Hoppa till sidans innehåll

Mardrömmen 21 Juni

Resultat – Mardrömmen

2016-06-21

H9km

(58 / 60)

Tid

Efter

1.

Johannesson Henrik

ROK

36:11

 

12:37 (12:37)

11:44 (24:21)

11:50 (36:11)

2.

Smedberg Edvin

OK Skogsfalken

39:01

+2:50

 

13:05 (13:05)

12:52 (25:57)

13:04 (39:01)

3.

Johansson Oscar

Karlskrona SOK

39:45

+3:34

 

14:02 (14:02)

13:07 (27:09)

12:36 (39:45)

4.

Fridström Johan

Karlskrona SOK

40:04

+3:53

 

13:59 (13:59)

13:04 (27:03)

13:01 (40:04)

5.

Autio Peter

Klubblös

41:22

+5:11

 

14:32 (14:32)

13:28 (28:00)

13:22 (41:22)

6.

Andersson Björn

Karlskrona SOK

42:04

+5:53

 

14:25 (14:25)

13:55 (28:20)

13:44 (42:04)

7.

Stenholm Henrik

Karlskrona SOK

43:40

+7:29

 

15:08 (15:08)

14:13 (29:21)

14:19 (43:40)

8.

Berg Martin

Klubblös

44:14

+8:03

 

15:29 (15:29)

14:34 (30:03)

14:11 (44:14)

9.

Andersson Jonatan

Team Blekinge Löparförening

44:34

+8:23

 

14:35 (14:35)

14:44 (29:19)

15:15 (44:34)

10.

Svilling Henrik

Karlskrona.SOK

44:40

+8:29

 

15:50 (15:50)

14:38 (30:28)

14:12 (44:40)

11.

Wiridén Pontus

Klubblös

44:48

+8:37

 

14:52 (14:52)

14:54 (29:46)

15:02 (44:48)

12.

Blomkvist Marcus

Karlskrona SOK

44:51

+8:40

 

15:33 (15:33)

14:52 (30:25)

14:26 (44:51)

13.

Karlsson Stefan

Team Blekinge/Orbit one

44:55

+8:44

 

15:29 (15:29)

15:01 (30:30)

14:25 (44:55)

14.

Olsson Oscar

Lynx

44:59

+8:48

 

15:53 (15:53)

14:47 (30:40)

14:19 (44:59)

15.

Nicklasson Håkan

Team Blekinge Löparförening

45:46

+9:35

 

16:17 (16:17)

14:53 (31:10)

14:36 (45:46)

16.

Karlsson Möller David

CWC Saltö

46:55

+10:44

 

16:13 (16:13)

15:22 (31:35)

15:20 (46:55)

17.

Samuelsson Markus

Team Blekinge Löparförening

47:48

+11:37

 

17:38 (17:38)

15:16 (32:54)

14:54 (47:48)

18.

Fagberg Magnus

Klubblös

47:54

+11:43

 

18:24 (18:24)

14:48 (33:12)

14:42 (47:54)

19.

Folkesson Mikael

Ronneby OK

48:06

+11:55

 

18:23 (18:23)

15:02 (33:25)

14:41 (48:06)

20.

Nilsson Mattis

Klubblös

49:02

+12:51

 

17:31 (17:31)

15:39 (33:10)

15:52 (49:02)

21.

Fridén Alf

Klubblös

49:10

+12:59

 

17:25 (17:25)

16:15 (33:40)

15:30 (49:10)

22.

Arwedahl Björn

Roxtec

49:21

+13:10

 

16:49 (16:49)

16:18 (33:07)

16:14 (49:21)

23.

Binder Oscar

Klubblös

49:45

+13:34

 

17:13 (17:13)

16:24 (33:37)

16:08 (49:45)

24.

Jonsson Kim

Klubblös

51:31

+15:20

 

17:52 (17:52)

16:43 (34:35)

16:56 (51:31)

25.

Andersson Tommy

Klubblös

51:56

+15:45

 

18:07 (18:07)

17:15 (35:22)

16:34 (51:56)

26.

Ohlsson Fredrik

Klubblös

52:01

+15:50

 

17:48 (17:48)

17:25 (35:13)

16:48 (52:01)

27.

