 349
Peter Larsson 4.23.47 380
Margret Håkansson 4.27.03 389
Fredrik Håkansson 4.27.04 390
Vendela Normark 4.32.12 399
Lars-Göran Olausson 5.39.06 444

Visa svar


Dölj svar


Eco Marathon del Chianti, 42, 21 och 13 km, 20 oktober 2019.

Distans Namn Tid Plac i klass 
42 Johan Porshult   3.49.46  3
42 Henrik Arrhenius 4.13.01 3
42 Anders Pettersson 4.36.35 32
42 Solveig Ohlsson 5.08.07 2
42 Peter Nordström 5.12.06 36
       
21 Stefan Karlsson 1.42.51 7
21 Per-Olof Gunnarsson 1.51.16 7
21 Meta Steinbach 1.58.55 3
21 Stefan Larsson 2.19.20 86
21 Lars Blixte 2.28.29 70
21 Patrik Olsson 2.32.59 78
21 Anna Larsson 3.16.56 78
21 Bengt Mattsson 3.20.13 87
21 Kristina Magnusson 3.52.45 41
21 Mathias Malmgren 4.11.27 111
       
13 Pernille Würtz 1.13.28 8
13 Lisbeth Johansson 1.32.40 7
13 Eddy Hultgren 1.32.43 ?
13 Anette Flinke 1.48.10 13
13 Helena Hansson 1.48.30 14
13 Anette Karlsson 1.54.13 15
13 Carina Melin 1.59.05 17
13 Åke Johansson 2.08.34 9
13 Marie Andersson 2.08.35 35
13 Jan Flinke 2.20.16 28
13 Marie Arrhenius 2.25.09 21

Visa svar


Dölj svar


Göteborg halvmaraton, 12 oktober 2019

Nman Tid Plac
Eddy Hultgren 2.01.14 249

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 8 Oktober

Namn Tid Namn Tid
Andreas Talberg Pedersen 20:43 Jannike Ottosson 23:37
Christian Malmström 21:09 Pauline Jeppsson 25:33
Mohammed Alsaeed 22:02 Ulrica Skagert 26:06
Erik Karlsson 23:50 Cornelia Hultkrantz 27:19
Lennart Carlsson 24:29 Anna Niemann 27:23
Mikael Held 24:46 Karoline Persson 33:09
Petter Nordholm 25:25 Annika Lydänge 36:13
Ola Ramén 26:22  
Stefan "d.ä" Karlsson 26:25
Tommy Werner 28:13
Peter Larsson 29:04
Daniel Svensson 29:13
Johnny "d.y" Karlsson 29:39
Stefan Thorup 35:40

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet 28 september 2019.

Distans Namn Tid
30 km Jannike Åkesson 2.19.44
30 km Anna Persson 2.41.42
30 km Emma Fagerberg 3.09.55
30 km Solveig Ohlsson 3.15.04
30 km

Susanna Engelholm

4.04.32
30 km Charlotta Kihlbert 4.14.17
30 km Bengt Mattsson 4.55.53
15 km Per Nilsson 1.06.35
15 km Anette Flinke 1.52.58
15 km Helena Hansson 1.57.05
15 km Jan Flinke 2.19.51

Visa svar


Dölj svar


Lerums 6-timmar, 28 september 2019

Namn Sträcka Plac
Lars-Göran Olausson 42.699 m 13

Visa svar


Dölj svar


Ryssbetgets Trail, 22 september 2019

Sträcka Namn Tid Plac
 17,8 Andreas Talberg Pedersen 1.17.55  2
 17,8 Annika Nilsson 1.47.46  4
 8,6 Lena Magnusson 55.48  7
 5,0 Cornelia Hultkrantz  26.54  2

Visa svar


Dölj svar


Köpenhamn halvmaraton, 18 september 2019.

