Sylvesterloppet Olofström och Kalmar.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Dan Gustavsson | 42.21 | 3:a i M45 | |
Tony Thestrup | 43.19 | 3:a i M35 | |
Göran Karlsson | 44.04 | 5:a i M45 | |
Gilbert Erlandsson | 44.43 | 8:a i M45 | |
Göran Larsson | 45.35 | 8:a i M45 | |
Ingrid Holmgren | 46.00 | 1:a i K50 | |
Lennart Hansson | 46.30 | 1:a i M60 | |
Eva Backström | 46.42 | 1:a i K | |
Eddy Hultgren | 46:50 | 13:e motion | |
Börje Persson | 48.46 | 6:a i M55 | |
Jannike Åkesson | 50.09 | 3:a i K | |
Erica Söderqvist | 51.07 | 2:a i K35 | |
Bengt Åke Ljungkvist | 51.52 | 6:a i M60 | |
Gert-Ove Olsson | 53.33 | 5:a i M50 | |
Solveig Ohlsson | 53.43 | 3:a i K35 | |
Åke Johanson | 57.17 | 10:a i M55 | |
Annika Andersson | 58.33 | 53:a i motion | |
Rolf Johansson | 59.08 | 6:a i M50 | |
Karla Fagerström | 60.29 | 5:a i K | |
Gunilla Fagerström | 60.47 | 4:a i K35 | |
Lars-Göran Olausson | 60.43 | 7:a i M50 | |
Sixten Winberg | 60.51 | 4:a i M70 | |
Helena Hansson | 61.05 | 5:a i K35 | |
Kristofffer Andersson | 19.44 | 1:a i P19 | |
Bengt-Åke Svensson | 49.46 (10km) | ||
Eva Nilsson | 55.32 (10km) | ||
Jim Toresten | 56.21 (10km) | ||
Bengt Nilsson | 56.25 (10km) | ||
Claes Sunesson | 25.29 (5km) |
Skinkloppet november 30.
Namn: | Tid: | Plac: |
Åke Johansson | 63.42 | 29 |
Namn: | Tid: | Plac: |
Sophie Nilsson | 57.38 | 2 |
Jannike Åkesson | 58.41 | 3 |
Solveig Ohlsson | 66.05 | 8 |
Jämjöhalvan november 15.
Plac: | Namn: | Klubb: | Tid: |
1 | Ludovic Vaurgarny | Ryssbergets IK | 1.16.19 |
2 | Thomas Börjesson | Team Blekinge | 1.19.37 |
3 | Nicholas Forsberg | Team Blekinge | 1.21.03 |
4 | Jonas Håkansson | Kyrkhults SK | 1.22.22 |
5 | Stefan Ulmestål | Team Blekinge | 1.24.12 |
6 | Pelle Gunnarsson | Team Blekinge | 1.25.35 |
7 | Dan Gustavsson | Team Blekinge | 1.28.10 |
8 | Gilbert Erlandsson | Team Blekinge | 1.31.39 |
9 | Anders Begtsson | Växjö LK | 1.32.35 |
10 | Göran Karlsson | Team Blekinge | 1.34.26 |
11 | Gert Persson | Team Blekinge | 1.42.15 |
12 | Birger Sörensson | Team Blekinge | 1.42.27 |
13 | Bent-Åke Ljungkvist | Team Blekinge | 1.51.21 |
14 | Åke Johansson | Team Blekinge | 1.58.23 |
15 | Sixten Winberg | Team Blekinge | 1.59.45 |
Plac: | Namn: | Klubb: | Tid: |
1 | Ingrid Holmgren | Team Blekinge | 1.36.43 |
2 | Anki Lejdeby | Team Blekinge | 2.00.14 |
Plac: | Namn: | Klubb: | Tid: |
1 | Kristoffer Andersson | Team Blekinge | 37.01 |
2 | Stefan Larsson | Glasrikets RC | 38.18 |
3 | Magnus Bärtfors | Team Blekinge | 43.24 |
4 | Anders Elgh | Team Blekinge | 44.16 |
5 | Rune Bergström | Team Blekinge | 47.04 |
6 | Helge Johansson | Team Blekinge | 54.02 |
7 | Mikael Josefsson | Team Blekinge | 54.50 |
8 | Andreas Josefsson | Team Blekinge | 1.05.25 |
9 | Roland Ericsson | Dynapac | 1.08.29 |
10 | Lars-Peter Josefsson | Team Blekinge | 1.21.05 |
Plac: | Namn: | Klubb: | Tid: |
1 | Christina Ulveklint | Team Blekinge | 1.03.38 |
2 | Anne-Marie Josefsson | Team Blekinge | 1.06.17 |
3 | Margaretha Erwing | Team Blekinge | 1.08.48 |
4 | Annelie Josefsson | Team Blekinge | 1.19.21 |
New York marathon november 2.
