Hoppa till sidans innehåll

Resultat Mardrömmen 21/6

22 JUN 2016 09:29
Här finns resultat från Mardrömmen, som avgjordes Tisdagen 21/6.
(Tiderna under namnen är varvtider)
  • Uppdaterad: 30 MAJ 2017 23:17

Resultat – Mardrömmen

2016-06-21

H9km

(58 / 60)

Tid

Efter

1.

Johannesson Henrik

ROK

35:30

 

11:56 (11:56)

11:44 (23:40)

11:50 (35:30)

2.

Smedberg Edvin

OK Skogsfalken

38:20

+2:50

 

12:24 (12:24)

12:52 (25:16)

13:04 (38:20)

3.

Johansson Oscar

Karlskrona SOK

39:04

+3:34

 

13:21 (13:21)

13:07 (26:28)

12:36 (39:04)

4.

Fridström Johan

Karlskrona SOK

39:23

+3:53

 

13:18 (13:18)

13:04 (26:22)

13:01 (39:23)

5.

Autio Peter

Klubblös

40:41

+5:11

 

13:51 (13:51)

13:28 (27:19)

13:22 (40:41)

6.

Andersson Björn

Karlskrona SOK

41:23

+5:53

 

13:44 (13:44)

13:55 (27:39)

13:44 (41:23)

7.

Svendsen Jens

BLT Hitta Flytet

41:52

+6:22

 

21:02 (21:02)

– (–)

– (41:52)

8.

Stenholm Henrik

Karlskrona SOK

42:59

+7:29

 

14:27 (14:27)

14:13 (28:40)

14:19 (42:59)

9.

Berg Martin

Klubblös

43:33

+8:03

 

14:48 (14:48)

14:34 (29:22)

14:11 (43:33)

10.

Andersson Jonatan

Team Blekinge Löparförening

43:53

+8:23

 

13:54 (13:54)

14:44 (28:38)

15:15 (43:53)

11.

Svilling Henrik

Karlskrona.SOK

43:59

+8:29

 

15:09 (15:09)

14:38 (29:47)

14:12 (43:59)

12.

Wiridén Pontus

Klubblös

44:07

+8:37

 

14:11 (14:11)

14:54 (29:05)

15:02 (44:07)

13.

Blomkvist Marcus

Karlskrona SOK

44:10

+8:40

 

14:52 (14:52)

14:52 (29:44)

14:26 (44:10)

14.

Karlsson Stefan

Team Blekinge/Orbit one

44:14

+8:44

 

14:48 (14:48)

15:01 (29:49)

14:25 (44:14)

15.

Olsson Oscar

Lynx

44:18

+8:48

 

15:12 (15:12)

14:47 (29:59)

14:19 (44:18)

16.

Nicklasson Håkan

Team Blekinge Löparförening

45:05

+9:35

 

15:36 (15:36)

14:53 (30:29)

14:36 (45:05)

17.

Karlsson Möller David

CWC Saltö

46:14

+10:44

 

15:32 (15:32)

15:22 (30:54)

15:20 (46:14)

18.

Samuelsson Markus

Team Blekinge Löparförening

47:07

+11:37

 

16:57 (16:57)

15:16 (32:13)

14:54 (47:07)

19.

Fagberg Magnus

Klubblös

47:13

+11:43

 

17:43 (17:43)

14:48 (32:31)

14:42 (47:13)

20.

Folkesson Mikael

Ronneby OK

47:25

+11:55

 

17:42 (17:42)

15:02 (32:44)

14:41 (47:25)

21.

Philipsson Jörgen

BLT Hitta Flytet

48:03

+12:33

 

16:08 (16:08)

– (–)

– (48:03)

22.

Nilsson Mattis

Klubblös

48:21

+12:51

 

16:50 (16:50)

15:39 (32:29)

15:52 (48:21)

23.

Fridén Alf

Klubblös

48:29

+12:59

 

16:44 (16:44)

16:15 (32:59)

15:30 (48:29)

24.

Arwedahl Björn

Roxtec

48:40

+13:10

 

16:08 (16:08)

16:18 (32:26)

16:14 (48:40)

25.

Binder Oscar

Klubblös

49:04

+13:34

 

16:32 (16:32)

16:24 (32:56)

16:08 (49:04)

26.