Namn Tid Plac i klass
Jonas Porshult 1.22.24 69

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen - 2019-09-14

1 varv Flickor upp till 12 år

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

1002

Karin

Kummel

22,50

2

1003

Klara

Lidenalv

24,16

3

1000

Ida

Algotsson

25,39

4

1004

Olivia

Norrman

27,53

5

1001

Tove

Hjortevik

35,25

 

1005

Alice

Svensson

DNS/DNF

 

 

 

 

 

1 varv Pojkar upp till 12 år

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

1011

Sigge

Oscarsson

16,23

2

1007

Hugo

Glimstedt

19,19

3

1014

Mio

Prutz

21,21

4

1013

Theo

Porshult

22,05

5

1021

Elliot

 Hulthen

23,37

6

1015

Viggo

Thor Anderberg

23,52

7

1023

Benjamin

 Hulthen

24,03

8

1022

Andreas

 Hulthen

24,08

9

1006

Leo

Engdahl

24,36

10

1012

Otto

Porshult

26,34

11

1009

Noa

Hjortevik

27,10

12

1010

Edvard

Kummel

27,59

13

1008

Alwin

Gottfridsson

34,22

 

 

 

 

 

1 Varv Medföljande Vuxen

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

1016

Marie

Algotsson

25,47

2

1020

Sofia

Swartz

26,35

3

1017

Charlotte

Engdahl

27,15

4

1019

Sofia

Kummel

28,01

5

1018

Linda

Hjortevik

35,27

 

 

 

 

 

2 Varv Flickor 13-17 år

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

2000

Ida

Persson

44,57

 

 

 

 

 

2 Varv Pojkar 13-17 år

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

2008

Jona

Lindman

28,53

2

2014

Anton

Svensson

29,35

3

2015

Olle

Svensson

31,43

4

2070

Viktor

Kinder

32,19

5

2011

Max

Petersson

35,07

6

2013

Bence

Skärlund

36,41

7

2010

Melvin

Petersson

41,57

8

2001

Måns

Fridström

42,43

9

2009

Noel

Norrman

44,15

10

2000

Ida

Persson

44,57

11

2007

Lukas

Lidenalv

47,40

12

2012

Mate

Skärlund

50,28

 

2002

Isak

Holm

DNS/DNF

 

 

 

 

 

2 varv Vuxen Damer

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

2048

Rebecca

Thörnberg

36,59

2

2040

Pernilla

Nilsson

37,56

3

2020

Ida

Grybäck

39,12

4

2025

Anna

Holmqvist

39,32

5

2033

Linda

Kinder

41,47

6

2030

Malin

Johansson

42,05

7

2038

Annie

Niklasson

42,24

8

2032

Karolina

Jonasson

42,30

9

2049

Maria

Wirenstedt

43,17

10

2036

Sara

Lundgren

43,37

11

2045

Jennifer

Svensson

44,41

12

2024

Linda

Hjorth

44,49

13

2026

Pernilla

Hovbäck

45,17

14

2029

Nina

Johansson

45,21

15

2016

Carola

Berg

45,39

16

2027

Eleonor

Hultberg

45,45

17

2042

Karin

Persson

45,55

18

2043

Alexandra

Pryts

46,26

19

2017

Jenny

Blasiusson

47,17

21

2041

Emmelie

Palm Gustavsson

47,35

22

2050

Martina

Åkesson

51,47

23

2035

Linnéa

Lendrop

52,04

24

2044

Erica

Svensson

52,27

25

2022

Sanna

Hedberg

52,50

26

2019

Louise

Gottfridsson

53,59

27

2037

Johanna

Mattsson

55,14

28

2039

Pamela

Nilsson

1,05,11

29

2018

Gitten

Gleisner

1,05,32

 

2021

Ida

Gustavsson

DNS/DNF

 

2023

Emelie

Helmersson

DNS/DNF

 

2028

Elisabet

Janner

DNS/DNF

 

2031

Evalotta

Johansson

DNS/DNF

 

2034

Anneli

Köhne

DNS/DNF

 

2046

Thilda

Sylvan

DNS/DNF

 

2047

Marie

Sylvan

DNS/DNF

 

 

 

 

 

2 Varv Vuxen Herrar

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

2052

Roland

Englesson

30,36

2

2060

Magnus

Leuenberger

31,05

3

2054

Fredrik

Huselius

32,29

4

2061

David

Linde´n

36,23

5

2055

Jonas

Huselius

36,53

6

2068

niklas

svensson

37,23

7

2064

Joakim

Persson

39,10

8

2065

Mikael

Petersson

41,09

9

2063

Tommy

Nielsen

42,19

10

2066

Jens

Svendsen

42,20

11

2057

Henrik

Johannesson

42,25

12

2072

Antoni

Jurdzinski

43,04

13

2067

Magnus

Svensson

43,59

14

2056

David

Håkansson

44,42

15

2058

Adam

Jurdzinski

46,41

16

2071

Dan

Wolke

49,19

17

2059

Kevin

Knutsson

52,04

18

2062

Andreas 

Lindqvist

53,22

 