Namn: | Tid: | plac klass/plac total: | |
Dan Gustavsson | 3.18.42 | 129 / 1388 | |
Pelle Gunnarsson | 3.23.57 | 326 / 1811 | |
Göran Karlsson | 3.24.00 | 178 / 1829 | |
Erica Söderqvist | 3.52.51 | 461 / 6002 | |
Sophie Nilsson | 4.03.21 | 486 / 18695 | |
Göran Larsson | 4.03.31 | 2900 / 8610 | |
Bengt-Åke Ljungkvist | 4.10.27 | 71 / 10211 | |
Åke Johansson | 4.29.46 | 424 / 16229 | |
Solveig Ohlsson | 4.30.08 | 252 / 15439 | |
Helena Hansson | 4.50.37 | 410 / 21032 | |
Jan Gullbrandsson | 4.50.46 | 2923 / 21082 | |
Stefan Svensson | 5.01.50 | 7107 / 25343 | |
Bo Ekström | 5.44.49 | 1999 / 30908 | |
Silpingeloppet 10km november 2,
Namn: | Tid: | Plac: |
Kristoffer Andersson | 34.47 | 1 |
Thomas Börjesson | 35.58 | 2 |
Nicholas Forsberg | 35.58 | 3 |
Conny Nilsson | 46.25 | 21 |
Jannike Åkesson | 47.05 | 1 |
Lars-Göran Olausson | 51.50 | 28 |
Sixxten Winberg | 52.50 | 31 |
Växjö maraton oktober 18.
Plac: | Namn: | Tid: | |||
27 M45/4 | Dan Gustavsson | 3.10.33 | |||
38 M40/3 | Eddy Hultgren | 3.22.27 | |||
166 Mmot | Göran Svensson | 4.16.02 | |||
167 Mmot | Dan Nensén | 4.16.55 |
Brunnsjoggen oktober 5.
Brunnsjoggen, 11 700 m | |||
Namn: | Tid: | Plac: | |
Meta Steinbach | 51.17 | 14 | |
Eva Backström | 52.21 | 15 | |
Lennart Hansson | 52.44 | 18 | |
Linda Ekenros | 54.36 | 25 | |
Bo Ekström | 58.04 | 31 | |
Ann-Christine Olofsson | 62.23 | 39 | |
Ann-Kristin Kjellsson | 65.22 | 41 | |
Brunnsjoggen, 7 300 m | |||
Namn: | Tid: | Plac: | |
Kristoffer Andersson | 25.39 | 1 | |
Tobias Gunnarsson | 30.06 | 8 | |
Annika Andersson | 36.54 | 34 | |
Ulf Gunnarsson | 37.18 | 35 | |
Brunnsjoggen, 3300 m | |||
Namn: | Tid: | Plac: | |
Emil Olsson | 15.34 | 6 | |
Peter Gunnarsson | 16.16 | 7 | |
Brunnsjoggen, 1500 m | |||
Namn: | Tid: | Plac: | |
Hanna Olsson | 7.34 | 1 |
Berlin maraton september 28.