Jonsson Kim

Klubblös

50:50

+15:20

 

17:11 (17:11)

16:43 (33:54)

16:56 (50:50)

27.

Andersson Tommy

Klubblös

51:15

+15:45

 

17:26 (17:26)

17:15 (34:41)

16:34 (51:15)

28.

Ohlsson Fredrik

Klubblös

51:20

+15:50

 

17:07 (17:07)

17:25 (34:32)

16:48 (51:20)

29.

Zettervall Björn

Karlskrona SOK

51:35

+16:05

 

19:45 (19:45)

15:58 (35:43)

15:52 (51:35)

30.

Bertilsson Roger

Klubblös

51:41

+16:11

 

18:04 (18:04)

16:55 (34:59)

16:42 (51:41)

31.

Olsson Jesper

Lynx

52:35

+17:05

 

17:43 (17:43)

17:54 (35:37)

16:58 (52:35)

32.

Karlsson Andreas

CWC Saltö

52:42

+17:12

 

18:12 (18:12)

0:03 (18:15)

34:27 (52:42)

33.

Glimstedt Peter

Klubblös

52:49

+17:19

 

18:03 (18:03)

17:25 (35:28)

17:21 (52:49)

34.

Svensson Mikael

Stigmännen Karlshamns OK

52:56

+17:26

 

17:49 (17:49)

17:37 (35:26)

17:30 (52:56)

35.

Bohlin Jens

Karlskrona SOK

53:21

+17:51

 

18:01 (18:01)

17:51 (35:52)

17:29 (53:21)

36.

Jakobsson Linus

Team Jakobsson och en Svensson

53:26

+17:56

 

19:38 (19:38)

16:49 (36:27)

16:59 (53:26)

37.

Andersson Mikael

Carbon8 Racing Team

54:02

+18:32

 

18:57 (18:57)

17:42 (36:39)

17:23 (54:02)

38.

Johansson Mikael

Ronneby OK

54:11

+18:41

 

– (–)

– (–)

– (54:11)

39.

Mattsson Mikael

Klubblös

55:00

+19:30

 

18:15 (18:15)

18:40 (36:55)

18:05 (55:00)

40.

Mårtensson Fredrik

Team Quant

55:19

+19:49

 

18:17 (18:17)

18:39 (36:56)

18:23 (55:19)

41.

Pöllänen Adam

Klubblös

56:06

+20:36

 

19:45 (19:45)

18:29 (38:14)

17:52 (56:06)

42.

Larsson Jörgen

Karlskrona SOK

56:19

+20:49

 

19:26 (19:26)

18:10 (37:36)

18:43 (56:19)

43.

Ingemarsson Johan

Klubblös

57:14

+21:44

 

19:04 (19:04)

19:04 (38:08)

19:06 (57:14)

44.

Mazetti Jonas

Ronneby OK

58:33

+23:03

 

– (–)

– (–)

– (58:33)

45.

Olsson Andre

Klubblös

1:00:03

+24:33

 

19:50 (19:50)

19:49 (39:39)

20:24 (1:00:03)

46.

Olausson Matte

Klubblös

1:02:56

+27:26

 

23:12 (23:12)

20:03 (43:15)

19:41 (1:02:56)

47.

Johnsson Sam

Contribe

1:06:15

+30:45

 

25:08 (25:08)

21:13 (46:21)

19:54 (1:06:15)

48.

Magnus von Schenk

Team Blekinge Löparförening

1:06:18

+30:48

 

24:46 (24:46)

20:48 (45:34)

20:44 (1:06:18)

49.

Jakobsson Nicklas

Klubblös

1:06:54

+31:24

 

24:21 (24:21)

21:18 (45:39)

21:15 (1:06:54)

50.

Pripp Carl-Magnus

CWC Saltö

1:06:58

+31:28

 

24:20 (24:20)

21:41 (46:01)

20:57 (1:06:58)

51.

Lidenalv K-J

Klubblös

1:07:20

+31:50

 

24:40 (24:40)

21:17 (45:57)

21:23 (1:07:20)

52.

Ulvås Björn

Kalmar OK

1:15:54

+40:24

 

28:32 (28:32)

24:47 (53:19)

22:35 (1:15:54)

 

Ekroth Mattias

Klubblös

Utg.