Zettervall Björn

Karlskrona SOK

52:16

+16:05

 

20:26 (20:26)

15:58 (36:24)

15:52 (52:16)

28.

Bertilsson Roger

Klubblös

52:22

+16:11

 

18:45 (18:45)

16:55 (35:40)

16:42 (52:22)

29.

Olsson Jesper

Lynx

53:16

+17:05

 

18:24 (18:24)

17:54 (36:18)

16:58 (53:16)

30.

Karlsson Andreas

CWC Saltö

53:23

+17:12

 

18:53 (18:53)

0:03 (18:56)

34:27 (53:23)

31.

Glimstedt Peter

Klubblös

53:30

+17:19

 

18:44 (18:44)

17:25 (36:09)

17:21 (53:30)

32.

Svensson Mikael

Stigmännen Karlshamns OK

53:37

+17:26

 

18:30 (18:30)

17:37 (36:07)

17:30 (53:37)

33.

Bohlin Jens

Karlskrona SOK

54:02

+17:51

 

18:42 (18:42)

17:51 (36:33)

17:29 (54:02)

34.

Jakobsson Linus

Team Jakobsson och en Svensson

54:07

+17:56

 

20:19 (20:19)

16:49 (37:08)

16:59 (54:07)

35.

Andersson Mikael

Adventure Racing Club

54:43

+18:32

 

19:38 (19:38)

17:42 (37:20)

17:23 (54:43)

36.

Mattsson Mikael

Klubblös

55:41

+19:30

 

18:56 (18:56)

18:40 (37:36)

18:05 (55:41)

37.

Mårtensson Fredrik

Team Quant

56:00

+19:49

 

18:58 (18:58)

18:39 (37:37)

18:23 (56:00)

38.

Pöllänen Adam

Klubblös

56:47

+20:36

 

20:26 (20:26)

18:29 (38:55)

17:52 (56:47)

39.

Larsson Jörgen

Karlskrona SOK

57:00

+20:49

 

20:07 (20:07)

18:10 (38:17)

18:43 (57:00)

40.

Ingemarsson Johan

Klubblös

57:55

+21:44

 

19:45 (19:45)

19:04 (38:49)

19:06 (57:55)

41.

Olsson Andre

Klubblös

1:00:44

+24:33

 

20:31 (20:31)

19:49 (40:20)

20:24 (1:00:44)

42.

Olausson Matte

Klubblös

1:03:37

+27:26

 

23:53 (23:53)

20:03 (43:56)

19:41 (1:03:37)

43.

Johnsson Sam

Contribe

1:06:56

+30:45

 

25:49 (25:49)

21:13 (47:02)

19:54 (1:06:56)

44.

Magnus von Schenk

Team Blekinge Löparförening

1:06:59

+30:48

 

25:27 (25:27)

20:48 (46:15)

20:44 (1:06:59)

45.

Jakobsson Nicklas

Klubblös

1:07:35

+31:24

 

25:02 (25:02)

21:18 (46:20)

21:15 (1:07:35)

46.

Pripp Carl-Magnus

CWC Saltö

1:07:39

+31:28

 

25:01 (25:01)

21:41 (46:42)

20:57 (1:07:39)

47.

Lidenalv K-J

Klubblös

1:08:01

+31:50

 

25:21 (25:21)

21:17 (46:38)

21:23 (1:08:01)

48.

Ulvås Björn

Kalmar OK

1:16:35

+40:24

 

29:13 (29:13)

24:47 (54:00)

22:35 (1:16:35)

 

Johansson Mikael

Ronneby OK

Felst.

 

– (–)

– (–)

– (54:52)

 

Mazetti Jonas

Ronneby OK

Felst.

 

– (–)

– (–)

– (59:14)

 

Philipsson Jörgen

BLT Hitta Flytet

Felst.

 

16:49 (16:49)

– (–)

– (48:44)

 

Svendsen Jens

BLT Hitta Flytet

Felst.

 

21:43 (21:43)

– (–)

– (42:33)

 

Ekroth Mattias

Klubblös

Utg.