Namn: | Tid: | ||
Stefan Ulmeståhl | 2.40.37 | ||
Eddy Hultgren | 3.13.37 | ||
Meta Steinbach | 3.24.27 | ||
Göran Karlsson | 3.26.41 | ||
Fredrik Söderlund | 3.29.35 | ||
Börje Persson | 3.31.18 | ||
Lars Mattsson | 3.32.31 | ||
Gert Persson | 3.56.46 | ||
Bengt-Åke Svensson | 3.57.18 | ||
Fredrik Bjarkå | 3.59.09 | ||
Rolf Johansson | 4.20.19 | ||
Mads Tevebring | 4.27.29 | ||
Lars-Göran Olausson | 4.36.24 | ||
Sixten Winberg | 4.42.16 | ||
Gunilla Fagerström | 4.59.02 | ||
Birgitta Karlsson | 5.03.18 | ||
Christina Ulveklint | 5.05.35 | ||
Margaretha Erwing | 5.06.31 | ||
Ingrid Olssson | 5.22.55 | ||
Karl Karlsson | 5.40.25 | ||
Lidingöloppet september 27.
Namn: | Sträcka: | Tid: | Plac: |
Kristoffer Andersson | 10 km | 36.28 | 10 |
Magnus Ivarsson | 30 km | 2.26.33 | 1004 |
Caroline Mårtensson | 30 km | 2.36.33 | |
Eva Nilssson | 30 km | 3.36.04 | 1098 |
Salsjörundan 7,5km september 20.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Stefan Ulmestål | 29.06 | 4 | |
Bennie Torstensson | 32.13 | 11 | |
Anders Sturesson | 37.27 | 34 | |
Bengt-Åke Ljungkvist | 37.41 | 36 | |
Bosse Ekström | 37.52 | 39 | |
Helen Granstedt | 55.57 | 67 |
Skanör-Falsterbo runt halvmaraton september 20.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Sophie Nilsson | 1.36 | 1:a i KS | |
Solveig Ohlsson | 1.44 | 3:a i K45 | |
Bromölla septemberloppet 14/9.
Namn: | Sträcka: | Tid: | Plac: |
Kristoffer Andersson | P18 6.3km | 21.52 | 1 |
Jan Gulklbrandsson | Motion 12.6km | 58.53 | 3 |
DM 10000m Västra Mark september 13.
Plac | Namn | Tid | Klubb | Klass |
1 | Joel Johansson (utom tävl) | 33.34.58 | MAI | M35 |
2 | Kristoffer Andersson | 34.59.41 | Team Blekinge LF | P17 |
3 | David Högberg (utom tävl) | 34.50.75 | Studenterna | ? |
4 | Thomas Börjesson | 36.49.95 | Team Blekinge LF | M40 |
5 | Per-Olof Gunnarsson | 37.42.72 | Team Blekinge LF | M40 |
6 | Anders Hoberg (utom tävl) | 38.20.70 | Glasrikets RC | P19 |
7 | Dan Gustavsson | 38.54.82 | Team Blekinge LF | M45 |
8 | Börje Persson | 42.01.04 | Team Blekinge LF | M55 |
9 | Eddie Hultgren | 43.41.89 | Team Bleinge LF | M40 |
10 | Birger Sörensson | 47.13.00 | Team Blekinge LF | M55 |
1 | Eva Backström | 42.42.08 | Team Blekinge LF | KS |
2 | Erica Söderqvist | 43.59.50 | Team Blekinge LF | K35 |
3 | Linda Ekenros | 44.28.24 | Team Blekinge LF | ? |
4 | Jannicke Åkesson | 47.45.00 | Team Blekinge LF | KS |
Bromölla hel & halvmaraton september 6.