 

19:14 (19:14)

17:30 (36:44)

– (–)

 

Ekblas Tobias

Klubblös

Ej start

 

Johansson Rikard

Klubblös

Ej start

 

Nenchev Nencho

Karlskrona SOK

Ej start

 

Nordin Martin

Klubblös

Ej start

 

Södergren Tord

Tingsryd

Ej start

D9km

(25 / 28)

Tid

Efter

1.

Carlsson Myrra

OK Orion

40:50

 

13:48 (13:48)

13:30 (27:18)

13:32 (40:50)

2.

Nilsson Amanda

Klubblös

44:16

+3:26

 

14:39 (14:39)

14:48 (29:27)

14:49 (44:16)

3.

Stjernholm Alva

Carbon8 Racing Team

46:35

+5:45

 

24:31 (24:31)

– (–)

– (46:35)

4.

Jensen Tilde

Stigmännen Karlshamns OK

49:25

+8:35

 

16:49 (16:49)

16:23 (33:12)

16:13 (49:25)

5.

Ekelund Denise

CWC Saltö

51:33

+10:43

 

17:35 (17:35)

17:26 (35:01)

16:32 (51:33)

6.

Gummesson Helena

Karlskrona SOK

52:40

+11:50

 

18:04 (18:04)

17:28 (35:32)

17:08 (52:40)

7.

Svensson Amanda

Klubblös

53:54

+13:04

 

36:32 (36:32)

– (–)

– (53:54)

8.

Karlsson Helene

CWC Saltö

54:04

+13:14

 

18:02 (18:02)

18:17 (36:19)

17:45 (54:04)

9.

Björkebäck Maja

Klubblös

55:02

+14:12

 

20:11 (20:11)

17:28 (37:39)

17:23 (55:02)

10.

Jungerup Alice

Lynx

56:45

+15:55

 

37:39 (37:39)

– (–)

– (56:45)

11.

Byheden Therese

Team Byheden

57:54

+17:04

 

20:30 (20:30)

18:44 (39:14)

18:40 (57:54)

12.

Ahlqvist Veronica

Ronneby OK

58:32

+17:42

 

39:44 (39:44)

– (–)

– (58:32)

13.

Folkesson Therése

Ronneby OK

58:35

+17:45

 

20:00 (20:00)

19:56 (39:56)

18:39 (58:35)

14.

Mattisson Liv

Ronneby OK

1:00:28

+19:38

 

21:25 (21:25)

19:34 (40:59)

19:29 (1:00:28)

15.

Svensson Emma

Team Jakobsson och en Svensson

1:01:51

+21:01

 

21:46 (21:46)

19:59 (41:45)

20:06 (1:01:51)

16.

Claesson Anna

Klubblös

1:02:31

+21:41

 

21:49 (21:49)

20:18 (42:07)

20:24 (1:02:31)

17.

Larsson Annie

Klubblös

1:06:21

+25:31

 

24:32 (24:32)

21:12 (45:44)

20:37 (1:06:21)

18.

Faraasen Malin

Klubblös

1:08:14

+27:24

 

23:51 (23:51)

– (–)

– (1:08:14)

19.

Persson Karin

Klubblös

1:09:48

+28:58

 

26:39 (26:39)

21:30 (48:09)

21:39 (1:09:48)

 

Bökman Pernilla

Ronneby OK

Ej start

 

Karlsson Elin

CWC Saltö

Ej start

 

Niemann Anna

Klubblös

Ej start

 

Pettersson Moa

Karlskrona SOK

Ej start

 

Sellgren Isabelle

CWC Saltö

Ej start

 

Svensson/wellness Marie

Team Blekinge Löparförening

Ej start

Motion6km

(104 / 106)

Tid

Efter

1.

Ekdahl Peter

Emmaboda Verda OK

29:47

 

15:17 (15:17)

14:30 (29:47)

2.

Månsson Göran

Karlskrona SOK

30:24

+0:37

 

15:16 (15:16)

15:08 (30:24)

3.

Frennesson Jacob

Klubblös

31:28

+1:41

 

15:38 (15:38)

15:50 (31:28)

4.

Algerstedt Jimmy

Klubblös

32:07

+2:20

 

16:34 (16:34)

15:33 (32:07)

5.

Hermansson Ulrika

OK Orion

32:13

+2:26

 

16:54 (16:54)

15:19 (32:13)

6.

