Hoppa till sidans innehåll

Årsbästa 2018


Här finns årsbästalistor på Hel,halvmarathon och 10 km för 2018

Halvmarathon damer

Plats Namn Tid Tävling Datum
1 Anna Persson 1:33:03 Göteborgsvarvet 19/5
2 Jannike Åkesson  1:33:13  Malkars  30/6
3 Heidi Hafvervik 1:40:38 Kustmaran 7/7
4 Annika Nilsson 1:45:47 Malkars 30/6
5 Lena Magnusson 1:48:16 Malkars 30/6
6 Yvette Pelz 1:51:32 Malkars 30/6
7 Victoria Letterkrantz 1:52:54 Göteborgsvarvet 19/5
9 Sandra Bizzozero 2:07:15 Göteborgsvarvet 19/5
10 Anneli Svensson 2:15:29 Göteborgsvarvet 19/5
11 Anette Flinke 2.26.02 Maasmarathon 13/5
12 Lotta Kihlbert 2:35:59 Göteborgsvarvet 19/5
13 Lisbeth Johansson 2:45:51 Göteborgsvarvet 19/5

Visa svar


Dölj svar


Halvmarathon herrar

Plats Namn Tid Tävling Datum
1 Stefan Karlsson   1:25:54  Kustmaran 7/7
2 Roger Kjellsson 1.28.04 Uddloppet 8/4
3 Pelle Gunnarsson 1:32:55 Malkars 30/6
4 Sebastian Djurén 1:33:29 Göteborgsvarvet 19/5
5 Rasmus Letterkrantz 1:34:32 Göteborgsvarvet 19/5
6 Fredrik Rosenqvist 1.39.54 Uddloppet 8/4
7 Henrik Arrhenius 1:35:58 Göteborgsvarvet 19/5
8 Fredrik Rosenquist 1:38:19 Malkars 30/6
9 Eddy Hultgren 1:47:36 Malkars 30/6
10 Per Kask 1:53:10 Göteborgsvarvet 19/5
11 Stefan Karlsson dä 1:56:47 Malkars 30/6
12 Samuel Carlström 2:02:54 Göteborgsvarvet 19/5
13 Thomas Fortell 2.07.07 Uddloppet 8/4
14 Bo Porshed 2:12:44 Göteborgsvarvet 19/5
15 Johan Olsson 2:15:30 Göteborgsvarvet 19/5
16 Gustav Linge 2:16:54 Göteborgsvarvet 19/5
17 Lars Håkansson 2:33:48 Göteborgsvarvet 19/5
18 Bosse Ekström 2:46:36 Göteborgsvarvet 19/5

Visa svar


Dölj svar


10 km damer

Plats Namn Tid Tävling Datum
1 Pauline Jeppsson 41:38 Tjejmilen, Sthlm 1/9
2 Jannike Åkesson 42:26 Varvetmilen Karlskrona 24/3
3 Anna Persson 43:23 Varvetmilen Karlskrona 24/3
4 Johanna Fagerberg 57:20 Kristianopel runt 7/7
5 Sophia Johansson 57:31 Karlskrona Stadslopp 5/8
6 Anneli Svensson 57:50 Tjejmilen, Sthlm 1/9
7 Charlotta Kihlbert 59:08 Varvetmilen Karlskrona 24/3

Visa svar


Dölj svar


10 km herrar

Plats Namn Tid Tävling Datum
 1 Johan Tärnhuvud Estvik 35:49 Kristianopel runt 7/7
 2 Marcus Andreassson 38.24 Blodomloppet 7/6
 3 Niklas Ek 37:30 Varvetmilen Karlskrona 24/3
 4 Mohammed Alsaeed 37:39 Kristianopel runt 7/7
 5 Jonatan Andersson 38:10 Blodomloppet 7/6
 6 Kristoffer Malmörn 39:16 Blodomloppet 7/6
 7 Sebastian Djuréen 40:32 Varvetmilen Karlskrona 24/3
 8 Roger Kjellsson 40:36 Varvetmilen Karlskrona 24/3
 9 Per Nilsson 41:17 Blodomloppet 7/6
 10 Lennart Carlsson 41:35 Blodomloppet 7/6
 11 Fredrik Rosenqvist 42:54 Varvetmilen Karlskrona 24/3
 12 Johan Olsson 43:24 Blodomloppet 7/6
 13 Sebastian Djurén 44.25 Blodomloppet 7/6
 14 Sven Liljegren 46:16 Blodomloppet 7/6
 15 Philip Landestad 46:17 Blodomloppet 7/6
 16 Lars-Göran Olausson 46.19 Blodomloppet 7/6
 17 Kim Jonsson 46:35 Kristianopel runt 7/7
 18 Tomas Jensen 48:20 Blodomloppet 7/6
 19 Stefan Larsson 48:55 Varvetmilen Karlskrona 24/3
 20 Thomas Fortell 49:40 Varvetmilen Karlskrona 24/3
 21 Stefan Karlsson d ä 50:04 Blodomloppet 7/6
 22 Peter Lendrop 54:19 Blodomloppet 7/6
 23 John Holthuis 55:58 Blodomloppet 7/6
 24 Birger Sörensson 57:44 Blodomloppet 7/6
 25 Lars-Göran Olausson 01.11.24 Uddloppet 8/4
 26 Bo Ekström 01.13.48 Uddloppet 8/4

Visa svar


Dölj svar


Marathon damer

Plats Namn Tid Tävling Datum
1 Pauline Jeppsson 3.21.48 Växjö Maraton 10 okt
2 Heidi Hafvervik 3.38.45 Helsingborg Maraton 1 sep
2 Emelie Järlid 4:01:34 Stockholm Maraton 2 juni
4 Solveig Ohlsson 4:08:21 Budapest Maraton 7 okt
5 Eva Johnsson 4:16:00 Stockholm Maraton 2 juni
6 Vendela  Normark Granetoft 4.23.08 Växjö Maraton 10 okt
7 Johanna Sontén 4:25:30 Stockholm Maraton 2 juni
         
         

Visa svar


Dölj svar


Marathon herrar

Plats Namn Tid Tävling Datum
1 Roger Kjellsson 3:09:23 Kustmaran 7/7
2 Stefan Karlsson 3:21:22 Stockholm Maraton 2/6
3 Marcus Andreasson 3:22:47  Stockholm Maraton  2/6
4 Johan Hedlund 3:27:24 Stockholm Maraton  2/6
5 Petter Nordholm 3.29.28 Växjö Maraton 20/10
6 Samuel Carlström 3:32:09 Stockholm Maraton  2/6
7 Henrik Arrhenius 3:33:20 Stockholm Maraton  2/6
8 Johannes Knoll 3:36:29 Stockholm Maraton  2/6
8 Eddy Hultgren 3:58:26 Kustmaran 7/7
9 Peter Lendrop 4:15:35 Stockholm Maraton  2/6
10 Thomas Dahlgren 4:34:35 Kustmaran 7/7
11 Stefan Larsson 4:35:02 Stockholm Maraton  2/6
12 Bo Porshed 4:42:49 Stockholm Maraton  2/6

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

karlskronastadslopp

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info