Namn: | Plac: | Tid: | |
Lars-Göran Olausson | 37:a | 1.59.51 | |
Eddie Hultgren | 11:a i M40 | 3.34.26 | |
Bengt-Åke Svensson | 9:a i M55 | 3.58.31 |
Väckelsång 17,5km & 8,5km augusti 31.
Sträcka: | Namn: | Tid: | Plac: | ||||
17 500 m | Lars-Göran Olausson | 1.36.29 | 57:a i motion | 8 500 m | Kristoffer Andersson | 30.33 | 1:a i M22 |
Järnvägsloppet halvmaraton augusti 24.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Thomas Börjesson | 1.22.00 | ||
Nickolas Forsberg | 1.23.40 | ||
Per-Olof Gunnarssson | 1.24.48 | ||
Börje Persson | 1.33.00 | ||
Benny Torstensson | 1.3?.? | ||
Meta Steinbach-Olsson | 1.34. | ||
Erica Söderqvist | 1.42. | ||
Sophie Nilsson | 1.43. | ||
Jan Gullbrandsson | 1.44. | ||
Solveig Ohlsson | 1.45. | ||
Bo Ekström | 1.55. | ||
Leif Bergstrand | 2.00.38 | ||
Åke Johansson | 2.01.33 | ||
Sixten Winberg | 2.04.09 | ||
Kristoffer Andersson | 17.38 | 1 |
Lindåsloppet 7,2km augusti 23.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Kristoffer Andersson | 26.29 | 1 |
Landskrona halvmaraton augusti 10.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Jan Gullbrandsson | 1.49.32 | 12 |
Klubbmästerskap augusti 9.
Klass och plac: | Namn: | Tid: | |||
1 (K35-K50) | Erica Söderqvist | 16.09 | 2 (K35-K50) | Solveig Ohlsson | 16.42 |
1 (K Sen) | Jannike Åkesson | 17.23 | |||
3 (K35-K50) | Helena Hansson | 22.00 | |||
1 P17 | Kristoffer Andersson | 26.29 | |||
1 (M35-M45) | Thomas Börjesson | 28.14 | |||
2 (M35-M45) | Per-Olof Gunnarsson | 29.10 | |||
3 (M35-M45) | Magnus Bärtfors | 30.12 | |||
4 (M35-M45) | Göran Karlsson | 31.23 | |||
5 (M35-M45) | Göran Larsson | 31.47 | |||
1 (M55-M65) | Börje Persson | 33.02 | |||
2 (M55-M65) | Leif Bergstrand | 44.42 | |||
1 (M70) | Sixten Winberg | 44.58 |
Östergarn maraton
Namn: | Tid: | ||
Jan Gullbrandsson | 3.58 | ||
Bengt-Åke Svensson | 4.05 |
Ölands maraton juli 19.
Namn: | Tid: | ||
Nils-Olof Nilsson | 3.58 |
Victorialoppet juli 15, 9km.
Namn: | Tid: | |
Thomas Letterkrantz | 33.52 | |
Ingvar Bergström | 37.08 | |
Börje Persson | 37.55 | |
Rolf Johansson | 41.10 | |
Jannike Åkesson | 41.31 | |
Michael Josefsson | 41.32 | |
Bo Ekström | 43.12 | |
Solveig Ohlsson | 43.18 | |
Hans-Ivan Olsson | 44.34 | |
Anders Sturesson | 45.59 | |
Lars-Göran Olaussson | 47.28 | |
Gunilla Fagerström | 51.15 | |
Sixten Winberg | 51.44 | |
Christina Ulvenklint | 53.58 |
Mardrömmen Rödeby juni 24.