Karlsson Niklas

Klubblös

32:58

+3:11

 

16:45 (16:45)

16:13 (32:58)

7.

Leuenberger Magnus

Klubblös

33:27

+3:40

 

17:17 (17:17)

16:10 (33:27)

8.

Svensson Jim

Örlogsstadens IBK

33:33

+3:46

 

18:07 (18:07)

15:26 (33:33)

9.

Persson Mikael

Klubblös

34:39

+4:52

 

19:06 (19:06)

15:33 (34:39)

10.

Gustavsson Jonas

Klubblös

35:25

+5:38

 

18:05 (18:05)

17:20 (35:25)

11.

Götesson Inge

Karlskrona SOK

36:19

+6:32

 

19:09 (19:09)

17:10 (36:19)

12.

Olsson Johanna

Karlskrona SOK

36:29

+6:42

 

19:41 (19:41)

16:48 (36:29)

13.

Johansson Eddie

Fitranx

36:52

+7:05

 

19:02 (19:02)

17:50 (36:52)

14.

Gärdh Ronny

Karlskrona SOK

37:12

+7:25

 

19:33 (19:33)

17:39 (37:12)

15.

Karlsson Peter

Klubblös

37:31

+7:44

 

– (–)

– (37:31)

16.

Svensson Emelie

Karlskrona SOK

37:38

+7:51

 

– (–)

– (37:38)

17.

Domeij Daniel

Örlogsstadens IBK

37:47

+8:00

 

19:17 (19:17)

18:30 (37:47)

18.

Stenholm Asp Therese

Karlskrona SOK

38:02

+8:15

 

20:14 (20:14)

17:48 (38:02)

19.

Johansson Henrik

Klubblös

38:06

+8:19

 

– (–)

– (38:06)

20.

Domeij Erika

Karlskrona SOK

39:06

+9:19

 

21:58 (21:58)

17:08 (39:06)

21.

Svensson Johan

Klubblös

39:24

+9:37

 

21:20 (21:20)

18:04 (39:24)

22.

Rydh Frida

Klubblös

39:38

+9:51

 

– (–)

– (39:38)

23.

Ryden Hanna

Klubblös

39:42

+9:55

 

23:02 (23:02)

16:40 (39:42)

24.

Larsson Peter

Örlogsstadens IBK

39:45

+9:58

 

21:21 (21:21)

18:24 (39:45)

25.

Persson Emelie

Klubblös

40:10

+10:23

 

20:57 (20:57)

19:13 (40:10)

26.

Lewén Krister

KRIF 02/03

40:13

+10:26

 

21:49 (21:49)

18:24 (40:13)

27.

Törnkvist Patrik

Ericsson

40:37

+10:50

 

– (–)

– (40:37)

28.

Nilsson Clas

Klubblös

40:44

+10:57

 

24:41 (24:41)

16:03 (40:44)

29.

Svahn Mikael

Fam Svahn

40:53

+11:06

 

– (–)

– (40:53)

30.

Cvizek Andreas

krif team 04

41:07

+11:20

 

22:39 (22:39)

18:28 (41:07)

31.

König Marie

Fitranx

41:37

+11:50

 

– (–)

– (41:37)

32.

Gustafsson Emilia

Klubblös

41:39

+11:52

 

23:07 (23:07)

18:32 (41:39)

32.

Svahn Anna

Fam Svahn

41:39

+11:52

 

– (–)

– (41:39)

34.

Silfverberg Oliwer

Klubblös

41:53

+12:06

 

24:57 (24:57)

16:56 (41:53)

35.

Gillén Monica

Klubblös

42:02

+12:15

 

– (–)

– (42:02)

36.

Olsson Morgan

Klubblös

43:06

+13:19

 

23:05 (23:05)

20:01 (43:06)

37.

Öhrn Spångberg Viktor

Örlogsstadens IBK

43:30

+13:43

 

23:22 (23:22)

20:08 (43:30)

38.

Nilsson Johanna

Karlskrona.SOK

43:34

+13:47

 

22:16 (22:16)

21:18 (43:34)

39.

Johansson Eva-Lotta

KRIF 02/03

43:36

+13:49

 

23:04 (23:04)

20:32 (43:36)

40.