 

19:55 (19:55)

17:30 (37:25)

– (–)

 

Ekblas Tobias

Klubblös

Ej start

 

Johansson Rikard

Klubblös

Ej start

 

Nenchev Nencho

Karlskrona SOK

Ej start

 

Nordin Martin

Klubblös

Ej start

 

Södergren Tord

Tingsryd

Ej start

D9km

(25 / 28)

Tid

Efter

1.

Carlsson Myrra

OK Orion

41:31

 

14:29 (14:29)

13:30 (27:59)

13:32 (41:31)

2.

Nilsson Amanda

Klubblös

44:57

+3:26

 

15:20 (15:20)

14:48 (30:08)

14:49 (44:57)

3.

Jensen Tilde

Stigmännen Karlshamns OK

50:06

+8:35

 

17:30 (17:30)

16:23 (33:53)

16:13 (50:06)

4.

Ekelund Denise

CWC Saltö

52:14

+10:43

 

18:16 (18:16)

17:26 (35:42)

16:32 (52:14)

5.

Gummesson Helena

Karlskrona SOK

53:21

+11:50

 

18:45 (18:45)

17:28 (36:13)

17:08 (53:21)

6.

Karlsson Helene

CWC Saltö

54:45

+13:14

 

18:43 (18:43)

18:17 (37:00)

17:45 (54:45)

7.

Björkebäck Maja

Klubblös

55:43

+14:12

 

20:52 (20:52)

17:28 (38:20)

17:23 (55:43)

8.

Byheden Therese

Team Byheden

58:35

+17:04

 

21:11 (21:11)

18:44 (39:55)

18:40 (58:35)

9.

Folkesson Therése

Ronneby OK

59:16

+17:45

 

20:41 (20:41)

19:56 (40:37)

18:39 (59:16)

10.

Svensson Emma

Team Jakobsson och en Svensson

1:02:32

+21:01

 

22:27 (22:27)

19:59 (42:26)

20:06 (1:02:32)

11.

Claesson Anna

Klubblös

1:03:12

+21:41

 

22:30 (22:30)

20:18 (42:48)

20:24 (1:03:12)

12.

Larsson Annie

Klubblös

1:07:02

+25:31

 

25:13 (25:13)

21:12 (46:25)

20:37 (1:07:02)

13.

Persson Karin

Klubblös

1:10:29

+28:58

 

27:20 (27:20)

21:30 (48:50)

21:39 (1:10:29)

14.

Mattisson Liv

Ronneby OK

2:01:46

+80:15

 

1:22:43 (1:22:43)

19:34 (1:42:17)

19:29 (2:01:46)

 

Ahlqvist Veronica

Ronneby OK

Felst.

 

40:25 (40:25)

– (–)

– (59:13)

 

Faraasen Malin

Klubblös

Felst.

 

27:08 (27:08)

– (–)

– (1:11:31)

 

Jungerup Alice

Lynx

Felst.

 

38:20 (38:20)

– (–)

– (57:26)

 

Stjernholm Alva

Team Carbon8

Felst.

 

25:12 (25:12)

– (–)

– (47:16)

 

Svensson Amanda

Klubblös

Felst.

 

37:13 (37:13)

– (–)

– (54:35)

 

Bökman Pernilla

Ronneby OK

Ej start

 

Karlsson Elin

CWC Saltö

Ej start

 

Niemann Anna

Klubblös

Ej start

 

Pettersson Moa

Karlskrona SOK

Ej start

 

Sellgren Isabelle

CWC Saltö

Ej start

 

Svensson/wellness Marie

Team Blekinge Löparförening

Ej start

Motion6km

(104 / 106)

Tid

Efter

1.

Ekdahl Peter

Emmaboda Verda OK

30:28

 

15:58 (15:58)

14:30 (30:28)

2.

Månsson Göran

Karlskrona SOK

31:05

+0:37

 

15:57 (15:57)

15:08 (31:05)

3.

Frennesson Jacob

Klubblös

32:09

+1:41

 

16:19 (16:19)

15:50 (32:09)

4.

Algerstedt Jimmy

Klubblös

32:48

+2:20

 

17:15 (17:15)

15:33 (32:48)

5.

Hermansson Ulrika

OK Orion

32:54

+2:26

 

17:35 (17:35)

15:19 (32:54)

6.