Plac: | Namn: | Klubb: | 3 varv: | ||
1 | Mattias Karlsson | Hakarpspojkarna | 32.09 | ||
2 | Fredrik Persson | Ok Dacke | 37.40 | ||
3 | Stefan Ulmeståhl | Team Blekinge | 39.33 | ||
4 | Magnus Larsson | Ok Dacke | 42.22 | ||
5 | Göran Karlsson | Team Blekinge | 44.54 | ||
Bengt-Åke Ljungkvist | Team Blekinge | ||||
Bo Ekström | Team Blekinge | ||||
Åke Johansson | Team Blekinge | ||||
Gert-Ove Olsson | Team Blekinge | ||||
Sixten Winberg | Team Blekinge | 58.14 | |||
Plac: | Namn: | Klubb: | 2 varv: | ||
1 | Meta Steinbach-Olsson | Team Blekinge | 30.28 | ||
2 | Solveig Ohlsson | Team Blekinge | 32.42 | ||
3 | Jannike Åkesson | Team Blekinge | |||
4 | |||||
Plac: | Namn: | Klubb | 1 varv: | ||
1 | Emil Olsson | Team Blekinge | 17.55 | ||
2 | Frida Johansson | OK Dacke | 18.07 |
Stockholm marathon juni 14.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Stefan Ulmeståhl | 2.43.23 | 68 | |
Thomas Börjesson | 3.00.38 | 305 | |
Göran Karlsson | 3.09.25 | 508 | |
Stefan Karlsson | 3.14.41 | 705 | |
Anders Larsson | 3.15.30 | 742 | |
Gilbert Erlandsson | 3.22.49 | 1080 | |
Göran Larsson | 3.22.27 | 1082 | |
Eddy Hultgren | 3.23.59 | 1142 | |
Nils-Olof Nilsson | 3.32.34 | 1788 | |
Krister Sturesson | 3.33.57 | 1903 | |
Jan Gullbrandsson | 3.44.07 | 2736 | |
Börje Persson | 3.45.45 | 2865 | |
Bengt-Åke Ljungkvist | 3.47.22 | 3122 | |
Göran Svensson | 3.55.59 | 4246 | |
Dan Nensén | 4.05.33 | 5085 | |
Bo Ekström | 4.06.58 | 5235 | |
Bengt-Åke Svensson | 4.11.48 | 5495 | |
Kent Kullman | 4.10.21 | 5553 | |
Åke Johansson | 4.15.57 | 6038 | |
Meta Steinbach | 3.17.39 | 42 | |
Caroline Måertensson | 3.33.15 | 125 | |
Ingrid Holmgren | 3.34.50 | 136 | |
Erica Söderqvist | 3.48.39 | 271 | |
Sophie Nilsson | 4.01.52 | 517 | |
Solveig Ohlsson | 4.10.49 | 685 | |
Köpenhamn marathon maj 18
Namn: | Tid: | ||
Eddy Hultgren | 3.34.11 | ||
Bengt-Åke Svensson | 4.19.30 | ||
Göteborgsvarvet maj 17.
Namn: | Tid: | Plac: |
Nicholas Forsberg | 1.20.29 | 190 |
Pär Fransson | 1.21.42 | 236 |
Per-Olof Gunnarsson | 1.23.52 | 352 |
Dan Gustavsson | 1.24.37 | 408 |
Thomas Letterkrantz | 1.25.15 | 449 |
Magnus Bärtfors | 1.28.37 | 761 |
Gilbert Erlandsson | 1.29.37 | 903 |
Joakim Sörmlind | 1.30.34 | 1035 |
Chris Nyros | 1.32.36 | 1372 |
Göran Larsson | 1.32.33 | 1368 |
Linda Ekenros | 1.34.47 | 75 |
Börje Persson | 1.36.12 | 2152 |
Ingrid Holmgren | 1.36.33 | 95 |
Nils-Olof Nilsson | 1.38.26 | 2841 |
Erica Söderqvist | 1.40.31 | 187 |
Joakim Petersson | 1.40.55 | 3710 |