Eriksson Hannes

Nättraby

44:01

+14:14

 

23:53 (23:53)

20:08 (44:01)

41.

Berggren Therese

Orbit One

44:04

+14:17

 

22:52 (22:52)

21:12 (44:04)

42.

Karlsson Emma

Klubblös

44:07

+14:20

 

22:49 (22:49)

21:18 (44:07)

43.

Pettersson Ingela

BLT Hitta Flytet

44:08

+14:21

 

22:52 (22:52)

21:16 (44:08)

44.

Eriksen Mikael

CWC Saltö

44:16

+14:29

 

23:09 (23:09)

21:07 (44:16)

45.

Andersson Jonas

Klubblös

44:36

+14:49

 

23:47 (23:47)

20:49 (44:36)

46.

Antonsson Annika

Runacademy IF

44:40

+14:53

 

24:02 (24:02)

20:38 (44:40)

47.

Bengs Ellen

Karlskrona SOK

44:59

+15:12

 

25:00 (25:00)

19:59 (44:59)

48.

Bengs Nathalie

Karlskrona SOK

45:03

+15:16

 

25:01 (25:01)

20:02 (45:03)

49.

Engdahl Andreas

Engdahls Hälsa

45:42

+15:55

 

27:23 (27:23)

18:19 (45:42)

50.

Persson Sara

BLT Hitta Flytet

45:55

+16:08

 

24:45 (24:45)

21:10 (45:55)

51.

Wellness Lillemor

Karlskrona SOK

45:56

+16:09

 

24:08 (24:08)

21:48 (45:56)

52.

Bengs Amanda

Karlskrona SOK

46:48

+17:01

 

25:56 (25:56)

20:52 (46:48)

53.

Lendrop Linnéa

Team Blekinge Löparförening

47:02

+17:15

 

25:46 (25:46)

21:16 (47:02)

54.

Algotsson Marie

Wellivate

47:10

+17:23

 

27:19 (27:19)

19:51 (47:10)

55.

Andersson Kalle

KRIF 02/03

47:21

+17:34

 

24:14 (24:14)

23:07 (47:21)

56.

Heimonen Emilia

Klubblös

47:31

+17:44

 

26:37 (26:37)

20:54 (47:31)

57.

Lennon Erica

Klubblös

47:48

+18:01

 

25:58 (25:58)

21:50 (47:48)

58.

Helmersson Emelie

Klubblös

47:51

+18:04

 

25:48 (25:48)

22:03 (47:51)

59.

Wramdemark Frida

Klubblös

48:01

+18:14

 

25:49 (25:49)

22:12 (48:01)

60.

Rasmussen Tomas

krif team 04

48:33

+18:46

 

26:18 (26:18)

22:15 (48:33)

61.

Bertilsson Sofie

Klubblös

48:45

+18:58

 

25:58 (25:58)

22:47 (48:45)

62.

Jönsson Glenn

KRIF 02/03

48:47

+19:00

 

29:23 (29:23)

19:24 (48:47)

63.

Svensson Anneli

Team Blekinge Löparförening

48:53

+19:06

 

26:46 (26:46)

22:07 (48:53)

64.

Bengs Carina

Karlskrona SOK

49:10

+19:23

 

26:29 (26:29)

22:41 (49:10)

65.

Olsson Cilla

krif team 04

49:56

+20:09

 

26:15 (26:15)

23:41 (49:56)

66.

König Jack

Klubblös

50:05

+20:18

 

26:11 (26:11)

23:54 (50:05)

67.

Svilling Yvonne

Karlskrona.SOK

51:52

+22:05

 

27:02 (27:02)

24:50 (51:52)

68.

Dahlrot Caroline

Klubblös

52:34

+22:47

 

27:28 (27:28)

25:06 (52:34)

69.

Hansson Hanna

CWC Saltö

52:37

+22:50

 

26:42 (26:42)

25:55 (52:37)

70.

Krasniqi Arlinda

Karlskrona SOK

52:45

+22:58

 

26:08 (26:08)

26:37 (52:45)

71.

Thelin Åsa

Fitranx

52:46

+22:59

 

26:32 (26:32)

26:14 (52:46)

72.

Ilsson Janice

Klubblös

53:06

+23:19

 

27:34 (27:34)

25:32 (53:06)

73.