Karlsson Niklas

Klubblös

33:39

+3:11

 

17:26 (17:26)

16:13 (33:39)

7.

Leuenberger Magnus

Klubblös

34:08

+3:40

 

17:58 (17:58)

16:10 (34:08)

8.

Svensson Jim

Örlogsstadens IBK

34:14

+3:46

 

18:48 (18:48)

15:26 (34:14)

9.

Persson Mikael

Klubblös

35:20

+4:52

 

19:47 (19:47)

15:33 (35:20)

10.

Gustavsson Jonas

Klubblös

36:06

+5:38

 

18:46 (18:46)

17:20 (36:06)

11.

Götesson Inge

Karlskrona SOK

37:00

+6:32

 

19:50 (19:50)

17:10 (37:00)

12.

Olsson Johanna

Karlskrona SOK

37:10

+6:42

 

20:22 (20:22)

16:48 (37:10)

13.

Johansson Eddie

Fitranx

37:33

+7:05

 

19:43 (19:43)

17:50 (37:33)

14.

Gärdh Ronny

Karlskrona SOK

37:53

+7:25

 

20:14 (20:14)

17:39 (37:53)

15.

Domeij Daniel

Örlogsstadens IBK

38:28

+8:00

 

19:58 (19:58)

18:30 (38:28)

16.

Stenholm Asp Therese

Karlskrona SOK

38:43

+8:15

 

20:55 (20:55)

17:48 (38:43)

17.

Domeij Erika

Karlskrona SOK

39:47

+9:19

 

22:39 (22:39)

17:08 (39:47)

18.

Svensson Johan

Klubblös

40:05

+9:37

 

22:01 (22:01)

18:04 (40:05)

19.

Ryden Hanna

Klubblös

40:23

+9:55

 

23:43 (23:43)

16:40 (40:23)

20.

Larsson Peter

Örlogsstadens IBK

40:26

+9:58

 

22:02 (22:02)

18:24 (40:26)

21.

Persson Emelie

Klubblös

40:51

+10:23

 

21:38 (21:38)

19:13 (40:51)

22.

Lewén Krister

KRIF 02/03

40:54

+10:26

 

22:30 (22:30)

18:24 (40:54)

23.

Nilsson Clas

Klubblös

41:25

+10:57

 

25:22 (25:22)

16:03 (41:25)

24.

Cvizek Andreas

krif team 04

41:48

+11:20

 

23:20 (23:20)

18:28 (41:48)

25.

Gustafsson Emilia

Klubblös

42:20

+11:52

 

23:48 (23:48)

18:32 (42:20)

26.

Silfverberg Oliwer

Klubblös

42:34

+12:06

 

25:38 (25:38)

16:56 (42:34)

27.

Olsson Morgan

Klubblös

43:47

+13:19

 

23:46 (23:46)

20:01 (43:47)

28.

Öhrn Spångberg Viktor

Örlogsstadens IBK

44:11

+13:43

 

24:03 (24:03)

20:08 (44:11)

29.

Nilsson Johanna

Karlskrona.SOK

44:15

+13:47

 

22:57 (22:57)

21:18 (44:15)

30.

Johansson Eva-Lotta

KRIF 02/03

44:17

+13:49

 

23:45 (23:45)

20:32 (44:17)

31.

Eriksson Hannes

Nättraby

44:42

+14:14

 

24:34 (24:34)

20:08 (44:42)

32.

Berggren Therese

Orbit One

44:45

+14:17

 

23:33 (23:33)

21:12 (44:45)

33.

Karlsson Emma

Klubblös

44:48

+14:20

 

23:30 (23:30)

21:18 (44:48)

34.

Pettersson Ingela

BLT Hitta Flytet

44:49

+14:21

 

23:33 (23:33)

21:16 (44:49)

35.

Eriksen Mikael

CWC Saltö

44:57

+14:29

 

23:50 (23:50)

21:07 (44:57)

36.

Andersson Jonas

Klubblös

45:17

+14:49

 

24:28 (24:28)

20:49 (45:17)

37.

Antonsson Annika

Runacademy IF

45:21

+14:53

 

24:43 (24:43)

20:38 (45:21)

38.