2051

Alfred

Bartosch

DNS/DNF

 

2053

Tomas

Hedberg

DNS/DNF

 

2069

Oscar

Thor Anderberg

DNS/DNF

 

 

 

 

 

3 Varv Vuxen Damer

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

3012

Jannike

Ottosson

47,28

2

3008

Tjerese

Löfqvist

52,27

3

3011

Kerry

Olsson

54,15

4

3013

Johanna

Spåner

55,36

5

3010

Annika

Nilsson

57,03

6

3060

Marie

Svensson

1,01,27

7

3003

Viktoria

Gadd

1,02,11

8

3001

Therese

Andersson

1,02,19

9

3006

Johanna

Juliusson

1,02,35

10

3058

Tami

Svensson Köhler

1,02,54

11

3061

Felicia

Persson

1,07,11

12

3000

Marie

Andersson

1,08,06

13

3002

Thina

Andersson

1,12,32

14

3004

Julia

Gummesson

1,17,58

15

3005

Jenny

Hjalmarsson

1,17,58

 

3007

Emelie

Kardell

DNS/DNF

 

3009

Neea

Löfvenberg

DNS/DNF

 

 

 

 

 

3 Varv Vuxen Herrar

Placering

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Tid

1

3024

Simon

Hedlund

39,13

2

3054

Johan

Tärnhuvud Estvik

39,58

3

3032

Stefan

Karlsson

43,14

4

3038

Henrik

Molin

45,01

5

3017

Ludvig

Etzen

47,06

6

3057

Peter

Östlund

47,10

7

3037

Jonathan

Lovén

47,36

8

3018

Petter

Etzen

48,07

9

3033

Erik

Karlsson

48,14

10

3045

Anders

Petersson

48,30

11

3023

Ola

Hallbrandt

50,00

12

3022

Simon

Giselsson

50,02

13

3019

Krister

Fransson

50,13

14

3035

Magnus

Kimenius

50,33

15

3047

Staffan

Preutz

50,41

16

3040

Joakim

Niklasson

50,43

17

3027

Kalle

Jonsson

51,24

18

3016

Mattias

Ekroth

52,39

19

3021

Johan

Fridström

53,16

21

3051

Markus

Sölvenäs

53,55

22

3052

Markus

Tillman

55,04

23

3036

Karl-Johan

Lidenalv

57,10

24

3056

Christer

Westling

57,24

25

3050

Ola

Svensson

58,12

26

3039

Erik

Musa

58,37

27

3014

Tobbe

Andersson

59,40

28

3034

Rasmus

Karlsson

59,58

29

3049

Johannes

Svahn

1,00,01

30

3025

Jens

Hjortevik

1,00,22

31

3048

Johan

Rosenquist

1,00,29

32

3043

Mattias

Olausson

1,00,39

33

3046

Johan

Pettersson

1,00,40

34

3055

Patrik

Törnkvist

1,00,44

35

3026

Mikael

Johansson

1,00,52

36

3031

Robert

Karlsson

1,01,31

37

3020

Jacob

Frennesson

1,02,03

38

3029

Pekka

Juliusson

1,02,35

39

3059

Henrik

Salomonsson

1,02,55

40

3041

Christian

Nilsson

1,03,17

41

3044

Andreas

Oscarsson

1,04,21

42

3030

Jarek

Jurdzinski

1,05,31

43

3042

Daniel

Nilsson

1,07,22

 

3015

Jesper

Augustine

DNS/DNF

 

3028

Patrik

Jonsson

DNS/DNF

 

3053

Anton

Toll

DNS/DNF

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan 7,5 km, 14 september 2019

Namn Tid Plac
 Sven Liljegren  34.07 10 
 Bosse Ekstreöm  50.45 64 
Åke Johansson  56.30  75 
Lars-Göran Olausson 58.10  78 
 Marie Andersson  1.03.54  79 
 Christina Ulveklint 1.10.20  80 

Visa svar


Dölj svar


Nässjö 6-timmars, 7 september 2019

Namn Sträcka Plac
Lars-Göran Olausson 35 922 m 20

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen, Stockholm 31 augusti 2019.