Kjellson Ann-Christin

Team Blekinge Löparförening

53:20

+23:33

 

27:24 (27:24)

25:56 (53:20)

74.

Andersson Aymonn

Fjärdsjömåla

53:36

+23:49

 

28:01 (28:01)

25:35 (53:36)

75.

Wramdemark Per

Klubblös

53:38

+23:51

 

34:05 (34:05)

19:33 (53:38)

76.

Siverland Malin

Beach 2020

53:56

+24:09

 

29:32 (29:32)

24:24 (53:56)

77.

Johansson Ann

BLT Hitta Flytet

54:26

+24:39

 

28:00 (28:00)

26:26 (54:26)

78.

Andersson Lovisa

Carbon8 Racing Team

54:40

+24:53

 

29:03 (29:03)

25:37 (54:40)

79.

Josefsson Annika

Karlskrona SOK

54:44

+24:57

 

28:13 (28:13)

26:31 (54:44)

80.

Stiven Maria

Klubblös

55:09

+25:22

 

29:35 (29:35)

25:34 (55:09)

81.

Magnusson Ellinor

CWC Saltö

55:16

+25:29

 

28:08 (28:08)

27:08 (55:16)

82.

Blasiusson Erika

Klubblös

1:02:11

+32:24

 

31:59 (31:59)

30:12 (1:02:11)

83.

Hansson Minna

Klubblös

1:02:12

+32:25

 

31:51 (31:51)

30:21 (1:02:12)

 

Fast Tommy

Beach 2020

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Lagerfelt Thomas

Klubblös

Utg.

 

24:11 (24:11)

– (–)

 

Persson Sofie

Fitranx

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Svendsen Caroline

BLT Hitta Flytet

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Andersson Lise-Lotte

Karlskrona SOK

Ej start

 

Bökman Lucas

Ronneby OK

Ej start

 

Carlsson Christina

Klubblös

Ej start

 

Harang Tina

KRIF 02/03

Ej start

 

Janvig Pelle

Klubblös

Ej start

 

Johansson Malin

Klubblös

Ej start

 

Johansson Rasmus

Klubblös

Ej start

 

Johnsson Nilla

Lynx

Ej start

 

Laneus Annika

Fitranx

Ej start

 

Lewenhagen Paulo

Karlskrona SOK

Ej start

 

Lindell Henrik

KA2 IF

Ej start

 

Mattsson Henrik

Klubblös

Ej start

 

Palm Douglas

Klubblös

Ej start

 

Persson Börje

Team Blekinge Löparförening

Ej start

 

Svensson Jessica

BLT Hitta Flytet

Ej start

 

Svensson Kristian

Klubblös

Ej start

 

Åhs Blomberg Elin

Klubblös

Ej start

F6km

(8 / 8)

Tid

Efter

1.

Potera Jasmina

Carbon8 Racing Team

30:57

 

– (–)

– (30:57)

2.

Stjernholm Mira

Carbon8 Racing Team

30:59

+0:02

 

– (–)

– (30:59)

3.

Bökman Vanja

KA2

34:11

+3:14

 

17:13 (17:13)

16:58 (34:11)

4.

Harang Ylva

KRIF 02/03

38:58

+8:01

 

19:50 (19:50)

19:08 (38:58)

5.

Rydh Ebba

Klubblös

40:06

+9:09

 

– (–)

– (40:06)

6.

Johansson Denise

Karlskrona SOK

52:03

+21:06

 

28:04 (28:04)

23:59 (52:03)

7.

Wilhelmsson Johanna

Karlskrona SOK

54:35

+23:38

 

28:12 (28:12)

26:23 (54:35)

 

Johansson Kajsa-Lisa

Klubblös

Ej start

F3km

(16 / 17)

Tid

Efter

1.

Berglin Frida

KA2 IF

15:19

 

– (15:19)

2.

Lindell Hilda

KA2 IF

15:35

+0:16

 

– (15:35)

3.

Berg Nea

KA 3 IF

15:49

+0:30

 

– (15:49)

4.

Zettervall Emma

Karlskrona SOK

15:53

+0:34

 

– (15:53)

5.

Stengård Ellida

Karlskrona SOK

19:01

+3:42

 

– (19:01)

6.

Widuch Sandra

Karlskrona SOK

19:03

+3:44

 

– (19:03)

7.