Bengs Ellen

Karlskrona SOK

45:40

+15:12

 

25:41 (25:41)

19:59 (45:40)

39.

Bengs Nathalie

Karlskrona SOK

45:44

+15:16

 

25:42 (25:42)

20:02 (45:44)

40.

Engdahl Andreas

Engdahls Hälsa

46:23

+15:55

 

28:04 (28:04)

18:19 (46:23)

41.

Persson Sara

BLT Hitta Flytet

46:36

+16:08

 

25:26 (25:26)

21:10 (46:36)

42.

Wellness Lillemor

Karlskrona SOK

46:37

+16:09

 

24:49 (24:49)

21:48 (46:37)

43.

Bengs Amanda

Karlskrona SOK

47:29

+17:01

 

26:37 (26:37)

20:52 (47:29)

44.

Lendrop Linnéa

Team Blekinge Löparförening

47:43

+17:15

 

26:27 (26:27)

21:16 (47:43)

45.

Algotsson Marie

Wellivate

47:51

+17:23

 

28:00 (28:00)

19:51 (47:51)

46.

Andersson Kalle

KRIF 02/03

48:02

+17:34

 

24:55 (24:55)

23:07 (48:02)

47.

Heimonen Emilia

Klubblös

48:12

+17:44

 

27:18 (27:18)

20:54 (48:12)

48.

Lennon Erica

Klubblös

48:29

+18:01

 

26:39 (26:39)

21:50 (48:29)

49.

Helmersson Emelie

Klubblös

48:32

+18:04

 

26:29 (26:29)

22:03 (48:32)

50.

Wramdemark Frida

Klubblös

48:42

+18:14

 

26:30 (26:30)

22:12 (48:42)

51.

Rasmussen Tomas

krif team 04

49:14

+18:46

 

26:59 (26:59)

22:15 (49:14)

52.

Jönsson Glenn

KRIF 02/03

49:28

+19:00

 

30:04 (30:04)

19:24 (49:28)

53.

Svensson Anneli

Team Blekinge Löparförening

49:34

+19:06

 

27:27 (27:27)

22:07 (49:34)

54.

Bengs Carina

Karlskrona SOK

49:51

+19:23

 

27:10 (27:10)

22:41 (49:51)

55.

Olsson Cilla

krif team 04

50:37

+20:09

 

26:56 (26:56)

23:41 (50:37)

56.

König Jack

Klubblös

50:46

+20:18

 

26:52 (26:52)

23:54 (50:46)

57.

Svilling Yvonne

Karlskrona.SOK

52:33

+22:05

 

27:43 (27:43)

24:50 (52:33)

58.

Dahlrot Caroline

Klubblös

53:15

+22:47

 

28:09 (28:09)

25:06 (53:15)

59.

Hansson Hanna

CWC Saltö

53:18

+22:50

 

27:23 (27:23)

25:55 (53:18)

60.

Krasniqi Arlinda

Karlskrona SOK

53:26

+22:58

 

26:49 (26:49)

26:37 (53:26)

61.

Thelin Åsa

Fitranx

53:27

+22:59

 

27:13 (27:13)

26:14 (53:27)

62.

Ilsson Janice

Klubblös

53:47

+23:19

 

28:15 (28:15)

25:32 (53:47)

63.

Kjellson Ann-Christin

Team Blekinge Löparförening

54:01

+23:33

 

28:05 (28:05)

25:56 (54:01)

64.

Andersson Aymonn

Fjärdsjömåla

54:17

+23:49

 

28:42 (28:42)

25:35 (54:17)

65.

Wramdemark Per

Klubblös

54:19

+23:51

 

34:46 (34:46)

19:33 (54:19)

66.

Siverland Malin

Beach 2020

54:37

+24:09

 

30:13 (30:13)

24:24 (54:37)

67.

Johansson Ann

BLT Hitta Flytet

55:07

+24:39

 

28:41 (28:41)

26:26 (55:07)

68.

Andersson Lovisa

Team Carbon8

55:21

+24:53

 

29:44 (29:44)

25:37 (55:21)

69.

Josefsson Annika

Karlskrona SOK

55:25

+24:57

 

28:54 (28:54)

26:31 (55:25)

70.