Namn Tid Plac
Anneli Svensson 58.34 2215
Lisbeth Johansson 1.08.36 5480
Helena Hansson 1.09.18 5670
Ingrid Hansson 1.25.53 8692

Visa svar


Dölj svar


Runneby, 31 augusti 2019

Sträcka Namn Tid Plac
42.195 m Roger Kjellsson 3.25.56 2
10.549 m Bo Ekström 1.12.25 62

Visa svar


Dölj svar


Klubbmästerskap 7,5 km, Bastasjö, 27 Augusti

Plats (Klass) Namn Tid
1 (1:a K35) Jannike Ottosson 31:22
2 (1:a K) Anna Persson 34:07
3 (2:a K) Cornelia Hultkrantz 38:26
4 (2:a K35) Jenny Thorup 38:49
5 (1:a K55) Anneli Svensson 41:23
6 (3:a K35) Emma Fagerberg 41:41
7 (2:a K55) Lotta Kihlbert 49:32
8 (3:a K) Linnéa Lendrop 51:16
 
Plats (Klass) Namn Tid
1 (1:a M35) Johan Tärnhuvud Estvik 28:00
2 (1:a M40) Marcus Andréason 28:26
3 (1:a M45) Stefan Karlsson 28:50
4 (1:a M) Jonatan Andersson 29:16
5 (1:a M55) Pelle Gunnarsson 32:15
6 (2:a M40) Petter Nordholm 32:45
7 (1:a M50) Fredrik Rosenquist 33:54
8 (2:a M) Kim Johnsson 33:56
9 (2:a M50) Krister Fransson 34:01
10 (2:a M45) Mikael Held 34:08
11 (3:a M50) Roger Kjellsson 34:30
12 (4:a M50) Stefan Karlsson 35:27
13 (2:a M35) Per Kask 35:58
14 (3:a M40) Lars Noresten 36:17
15 (2:a M55) Patrik Olsson 36:47
16 (3:a M45) Thomas Fortell 40:02
17 (1:a M70) Per Carlström 49:31
18 (1:a M65) Bosse Ekström 51:35
19 (1:a M75) Bengt-Åke Ljungkvist 1:04:55

Visa svar


Dölj svar


Midnnattsloppet Göteborg, 10 km, 24 augusti 2019

Namn Tid Plac
Lars-Göran Olausson 1.15.17 24 i M65

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Ironman 17 augusti 2019

Namn Tid Plac grupp Plac kön Plac totalt
Jan-Olof Nilsson 10.41.42  41 457 479
Lennart Carlsson 10.58.52  9 576 614
Håkan Niclassson 11.03.42 129 604 652
Anton Jakubi 12.30.42 154 1197 1384
         
Vendela Normark Granetoft 14.05.26 60 336 1896
Eva Nilsson 14.15.40 29 344 1929
Catarina Olvedal 14.22.31 30 350 1955

Visa svar


Dölj svar


Nattpuls Sölvesborg 6,7 km, 17 augusti 2019

Namn Tid Plac
Thomas Börjesson 29.07 16
Sofia Swartz 43.09 79
Theo Porshult 43.09 82

Visa svar


Dölj svar


Kalmar MiniTri, 14 augusti 2019

Namn Tid
Lennart Carlsson 58.27
Thomas Emricsson 1.03.41
Susanne Nilsson 1.04.52
Lars Blixte 1.08.25
Johan Olsson 1.09.57
Anneli Svensson 1.18.04
Elsa Håkansson 1.22.21

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 8 Augusti

Namn Tid Namn Tid
Petter Nordholm 24:31 Heidi Hafvervik 26:08
Pelle Gunnarsson 24:41 Susanne Nilsson 30:22
Fredrik Rosenquist 24:53 Anneli Svensson 31:50
Mikael Held 25:19
Anders Petersson 25:52
Kim Johnsson 26:21
Stefan "d.ä" Karlsson 28:08
Johnny "d.y" Karlsson 28:48
Eddy Hultgren 29:45
Mohamad Sopeh 36:36