Domeij Edith

Karlskrona SOK

19:30

+4:11

 

– (19:30)

8.

Domeij Kerstin

Karlskrona SOK

19:39

+4:20

 

– (19:39)

9.

Larsson Emma

Karlskrona SOK

20:06

+4:47

 

– (20:06)

10.

Engström Vilma

OK Orion

21:13

+5:54

 

– (21:13)

11.

Nilsson Elin

Klubblös

24:42

+9:23

 

– (24:42)

12.

Kronmar Lova

Karlskrona SOK

25:38

+10:19

 

– (25:38)

13.

Frigghe Sigrid

Klubblös

27:00

+11:41

 

– (27:00)

14.

Siverland Tindra

Beach 2020

28:46

+13:27

 

– (28:46)

15.

Wramdemark Tuva

Klubblös

33:50

+18:31

 

– (33:50)

16.

Algotsson Ida

Klubblös

34:26

+19:07

 

– (34:26)

P6km

(29 / 35)

Tid

Efter

1.

Ek Edvin

Örlogsstadens IBK

27:09

 

13:40 (13:40)

13:29 (27:09)

2.

Anderberg Noah

Örlogsstadens IBK

28:46

+1:37

3.

Carlsson Love

OK Orion

29:16

+2:07

 

14:48 (14:48)

14:28 (29:16)

4.

Thorsteinsson Oliver

Örlogsstadens IBK

31:22

+4:13

 

16:00 (16:00)

15:22 (31:22)

5.

Folkesson Lucas

KRIF 02/03

31:30

+4:21

 

16:16 (16:16)

15:14 (31:30)

6.

Svensson Lukas

KRIF 02/03

31:38

+4:29

 

16:07 (16:07)

15:31 (31:38)

7.

Svensson Erik

Örlogsstadens IBK

34:46

+7:37

 

18:08 (18:08)

16:38 (34:46)

8.

Domeij Melvin

Örlogsstadens IBK

35:00

+7:51

 

18:06 (18:06)

16:54 (35:00)

9.

Lewén Theo

KRIF 02/03

35:19

+8:10

 

17:09 (17:09)

18:10 (35:19)

10.

Gustavsson Anton

krif team 04

35:29

+8:20

 

18:18 (18:18)

17:11 (35:29)

11.

Jedhammar Gustav

krif team 04

36:46

+9:37

 

18:57 (18:57)

17:49 (36:46)

12.

Åkesson Malte

KRIF 02/03

38:16

+11:07

 

19:56 (19:56)

18:20 (38:16)

13.

Quant Mattis

Team Quant

38:50

+11:41

 

22:04 (22:04)

16:46 (38:50)

14.

Constantinescu Rafael

Örlogsstadens IBK

39:41

+12:32

 

19:39 (19:39)

20:02 (39:41)

15.

Karlsson Casper

KRIF 02/03

40:09

+13:00

 

20:28 (20:28)

19:41 (40:09)

16.

Nilsson Oscar

Jämjö goif

40:12

+13:03

 

21:36 (21:36)

18:36 (40:12)

17.

Ottosson Axel

Klubblös

40:14

+13:05

 

21:35 (21:35)

18:39 (40:14)

18.

Dennheim Philip

KRIF 02/03

41:01

+13:52

 

20:17 (20:17)

20:44 (41:01)

19.

Persson Nils

Karlskrona SOK

44:29

+17:20

 

25:29 (25:29)

19:00 (44:29)

20.

Johansson Samuel

Örlogsstadens IBK

45:15

+18:06

 

23:23 (23:23)

21:52 (45:15)

21.

Nelson Samuel

Örlogsstadens IBK

45:27

+18:18

 

23:21 (23:21)

22:06 (45:27)

22.

Norman Larsson Simon

Örlogsstadens IBK

50:35

+23:26

 

26:21 (26:21)

24:14 (50:35)

23.

Bengtsson Daniel

KRIF 02/03

54:34

+27:25

 

27:06 (27:06)

27:28 (54:34)

 

Andersson Emil

KRIF 02/03

Ej start

 

Gustafsson Melvin

KRIF 02/03

Ej start

 

Harang Birk

KRIF 02/03

Ej start

 

Jardbrink Mattis

Örlogsstadens IBK

Ej start

 

Larsson Hugo

Karlskrona SOK

Ej start

 

Rigter Max

KRIF 02/03

Ej start

P3km

(46 / 51)

Tid

Efter

1.