Stiven Maria

Klubblös

55:50

+25:22

 

30:16 (30:16)

25:34 (55:50)

71.

Magnusson Ellinor

CWC Saltö

55:57

+25:29

 

28:49 (28:49)

27:08 (55:57)

72.

Blasiusson Erika

Klubblös

1:02:52

+32:24

 

32:40 (32:40)

30:12 (1:02:52)

73.

Hansson Minna

Klubblös

1:02:53

+32:25

 

32:32 (32:32)

30:21 (1:02:53)

 

Bertilsson Sofie

Klubblös

 

– (–)

– (–)

 

Gillén Monica

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (42:43)

 

Johansson Henrik

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (38:47)

 

Karlsson Peter

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (38:12)

 

König Marie

Fitranx

Felst.

 

– (–)

– (42:18)

 

Rydh Frida

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (40:19)

 

Svahn Anna

Fam Svahn

Felst.

 

– (–)

– (42:20)

 

Svahn Mikael

Fam Svahn

Felst.

 

– (–)

– (41:34)

 

Svensson Emelie

Karlskrona SOK

Felst.

 

– (–)

– (38:19)

 

Törnkvist Patrik

Ericsson

Felst.

 

– (–)

– (41:18)

 

Fast Tommy

Beach 2020

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Lagerfelt Thomas

Klubblös

Utg.

 

24:52 (24:52)

– (–)

 

Persson Sofie

Fitranx

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Svendsen Caroline

BLT Hitta Flytet

Utg.

 

– (–)

– (–)

 

Andersson Lise-Lotte

Karlskrona SOK

Ej start

 

Bökman Lucas

Ronneby OK

Ej start

 

Carlsson Christina

Klubblös

Ej start

 

Harang Tina

KRIF 02/03

Ej start

 

Janvig Pelle

Klubblös

Ej start

 

Johansson Malin

Klubblös

Ej start

 

Johansson Rasmus

Klubblös

Ej start

 

Johnsson Nilla

Lynx

Ej start

 

Laneus Annika

Fitranx

Ej start

 

Lewenhagen Paulo

Karlskrona SOK

Ej start

 

Lindell Henrik

KA2 IF

Ej start

 

Mattsson Henrik

Klubblös

Ej start

 

Palm Douglas

Klubblös

Ej start

 

Persson Börje

Team Blekinge Löparförening

Ej start

 

Svensson Jessica

BLT Hitta Flytet

Ej start

 

Svensson Kristian

Klubblös

Ej start

 

Åhs Blomberg Elin

Klubblös

Ej start

F6km

(8 / 8)

Tid

Efter

1.

Bökman Vanja

KA2

34:52

 

17:54 (17:54)

16:58 (34:52)

2.

Harang Ylva

KRIF 02/03

39:39

+4:47

 

20:31 (20:31)

19:08 (39:39)

3.

Johansson Denise

Karlskrona SOK

52:44

+17:52

 

28:45 (28:45)

23:59 (52:44)

4.

Wilhelmsson Johanna

Karlskrona SOK

55:16

+20:24

 

28:53 (28:53)

26:23 (55:16)

 

Potera Jasmina

Adventure Racing Club

Felst.

 

– (–)

– (31:38)

 

Rydh Ebba

Klubblös

Felst.

 

– (–)

– (40:47)

 

Stjernholm Mira

Team Carbon8

Felst.

 

– (–)

– (31:40)

 

Johansson Kajsa-Lisa

Klubblös

Ej start

F3km

(16 / 17)

Tid

Efter

1.

Berglin Frida

KA2 IF

16:00

 

– (16:00)

2.

Lindell Hilda

KA2 IF

16:16

+0:16

 

– (16:16)

3.

Berg Nea

KA 3 IF

16:30

+0:30

 

– (16:30)

4.

Zettervall Emma

Karlskrona SOK

16:34

+0:34

 

– (16:34)

5.

Stengård Ellida

Karlskrona SOK

19:42

+3:42

 

– (19:42)

6.

Widuch Sandra

Karlskrona SOK

19:44

+3:44

 

– (19:44)

7.

Domeij Edith

Karlskrona SOK

20:11

+4:11

 

– (20:11)

8.

Domeij Kerstin

Karlskrona SOK

20:20

+4:20

 

– (20:20)

9.

