Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2020


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemmar har deltagit i under 2020

KM 5000m, Västra Marks IP, 13 Oktober

Plats Namn Tid
1 Jannike Ottosson 18:58
2 Cornelia Hultkrantz 21:58
3 Anna Niemann 22:00
 
Plats Namn Tid
1 Marcus Andréason 18:05
2 Johan Tärnhuvud-Estvik 18:11
3 Jonatan Andersson 18:21
4 Mohammed Alsaeed 18:31
5 Jonas Porshult 18:38
6 Erik Karlsson 19:40
7 Kalle Jonsson 19:43
8 Johan Christoffersson 20:06
9 Stefan B Karlsson 20:16
10 Anders Petersson 20:18
11 Lars Noresten 22:27
12 Thomas Fortell 22:57

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Malkars, 21 km, 19 september

Namn Tid Plac
Jannike Ottosson 1.28.42 3
Lars Blixte 2.10.58 105

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 15 September

Namn Tid   Namn Tid
Pauline Jeppsson 24:46 Anders Peterson 25:28
Cornelia Hultkrantz 27:50 Petter Nordholm 26:08
Astrid Nyblom 29:05 Thomas Fortell 28:12
Petra Peterson 35:04 Niklas Bohman 29:06

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen 2020, 12 September

1 varv – Ungdom (upp till 12 år)        
1033 Theo Porshult 17:37 1
1029 Hugo Glimstedt 17:51 2
1026 Isak Philipsson 21:45 3
1032 Otto Porshult 22:24  
1031 Karin Kummel 22:29 1
1030 Tuva Nordstrand 22:40 2
1036 Ailin Nordstrand Ortega 26:33 3
1025 Elin Philipsson 27:25  
1024 Tove Hjortevik 30:46  
         
1 varv – Medlöpare (Vuxen)        
1027 Jörgen Philipsson 21:46  
1035 Sofia Swartz 22:46  
1028 Sophie Philipsson 28:42  
1034 Sofia Kummel DNS  
         
2 varv damer och herrar – Motion        
2074 Noa Hjortevik DNS  
         
2 varv damer och herrar – Motion        
2075 Alexandra Pryts 43:51 1
2076 Eleonor Kjellén 44:25 2
2077 Alfred Bartosch 45:54 1
2078 Erik Johansson 50:58 2
2073 Tomas Hedberg 51:17 3
         
3 varv damer och herrar        
3082 Christian Malmström 40:44 1
3071 Andreas Talberg Pedersen 42:14 2
3062 Erik Karlsson 44:59 3
3073 Lukas Lindman 47:09  
3066 Jannike Ottosson 47:55 1
3065 Markus Samuelsson 48:16  
3074 Niclas Lindman 48:54  
3067 David Håkansson 50:47  
3063 Kalle Jonsson 51:12  
3075 Markus Tillman 52:55  
3078 Kristoffer Lindgren 52:57  
3068 Lars Johansson 56:16  
3069 Lars Noresten 58:18  
3081 Christian Nilsson 1:00:08  
3076 Mikael Olsson 1:00:57  
3079 Vendela Normark Granetoft 1:03:08 2
3077 Therese Roos 1:08:45 3
3064 Jens Hjortevik 1:09:50  
3084 Simone Sjödin 1:16:13  
3083 Katja Olsson 1:16:23  
3070 Henrik Molin DNS  
3072 Jona Lindman DNS  
3080 Henrik Nimander DNS

Visa svar


Dölj svar


Kalmarmilen 5 september

Sträcka Namn Tid Plac
10 km Jannike Ottosson 40.12 1

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Marathon Karlskrona Edition 5 september

Namn Tid
Stefan Karlsson -d.y 3.58.38
Henrik Arrhenius 3.46.47
JO Nilsson 3.31.01
Stefan B Karlsson 4.24.20
Krister Fransson 4.25.28
Anton Jakobi 4.31.27
Stefan Larsson 4.35.33
Peter Nordström 4.37.24
Bo Porshed 4.55.31
Ola Malmhult 4.58.37
Petter Nordholm 5.23.45
Sandra Bizzozero 5.39.37
Johanna Sontén 5.42.00
Peter Lendrop 5.42.00
Bo Ekström 6.55.07
Lars-Göran Olausson 6.55.18

