Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2021


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemmar har deltagit i under 2021

Klubbmästerskap 7,5 km, 7 september 2021

Plats Namn Plats klass Tid
1 Jannike Ottosson 1:a K35 30:15
2 Pauline Jeppsson 1:a K40 32:56
3 Ulrica Skagert 1:a K45 33:36
4 Cornelia Hultkrantz 2:a K35 35:40
       
1 Andreas Talberg Pedersen 1:a M 26:38
2 Mohamad Alsaeed 2:a M 28:28
3 Marcus Andreasson 1:a M40 28:47
4 Jonas Lind 1:a M45 31:02
5 J-O Nilsson 1:a M55 31:27
6 Anders Pettersson 2:a M45 31:52
7 Pelle Gunnarsson 2:a M55 32:18
8 Stefan B Karlsson 1:a M50 34:22
9 Krister Fransson 2:a M50 34:35
10 Fredrik Lindström 3:a M45 35:52
11 Thomas Fortell 3:a M50 37:02
12 Anton Jakobi 4:a M50 37:25
13 Freddrik Wallin 4:a M45 37:33
14 Eddy Hultgren 1:a M60 42:40
15 Bosse Ekström 1:a M65 53:06

Visa svar


Dölj svar


Helsingborg hel- och halvmarathon, 3 september 2021

Sträcka Namn Tid
Halvmarathon Eddy Hultgren 2.04.33
Helmarathon Annine Bonneau 3.49.51

Visa svar


Dölj svar


Kullamannen 28 augusti 2021

Sträcka Namn Tid Plac
100 km Ola Häggström 15.56.22 28
50 km Vendela Normark Granetoft 6.36.47 12

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen 2021 - 210827

1 varv – Ungdom (upp till 12 år)

Placering Namn/klubb Tid
1 Hugo Glimstedt 19.50
2 Theo Porshult 21.41
3 Vilgot Malmström / FKK 22.59
4 Eli Malmström 23.27
5 Otto Porshult /OK Orion 23.40
6 Oliver Berg / Rödeby AIF 2013 30.05
7 Jack Bengtsson / Rödeby AIF 2013 30.38
8 Hannes Fabbeke / Rödeby AIF 2013 32.50
     
1 Klara Lidenalv 26.40
2 Molly Lidenalv 32.19
3 Tove Hjortevik 32.36
4 Signe Kimenius 37.13

1 varv – Vuxen medlöpare

Placering Namn/Klubb Tid
1 Sofia Swartz 24.05
2 Fredrik Berg 30.06
3 Johan Bengtsson / Rödeby AIF 2013 30.54
4 Emma Fabbeke / Rödeby AIF 32.51
5 Linda Hjortevik 32.55
6 Magnus Kimenius / Run Factory 37.14

2 varv – junior 13-17 år

Placering Namn/Klubb Tid
1 Saga Hagman 53.18
1 Selma Sander 53.18
3 Benjamin Hulten 1.05.59

2 varv damer och herrar – Motion

Placering Namn/Klubb Tid
1 David Håkansson 31.52
2 Dennis Robertsson 37.35
3 Jonas Gustavsson / Rödeby AIF 50.33
4 Erik Johansson / Friskis & Svettis 54.30
5 Markus Mattsson 56.23
6 Mikael Petersson / ViMas Träningscenter 1.02.20
7 Bosse Ekström / Team Blekinge 1.03.58
8 Andreas Hulten /THT 1.06.00
     
1 Martina Ravnbö 49.33
2 Simone Sjödin 50.33
3 Katja Olsson 52.39
4 Jenny Lidenalv 54.55
5 Therese Andersson / Power woman 56.23
6 Ann-Christin Kjellson / Team Blekinge 57.19
7 Gitten Gleisner / ViMas Träningscenter 1.03.56

3 varv damer och herrar

Placering Namn/Klubb Tid
1 Jona Lindman / KA2 IF 42.47
2 Edvin Bergqvist 45.56
3 Tobias Fabbeke / Rödeby aif 2013 52.01
4 Markus Samuelsson / Team Blekinge 54.00
5 Pontus Wiridén / Rödeby AIF 54.20
6 Jimmy Algerstedt / Karlskrona SOK 54.24
7 Markus Tillman / Team Blekinge 56.02
8 Jonas Mattsson  1.04.15
9 Jens Hjortevik / Team Blekinge 1.05.01
10 Sammy Ekdahl 1.05.54
10 Justin Sjöberg 1.05.54
12 Linus Blasiusson 1.09.29
13 Mattias Olausson /Free Runners Lyckeby 1.09.33
14 Elias Nyström 1.12.42

Visa svar


Dölj svar


Hemmavasan Ultra 90, 21 augusti

Sträcka Namn Tid
90 km Andreas Talberg Pedersen 7.35.24
90 km Christian Malmström 7.58.13
90 km Vendela Norrmark Granetoft 10.28.91
90 km Stefan Karlsson 13.52.00

Visa svar


Dölj svar


Jönköping halvmaraton 14 augusti 2021

Namn Tid Plac
Eddy Hultgren 2.15.26 288

Visa svar


Dölj svar


Personliga rekordens backyard Växjö, 7-8 aug.

Namn Antal varv Sträcka Plac
Roger Kjellsson 21 140826 m 4
Tobias Fabbeke 17 11402 m 8

Visa svar


Dölj svar


Ölands maraton, 7 augusti

Namn Tid Plac
Andreas Talberg Pedersen 2.45.16 1

Visa svar


Dölj svar


Kalmarmilen 28 juli

Namn Tid Plac
Andreas Pedersen 34.16 15
Jannike Ottosson 40.27 15

Visa svar


Dölj svar


Hornsjön Runt 11 km, 23 juli

Namn Tid Plac
Lars Blixte 1.01.39 114

Visa svar


Dölj svar


Gax 100 miles, 20-21 juli

Namn Tid Plac
Roger Kjellsson 18 h 12 min 1

Visa svar


Dölj svar


Victorialoppet, 15 juli

Namn Tid Plac
Jannike Ottoson 36.11 10
Stefan Karlsson 38.11 55
Lars Blixte 48.00 179
Bosse Ekström 1.01.29 251

Visa svar


Dölj svar


Böda Sandsloppet, 6,5 km, 9 juli

Namn Tid Plac
Anders Petersson 28.59 4

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Malkars 21 km, 3 juli

Namn Tid Plac
Henrik Arrhenius 1.37.33 43

Visa svar


Dölj svar


Midsommarloppet Bastasjö 4,4 km, 23 juni

Namn Tid Plac
Jannike Ottosson 17.22 3
Susanne Nilsson 23.56 7

Visa svar


Dölj svar


Ölands Ultra 19 juni

Distans Namn Tid Plac
50 km Henrik Arrhenius 4.52.22 13
50 km Sandra Bizzozero 5.20.51 10

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 1 Januari

Namn Plac Tid
Sollan 1 19.59
Pelle 2 39.59

Visa svar


Dölj svar


TB_bromölla

mardrömmen

kustmaran

jämjöhalvan

Postadress:
Team Blekinge LF
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Besöksadress:
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info