Gustavsson Emil

krif team 04

14:40

 

– (14:40)

2.

Rasmussen William

krif team 04

16:41

+2:01

 

– (16:41)

3.

Jonasson Leo

KHK

16:45

+2:05

 

– (16:45)

4.

Aronsson Emil

Karlskrona SOK

17:01

+2:21

 

– (17:01)

5.

Sölvenäs Filip

KHK

17:41

+3:01

 

– (17:41)

6.

Karlsson Viktor

krif team 04

17:43

+3:03

 

– (17:43)

7.

Rönnberg Linus

KHK

17:46

+3:06

 

– (17:46)

8.

Johansson Linus

krif team 04

17:49

+3:09

 

– (17:49)

9.

Rigbo Jacob

KHK

17:50

+3:10

 

– (17:50)

10.

Wirsenius Olle

KHK

17:54

+3:14

 

– (17:54)

11.

Lindsjö Filip

KHK

18:00

+3:20

 

– (18:00)

12.

Johansson Carl

KHK

18:05

+3:25

 

– (18:05)

13.

Kronengen August

KHK

18:21

+3:41

 

– (18:21)

14.

Petersson Isac

KHK

18:31

+3:51

 

– (18:31)

15.

Fries Alvin

KHK

18:51

+4:11

 

– (18:51)

16.

Blomkvist Max

Karlskrona SOK

19:00

+4:20

 

– (19:00)

17.

Svahn William

Fam Svahn

19:12

+4:32

 

– (19:12)

18.

Fridolfsson William

KHK

19:27

+4:47

 

– (19:27)

19.

Hökevik-Olsson Oskar

krif team 04

19:28

+4:48

 

– (19:28)

20.

Pettersson Karl

krif team 04

19:30

+4:50

 

– (19:30)

21.

Fridolfsson Henrik

KHK

19:41

+5:01

 

– (19:41)

22.

Zettervall Erik

Karlskrona SOK

19:45

+5:05

 

– (19:45)

23.

Persson Walter

KHK

19:53

+5:13

 

– (19:53)

24.

Folin Erik

krif team 04

20:00

+5:20

 

– (20:00)

25.

Brander Ludvig

KHK

20:36

+5:56

 

– (20:36)

26.

Olsson Jakob

krif team 04

20:37

+5:57

 

– (20:37)

27.

Fridolfsson Viktor

KHK

20:39

+5:59

 

– (20:39)

28.

Bergman Gustaf

KHK

21:59

+7:19

 

– (21:59)

29.

Domeij Holger

Karlskrona SOK

22:09

+7:29

 

– (22:09)

30.

Gardell David

krif team 04

22:38

+7:58

 

– (22:38)

31.

Mazetti Tiam

Ronneby OK

22:53

+8:13

 

– (22:53)

32.

Mazetti Theo

Ronneby OK

23:03

+8:23

 

– (23:03)

33.

Lindsjö Jonas

KHK

23:05

+8:25

 

– (23:05)

34.

Bengtsson Viktor

krif team 04

23:20

+8:40

 

– (23:20)

35.

Fridström Måns

Karlskrona SOK

24:14

+9:34

 

– (24:14)

36.

Rydh Axel

Klubblös

24:59

+10:19

 

– (24:59)

37.

Persson Albin

Karlskrona SOK

26:12

+11:32

 

– (26:12)

38.

Frigghe Aron

Klubblös

27:15

+12:35

 

– (27:15)

39.

Engdahl Nicco

Klubblös

27:36

+12:56

 

– (27:36)

40.

Persson Erik

krif team 04

27:43

+13:03

 

– (27:43)

41.

Berg Max

krif team 04

28:12

+13:32

 

– (28:12)

42.

Folkesson Simon

KRIF 02/03

29:48

+15:08

 

– (29:48)

43.

Elfmark Wilmer

krif team 04

37:33

+22:53

 

– (37:33)

44.

Cvizek Melker

krif team 04

37:53

+23:13

 

– (37:53)

45.

Sölvenäs Markus

KHK

49:47

+35:07

 

– (49:47)

 

Landerhag Alvin

KHK

Ej start

Skribent: Niklas Boman
Epost: Adressen Gömd

TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info