Larsson Emma

Karlskrona SOK

20:47

+4:47

 

– (20:47)

10.

Engström Vilma

OK Orion

21:54

+5:54

 

– (21:54)

11.

Nilsson Elin

Klubblös

25:23

+9:23

 

– (25:23)

12.

Kronmar Lova

Karlskrona SOK

26:19

+10:19

 

– (26:19)

13.

Frigghe Sigrid

Klubblös

27:41

+11:41

 

– (27:41)

14.

Siverland Tindra

Beach 2020

29:27

+13:27

 

– (29:27)

15.

Wramdemark Tuva

Klubblös

34:31

+18:31

 

– (34:31)

16.

Algotsson Ida

Klubblös

35:07

+19:07

 

– (35:07)

P6km

(29 / 35)

Tid

Efter

1.

Ek Edvin

Örlogsstadens IBK

27:50

 

14:21 (14:21)

13:29 (27:50)

2.

Anderberg Noah

Örlogsstadens IBK

29:27

+1:37

3.

Carlsson Love

OK Orion

29:57

+2:07

 

15:29 (15:29)

14:28 (29:57)

4.

Thorsteinsson Oliver

Örlogsstadens IBK

32:03

+4:13

 

16:41 (16:41)

15:22 (32:03)

5.

Folkesson Lucas

KRIF 02/03

32:11

+4:21

 

16:57 (16:57)

15:14 (32:11)

6.

Svensson Lukas

KRIF 02/03

32:19

+4:29

 

16:48 (16:48)

15:31 (32:19)

7.

Svensson Erik

Örlogsstadens IBK

35:27

+7:37

 

18:49 (18:49)

16:38 (35:27)

8.

Domeij Melvin

Örlogsstadens IBK

35:41

+7:51

 

18:47 (18:47)

16:54 (35:41)

9.

Lewén Theo

KRIF 02/03

36:00

+8:10

 

17:50 (17:50)

18:10 (36:00)

10.

Gustavsson Anton

krif team 04

36:10

+8:20

 

18:59 (18:59)

17:11 (36:10)

11.

Jedhammar Gustav

krif team 04

37:27

+9:37

 

19:38 (19:38)

17:49 (37:27)

12.

Åkesson Malte

KRIF 02/03

38:57

+11:07

 

20:37 (20:37)

18:20 (38:57)

13.

Quant Mattis

Team Quant

39:31

+11:41

 

22:45 (22:45)

16:46 (39:31)

14.

Constantinescu Rafael

Örlogsstadens IBK

40:22

+12:32

 

20:20 (20:20)

20:02 (40:22)

15.

Karlsson Casper

KRIF 02/03

40:50

+13:00

 

21:09 (21:09)

19:41 (40:50)

16.

Nilsson Oscar

Jämjö goif

40:53

+13:03

 

22:17 (22:17)

18:36 (40:53)

17.

Ottosson Axel

Klubblös

40:55

+13:05

 

22:16 (22:16)

18:39 (40:55)

18.

Dennheim Philip

KRIF 02/03

41:42

+13:52

 

20:58 (20:58)

20:44 (41:42)

19.

Persson Nils

Karlskrona SOK

45:10

+17:20

 

26:10 (26:10)

19:00 (45:10)

20.

Johansson Samuel

Örlogsstadens IBK

45:56

+18:06

 

24:04 (24:04)

21:52 (45:56)

21.

Nelson Samuel

Örlogsstadens IBK

46:08

+18:18

 

24:02 (24:02)

22:06 (46:08)

22.

Norman Larsson Simon

Örlogsstadens IBK

51:16

+23:26

 

27:02 (27:02)

24:14 (51:16)

23.

Bengtsson Daniel

KRIF 02/03

55:15

+27:25

 

27:47 (27:47)

27:28 (55:15)

 

Andersson Emil

KRIF 02/03

Ej start

 

Gustafsson Melvin

KRIF 02/03

Ej start

 

Harang Birk

KRIF 02/03

Ej start

 

Jardbrink Mattis

Örlogsstadens IBK

Ej start

 

Larsson Hugo

Karlskrona SOK

Ej start

 

Rigter Max

KRIF 02/03

Ej start

P3km

(46 / 51)

Tid

Efter

1.