Visa svar


Dölj svar


Ölands Marathon, 3 augusti 2019

Namn Tid Plac
Lars-Göran Olausson 5.47.13 8 i M65

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona stadslopp, 1 augusti 2019

Sträcka Namn Tid Plac
5 km herrar Kristoffer Malmörn 17.58  5
5 km herrar Stefan Karlsson d.y 18.06  6
5 km herrar Johan Andersson 21.33  27
5 km herrar Thomas Fortell 24.39  53
5 km herrar Jörgen Abrahamsson 27.09  62
       
5 km Damer Anna Persson 21.48  4
5 km Damer Cornelia Hultkrantz 22.27  5
5 km Damer Sofia Swartz 30.38  50
       
5 km P13 Theo Porshult 30.39  25
       
10 km Herrar Jonatan Andersson 38.05  5
10 km Herrar Kim Johnsson 45.05  28
10 km Herrar Stefan Karlsson d.ä 45.58  34
10 km Herrar Patrik Olsson 48.07  54
10 km Herrar Johnny Karlsson d.y 49.40  68
10 km Herrar Bosse Ekström 1.07.20  106
       
Damer 10 km Jannike Ottosson 41.20  3
Damer 10 km Annelie Svensson 52.54  16

Visa svar


Dölj svar


Kalmarmilen 10 km, 31 juli 2019

Namn Tid
Eddy Hultgren 50.10
Lars Blixte 54.24

Visa svar


Dölj svar


Skövde Ultrafestival, 27-28 juli 2019

Klass Namn Sträcka Plac
24HM Roger Kjellsson 138,00 km 8

Visa svar


Dölj svar


Holmsjö Triathlon, 27 juli 2019

Klass Namn Tid  
Olympisk herrar Henrik Arrhenius 2.33.33 11
Olympisk herrar Lennart Carlsson 2.36.18 15
Olympisk herrar Anton Jakupi 2.46.37 27
Olympisk herrar Kim Johansson 2.50.53 70
Olympisk herrar Tomas Falck 2.59.51 36
Olympisk herrar Carl-Johan Thunfeldt 3.23.03 53
       
Olympisk Damer Susanne Nilsson 2.48.45 6
Olympisk Damer Paula Banck 2.59.33 8
Olympisk Damer Vendela Norrmark Granetoft 3.24.49 20
Olympisk Damer Ann-Kristin Kjellsson 3.35.43 22

Visa svar


Dölj svar


Hornsjön runt, 11 km, 18 juli 2019

Namn Tid Plac
Anders Pettersson 48.28 35

Visa svar


Dölj svar


Victorialoppet 9 km, 15 juli 2019

Namn Tid Plac Öppen klass herr
Stefan Karlsson, dy 33.06 28
Fredrik Rosenqvist 38.19 130
Eddy Hultgren 44.26 368
Thomas Fortell 44.31 372
Bosse Ekström 1.00.18 670
Lars-Göran Olausson 1.03.11 683
Bengt-Åke Ljungkvist 1.06.32 692

Visa svar


Dölj svar


Kustmaran och Kristainopel runt, 13 juli 2019

Sträcka Namn Tid
10 km herrar Mohammed Alsaeed 36.54
10 km herrar Kim Johansson 46.23
10 km herrar Per-Ola Strågegård 47.15
10 km damer Jannike Ottosson 41.52
10 km damer Cornelia Hultkrantz 48.52
5 km herrrar Theo Porshult 27.21
5 km herrar Jonas Porshult 27.24
Halvmaraton män Wiktor Kettel 1.44.59
Halvmaraton män Peter Larsson 1.55.53
Halvmaraton män Patric Kalnins 2.09.58
Halvmaraton män Mathias Malmgren 3.13.16
Halvmaraton kvinnor Anna Persson 1.38.34
Maraton män Christian Malmström 2.50.48
Maraton män Roger Kjellsson 3.36.41
Maraton män Marcus Tillman 4.13.28
Maraton män Fredrik Håkansson 4.42.42
Maraton kvinnor Heidi Hafvervik 3.34.26
Maraton kvinnor Paula Hultzen Bank 4.08.47
Maraton kvinnor Margaretha Håkansson 4.42.42