Visa svar


Dölj svar


KM 7,5 km, Bastasjö, 25 Augusti

Plats (Klass) Namn Tid
1 (1:a K35) Jannike Ottosson 30:37
2 (1:a K40) Pauline Jeppsson 32:58
3 (1:a K45) Ulrica Skagert 34:29
4 (2:a K35) Therese Lövqvist 34:34
5 (1:a K) Erika Karlsson 35:58
6 (2:a K) Cornelia Hultkrantz 36:44
7 (3:a K) Astrid Nyblom 38:34
8 (2:a K40) Sandra Bizzozero 38:43
9 (1:a K55) Anneli Svensson 45:15
10 (1:a K65) Lisbeth Johansson 48:13
 
Plats (Klass) Namn Tid
1 (1:a M) Andreas Talberg Pedersen 26:44
2 (1:a M35) Johan Tärnhuvud Estvik 27:18
3 (1:a M40) Marcus Andréason 28:34
4 (2:a M) Mohammed Alsaeed 29:04
5 (3:a M) Erik Karlsson 30:04
6 (1:a M50) J-O Nilsson 31:48
7 (2:a M35) Kalle Jonsson 32:41
8 (1:a M45) Jonas Lind 33:09
9 (2:a M50) Stefan Karlsson 33:42
10 (3:a M50) Anton Jakupi 36:18
11 (2:a M45) Thomas Fortell 36:58
12 (3:a M45) Stefan Larsson 37:50
13 (1:a M60) Eddy Hultgren 43:31
14 (1:a M65) Bosse Ekström 51:14

Visa svar


Dölj svar


Hemmavasan Ultra 90 km, 22 augusti

Sträcka Namn Tid
90 km Vendela Granetoft Normark 10.24.18

Visa svar


Dölj svar


Ölands Ultra 8 augusti

Sträcka Namn Tid Plac
50 km Henrik Arrhenius 4.52.07 22
25 km Lars Blixte 2.48.27 21

Visa svar


Dölj svar


Vikbovändan 45 km (duoklass) 8 augusti

Namnn

Tid
Stefan Larsson 3.42.19

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 4 Augusti

Namn Tid
Jannike Ottosson 23:47
Pauline Jeppsson 25:04
Jonas Lind 25:17
Cornelia Hultkrantz 28:35
Sandra Bizzozero 28:42
Thomas Fortell 29:38
Susanne Nilsson 29:55
Katrin Jarnvall 30:09

Visa svar


Dölj svar


Ölands marathon 25 juli

Namn Tid Plac Plac klass
Peter Östlund 3.15.31 9 1:a  M50

Visa svar


Dölj svar


Juli Gax 100 miles 25-26 juli 2020

Namn Tid Plac Sträcka
Kristoffer Eneman 17.49.31 3 100 miles

Visa svar


Dölj svar


Böda Sandsloppet 6,5 km

Namn Tid Plac
Philip Persson 24.38 4

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 23 Juni

Namn Tid Namn Tid
Stefan Karlsson 21:48 Jannike Ottosson 23:14
Christian Klingebrant 22:08 Pauline Jeppsson 25:23
Pelle Gunnarsson 24:35 Ulrica Skagert 25:54
Markus Tillman 25:19 Cornelia Hultkrantz 28:57
Wiktor Kettel 27:15 Susanne Nilsson 29:36
Tommy Werner 27:37 Jenny Appelqvist 31:13
Eddy Hultgren 33:55 Anna Lindvall 31:46
  Anneli Svensson 33:50

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 12 Maj

Namn Tid Namn Tid
Marcus Andréason 21:11 Jannike Ottosson 23:35
Jonatan Andersson 22:08 Ulrica Skagert 25:06
J-O Nilsson 23:56 Anneli Svensson 32:00
Pelle Gunnarsson 24:42 Lovisa Pärmelöv 34:04
Wiktor Kettel 26:03  
Markus Tillman 26:31

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 31 Mars

Namn Tid
Jannike Ottosson 23:39
J-O Nilsson 24:06
Ola Ramén 26:30
Mia Petersson 26:39
Sofia Swartz 32:08
Charlotte Silander 32:56

Visa svar


Dölj svar


Veteran-SM Inomhus, Malmö, 28 Februari

Plats Namn Klass Tid
8 Eddy Hultgren 3000 m, M60 14.02,96

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info