Gustavsson Emil

krif team 04

15:21

 

– (15:21)

2.

Rasmussen William

krif team 04

17:22

+2:01

 

– (17:22)

3.

Jonasson Leo

KHK

17:26

+2:05

 

– (17:26)

4.

Aronsson Emil

Karlskrona SOK

17:42

+2:21

 

– (17:42)

5.

Sölvenäs Filip

KHK

18:22

+3:01

 

– (18:22)

6.

Karlsson Viktor

krif team 04

18:24

+3:03

 

– (18:24)

7.

Rönnberg Linus

KHK

18:27

+3:06

 

– (18:27)

8.

Johansson Linus

krif team 04

18:30

+3:09

 

– (18:30)

9.

Rigbo Jacob

KHK

18:31

+3:10

 

– (18:31)

10.

Wirsenius Olle

KHK

18:35

+3:14

 

– (18:35)

11.

Lindsjö Filip

KHK

18:41

+3:20

 

– (18:41)

12.

Johansson Carl

KHK

18:46

+3:25

 

– (18:46)

13.

Kronengen August

KHK

19:02

+3:41

 

– (19:02)

14.

Petersson Isac

KHK

19:12

+3:51

 

– (19:12)

15.

Fries Alvin

KHK

19:32

+4:11

 

– (19:32)

16.

Blomkvist Max

Karlskrona SOK

19:41

+4:20

 

– (19:41)

17.

Svahn William

Fam Svahn

19:53

+4:32

 

– (19:53)

18.

Fridolfsson William

KHK

20:08

+4:47

 

– (20:08)

19.

Hökevik-Olsson Oskar

krif team 04

20:09

+4:48

 

– (20:09)

20.

Pettersson Karl

krif team 04

20:11

+4:50

 

– (20:11)

21.

Fridolfsson Henrik

KHK

20:22

+5:01

 

– (20:22)

22.

Zettervall Erik

Karlskrona SOK

20:26

+5:05

 

– (20:26)

23.

Persson Walter

KHK

20:34

+5:13

 

– (20:34)

24.

Folin Erik

krif team 04

20:41

+5:20

 

– (20:41)

25.

Brander Ludvig

KHK

21:17

+5:56

 

– (21:17)

26.

Olsson Jakob

krif team 04

21:18

+5:57

 

– (21:18)

27.

Fridolfsson Viktor

KHK

21:20

+5:59

 

– (21:20)

28.

Bergman Gustaf

KHK

22:40

+7:19

 

– (22:40)

29.

Domeij Holger

Karlskrona SOK

22:50

+7:29

 

– (22:50)

30.

Gardell David

krif team 04

23:19

+7:58

 

– (23:19)

31.

Mazetti Tiam

Ronneby OK

23:34

+8:13

 

– (23:34)

32.

Mazetti Theo

Ronneby OK

23:44

+8:23

 

– (23:44)

33.

Lindsjö Jonas

KHK

23:46

+8:25

 

– (23:46)

34.

Bengtsson Viktor

krif team 04

24:01

+8:40

 

– (24:01)

35.

Rydh Axel

Klubblös

25:40

+10:19

 

– (25:40)

36.

Persson Albin

Karlskrona SOK

26:53

+11:32

 

– (26:53)

37.

Frigghe Aron

Klubblös

27:56

+12:35

 

– (27:56)

38.

Engdahl Nicco

Klubblös

28:17

+12:56

 

– (28:17)

39.

Persson Erik

krif team 04

28:24

+13:03

 

– (28:24)

40.

Berg Max

krif team 04

28:53

+13:32

 

– (28:53)

41.

Folkesson Simon

KRIF 02/03

30:29

+15:08

 

– (30:29)

42.

Fridström Måns

Karlskrona SOK

32:27

+17:06

 

– (32:27)

43.

Elfmark Wilmer

krif team 04

38:14

+22:53

 

– (38:14)

44.

Cvizek Melker

krif team 04

38:34

+23:13

 

– (38:34)

45.

Sölvenäs Markus

KHK

50:28

+35:07

 

– (50:28)

 

Landerhag Alvin

KHK

Ej start

TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info