Visa svar


Dölj svar


100 km, SM i Ljungskile 6 juli 2019

Sträcka Namn Tid Plac klass Plac tot
100 km Roger Kjellsson 8.21.57 1.a i M50 4

Visa svar


Dölj svar


Jönköping IronMan, 70,3 5 juli 2019

Namn Tid Plac i klass
Johan Tärnhuvud Estvik 4.31.36 5
Linnea Tärnhuvud Estvik 5.29.11 6
Lennart Carlsson 5.31.00 24
Susanne Nilsson 6.14.38 43
Johan Olsson 6.18.59 197
Vendela Normark Granetoft 7.19.25 77
Elsa Håkansson 7.46.33 2

Visa svar


Dölj svar


Halmstad halv ironman 30 juni 2019

Namn Tid
Herik Arrhenius 5.12.13

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Malkars 21 km, 29 juni 2019

Namn Tid Plac
Lars Blixte 2.29.06 192

Visa svar


Dölj svar


Vansbro Triahtlon, medeldistans, 27 juni 2019

Namn Tid Plac
Jan-Olof Nilsson 4.56.58 3:a i M50
Eva Nilsson 6.12.57 3:a i W50
Catarina Olvedal 6.56.52 4:a i W50

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 25 Juni

Namn Tid Namn Tid
Mohammed Alsaeed 21:43 Cornelia Hultkrantz 28:37
Philip Svensson 23:12
Stefan Karlsson 23:41
Roger Kjellsson 24:27
Pelle Gunnarsson 24:49
Petter Nordholm 26:12
Wiktor Kettel 27:58
Stefan "d.ä" Karlsson 30:30
Elias Javanmiri 32:20
Thomas Fortell 32:57

Visa svar


Dölj svar


IronMan 70,3 Elsinore 23 juni 2019

Namn Tid Plac
Lennart Carlsson 5.11.02 20 i M55

Visa svar


Dölj svar


Öland Ultra Trail, 15 juni 2019.

Sträcka Namn Tid Plac
25 km Heidi Hafvervik 2.06.13 2
25 km Anna Persson 2.11.26 4

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona Hill Trail, 11 juni 2019

Klass Namn Tid Plac
Barn Haldo Tärnhuvud Estvik  5.06  6
       
Herrar 5 km Andreas Talberg Pedersen  22.52  1
Herrar 5 km Johan Tärnhuvud Estvik 23.35 3
Herrar 5 km Stefan Karlsson f -74 27.26  9
Herrar 5 km Pelle Gunnarsson 30.18  16
       
Damer 5 km Jannike Ottosson 29.07 4
Damer 5 km Ulrika Skagert 32.30 5

Visa svar


Dölj svar


Blodomloppet Karlskrona 4 juni 2019

Distans Namn Tid
10 km Andreas Talberg Pedersen 34.14
10 km Mohammad Alsaeed 37.44
10 km Jonatan Andersson 38.35
10 km Johan Porshult 39.52
10 km Johan Olsson 43.50
10 km Frdrik Rosenquist 44.20
10 km Tomas Jensen 44.31
10 km Heidi Hafvervik 45.19
10 km Kim Jonsson 45.50
10 km Sven Liljegren 47.09
10 km Sebastian Djureen 47.29
10 km Penile Würtz 47.37
10 km Patrik Olsson 52.17
10 km Sofia Fagerberg 54.43
10 km ChloePing Li 54.52
10 km Karla Hentzel 56.42
10 km Krisanti Johansson 58.49
10 km Marie Edvardsson 1.05.49
10 km Charlotta Kilbert 1.05.58
10 km Mathias Malmgren 1.07.50
10 km Åke Johansson 1.16.21
     
5 km Pauline Jeppsson 20.23
5 km Roger Kjellsson 20.43
5 km Stefan Karlsson f-68 23.13
5 km Cornelia Hultkrantz 23.18
5 km Jenny Thorup 24.10
5 km Eddy Hultgren 24.21
5 km Theo Porshult 26.42
5 km Jonas Porshult 26.45
5 km Mohamad Hasan Sopeh 30.37
5 km Per Nilsson 30.44
5 km Bengt -Åke Ljungkvist 36.59
5 km Alice Andersson 38.13
5 km Marie Andersson 39.52
5 km Christina Ulveklint 41.36

Visa svar


Dölj svar


Blomloppet Göteborg, 3 juni 2019

Sträcka Namn Tid
10 km Lars-Götan Olausson 1.18.11

Visa svar


Dölj svar


Torshavn Marathon, Färöarna 2 juni 2019

Sträcka Namn Tid Plac
Maraton Solveig Ohlsson 4.29.32 1:a i 60+
Halvmaraton Anette Flinke 2.23.26 2:a i 60+

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Marathon, 1 juni 2019

Namn Tid
Jannike Ottosson 3.17.32
Henrik Arrhenius 3.27.16
Stefan Karlson f-74 3.28.26
Johanna Sontén 3.53.33
Johannes Knoll 3.54.38
Anton Jakobi 3.59.33
Peter Lendrop 4.09.30
Per-Ola Strågegård 4.16.28
Eddy Hultgren 4.21.40
Lars Blixte 4.26.19
Thomas Fortell 4.34.29
Stefan Karlsson f-68 4.38.46
Per Carlström 5.12.23
Kent Kullman 5.15.28
Bosse Ekström 6.08.16

Visa svar


Dölj svar


Blekinge River Trail 26 maj 2019

Klass Namn Tid Plac
50 km, herrar Andreas Talberg Pedersen 3.31.57
50 km, herrar Roger Kjellsson 4.21.20 
50 km, herrar Niklas Clarence Ek 4.48.39  13
50 km, herrar Peter Östlund 5.14.07 21
       
20 km, herrar Patrik Mårtensson 1.31.12  12 
20 km, herrar Anders ÅPetersson 1.40.33 36
20 km, herrar Petter Nordholm 1.40.33 37
20 km, herrar Thomas Börjesson 1.43.21 51
20 km, herrar Johan Olsson 1.43.56 53
20 km, herrar Petter Nordström 1.50.33 77
       
10 km, damer Anneli Svensson 1.04.38 84
       
10 km, herrar Mattias Malmgren 1.19.57 141

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvet, 18 maj 2019.

Namn Tid
Jonas Porshult 1.26.44 
Jannike Ottosson 1.30.10
Stefan Karlsson f.-74 1.35.26
Henrik Arrhenius 1.35.42
Anna Persson 1.36.10
Per-Ola Strågegård 1.47.47
Marie Svensson 1.48.11
Ola Malmhult 1.55.04
Eddy Hultgren 1.57.44
Annelie Svensson 2.10.28
Gustav Linge 2.14.34
Charlotte Silander 2.22.16
Bo Ekström 2.51.11
Krister Johansson 2.53.24

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 14 Maj

Namn Tid Namn Tid
Kristoffer Malmörn 21:24 Jannike Ottosson 23:25
Stefan Karlsson 23:01 Heidi Hafvervik 25:06
J-O Nilsson 24:02 Anna Persson 25:16
Pelle Gunnarsson 24:14 Erika Domeij 26:56
Petter Nordholm 24:25 Amanda Danielsson 27:30
Mikael Held 24:38 Cornelia Hultkrantz 28:11
Markus Tillman 24:47 Jenny Thorup 29:03
Fredrik Rosenqvist 25:15 Krisanti Johansson 32:52
Wiktor Kettel 26:00 Lotta Khilbert 37:09
Stefan "d.ä" Karlsson 26:26 Petra Pettersson 37:41
Thomas Fortell 27:09 Hala Holgersson 39:32
Niklas Bohman 28:39  
Stefan Svensson 31:40
Martin Ahl 33:48
Jonas Ignell 34:42
Stefan Thorup 35:39
Mathias Malmgren 36:26

Visa svar


Dölj svar


Springtime Helsingborg 10 km, 11 maj 2019

Namn Tid
 Eddy Hultgren  49.41

Visa svar


Dölj svar


Vårruset Halmstad 5 km, 7 maj 2019

Namn Tid
Heidi Hafvervik 20.47

Visa svar


Dölj svar


Kyrkstafetten Öland 4 maj 2019

Lag Tid Plac
 Team Blekinge Herr  3.59.32  5
 Team Blekinge Dam  4.51.57
 Team Blekinge Mix  4.56.23  17

Visa svar


Dölj svar


Växjöloppet 1 maj 2019.

Sträcka Namn Tid Plac
21,1 km Johan Olsson 1.38.18 75
21,1 km Heidi Hafvervik 1.41.39 17
21,1 km Eddy Hulgren 1.53.10 142
21,1 km Lena Magnusson 1.54.45 36
21,1 km Bosse Ekstrom 2.30.35 193
       
10 km Stefan Karlsson, dy 41.18 44
10 km Thomas Fortell 48.00 231

Visa svar


Dölj svar


Hamburg Marathon, 28 april 2019.

Namn Tid
Henrik Arrhenius 3.29.58
Lars Blixte 4.26.40

Visa svar


Dölj svar


Täby extreme callange, 100 miles, 26-28 april 2019

Namn Tid Plac
Roger Kjellsson 17.01.04 4

Visa svar


Dölj svar


Hallarysloppet, 21,1 km, 22 april 2019

Namn Tid
Annika Nilsson 1:43:39
Thomas Fortell 2:00:34

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet 12,6 km, 19 april 2019

Namn Tid Plac
Marcus Andréasson 49:06 1:a i M40
Kristoffer Malmörn 51:05 4:a i M
Bo Ekström 1:35:03 10:a i M (?)
     
Jannike Ottosson 54:48 1:a i K35
Anna Persson 56:45 4:a i K
Charlotte Silander 1:22:18 5:a i K45

Visa svar


Dölj svar


RunnebyBackyardultra, 13 april

Namn Sträcka Antal varv (6,7 km)
 Roger Kjellsson 17708 m 18 
 Pernille Würtz 46940 m  7

Visa svar


Dölj svar


Uddloppet, Karlshamn 7 april 2019

Sträcka Namn Tid Plac
Halvmaraton Johan Estvik Tärnhuvud   1.19.01 1
Halvmaraton Marcus Andreasson  1.24.08
Halvmaraton Kristoffer Malmörn  1.26.51
Halvmaraton Stefan Karlsson (f -68)  1.49.24 11 
Halvmaraton Eddy Hultgren  1.52.44 13 
       
Halvmaraton Jannike Ottosson  1.31.52
       
10 km Bo Ekström  1.06.49 28
10 km Lars-Göran Olausson  1.10.14 30 

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Växjö, 7 april 2019

Namn Tid
Jonas Porshult 38:09
Per-Ola Strågegård 46.01

Visa svar


Dölj svar


KM 3000m, Västra Marks IP, 2 April

Plats Namn Tid
1 Jannike Ottosson 11:22
2 Pauline Jeppsson 11:37
3 Ulrica Skagert 12:30
 
Plats Namn Tid
1 Johan Tärnhuvud Estvik 9:54
2 Jonatan Andersson 10:08
3 Mohammed Alsaeed 10:09
4 Jonas Porshult 10:31
5 Lennart Carlsson 11:10
6 Petter Nordholm 12:28
7 Thomas Fortell 12:58
8 Stefan Karlsson 13:04
9 Eddy Hultgren 13:28
10 Philip Landenstad 13:36

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen Karlskrona 10 km, 23 mars 2019.

Namn Tid Plac klass Plas totalt
Johan Estvik T'ärnhuvud 34:51 2 2
Marcus Andréasson 37:45 14 14
Jonatan Andersson 36:48 8 8
Kristoffer Malmörn 37:05 10 10
Jonas Porshult 37:45 14 14
Eddy Hultgren 49:19  95 123
       
Jannike Ottosson 40:57 4 31
Anna Persson 41:50 6 39
Paulie Jeppsson  42:18 7 44
Linnea Estvik Tärnhuvud 46:32 17 89
Charlote Silander 57:18 74 200

Visa svar


Dölj svar


Varvetmilen, Helsingborg 10 km, 15 mars

Namn Tid Plac klass Plac totalt
Anna Persson 43.18 9 104
Eddy Hultgren 49.00 199 246

Visa svar


Dölj svar


Skövde Ultra, 6-timmars, 9 mars 2019

Namn Klass Sträcka Plac
Lars-Göran Olausson M65 24 315 m 93

Visa svar


Dölj svar


Maxilöpet 10 km, 9 mars 2019

Klass Namn Tid Plac
Damer  Jannike Ottosson 42:05   2
Damer Pernille Würtz 43:39  3
       
Herrar Pelle Gunnarsson  42:24  4
Herrar Kent Kullman  58:15  23
Herrar Peter Svensson  1:03:48  24

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info