Jan Gullbrandsson | 1.41.06 | 3268 |
Leo Rahkonen | 1.43.46 | 4888 |
Bengt-Åke Ljungqvist | 1.44.46 | 5323 |
Lennart Carlsson | 1.46.15 | ?? |
Lars Mattsson | 1.46.25 | 6084 |
Torbjörn Björkman | 1.47.09 | ?? |
Anni Engström | 1.47.11 | 480 |
Jannike Åkesson | 1.48.14 | 552 |
Rolf Johansson | 1.48.09 | 6987 |
Bo Ekström | 1.48.23 | 7114 |
Birger Sörensson | 1.48.48 | 7297 |
Björn Johansson | 1.52.12 | 8971 |
Stefan Svensson | 1.52.30 | ?? |
Åke Johansson | 1.53.05 | 9438 |
Kethy Andersson | 1.54.36 | 1089 |
Dan Nensén | 1.55.07 | 10552 |
Lillemor Svensson | 1.57.?? | ?? |
Anki Olofsson | 1.58.?? | ?? |
Tobias Petersson | 2.00.18 | 13124 |
Bengt Mattson | 2.01.29 | 13571 |
Lars-Göran Olausson | 2.02.09 | 13828 |
Anki Kjellsson | 2.02.50 | 2067 |
Jan Koushult | 2.07.39 | 15535 |
Sanna Waldowsson | 2.09.35 | 2892 |
Gunilla Fagerström | 2.10.11 | 2940 |
Elisabeth Johansson | 2.10.53 | 3022 |
Mats Hansson | 2.11.14 | 16415 |
Sixten Winberg | 2.13.08 | 16791 |
Börje Petersson | 2.13.23 | 16846 |
Christina Ulveklint | 2.24.31 | 4174 |
Maggan Erwing | 2.24.11 | ?? |
Klas Sunesson | 2.06.08 | 15082 |
Ingrid Olsson | 2.38.38 | 4630 |
Springtime, Helsingborg maj 11.
Namn: | Tid: | Plac: | |
Jan Gullbrandsson | 44.34 | 131 | |
Lars-Göran Olausson | 52.21 | 469 |
Växjöloppet maj 01
Plac: | Namn: | Tid: | |||
18:e tävl | Per-Olof Gunnarsson | 1:22:26 | |||
28:e tävl | Gilbert Erlandsson | 1:28:52 | |||
23:a motion | Anders Larsson | 1:31:39 | |||
128 motion | Eddy Hultgren | 1:46:53 | |||
143 motion | Bo Ekström | 1:49:25 | |||
202 motion | Lars-Göran Olausson | 1:58:50 | |||
22 motion | Ann-Kristin Kjellsson | 2:02:10 | |||
216 motion | Sixten Winberg | 2:06:42 | |||
Plac: | Namn: | Tid: | |||
1:a P85-86 | Kristoffer Andersson | 36:07 | |||
3:a tävl | Jannike Åkesson | 49:30 |
Hamburg marathon maj 27
Namn: | Tid: | ||
Stefan Ulmestål | 2.42.45 | ||
Meta Steinbach | 3.23.57 | Ingrid Holmgren | 3.27.43 |
Sophie Nilsson | 3.28.40 | ||
Bengt-Åke ljunngqvist | 3.47.03 | ||
Nils-Olof Nilsson | 3.48.26 | ||
Solveig Ohlsson | 3.58.27 | ||
Göran Svensson | 4.11.43 | ||
Kent Kullman | 4.12.04 | ||
Sarne Appelros | 4.23.07 | ||
Åke Johansson | 4.24.53 |
DM terräng i Ronneby april 23.
Plac: | Namn: | Tid: | |||
1:a i P17 | Kristoffer Andersson | 14:55 | |||
1:a i H35 | Magnus Bärtfors | 15:10 | |||
2:a i H35 | Anders Elgh | 15:34 | |||
1:a i D35 | Erica Söderqvist | 18:23 | |||
Plac: | Namn: | Tid: | |||
1:a H40 | Thomas Börjesson | 48:12 | |||
1:a i Hsen | Nicholas Forsberg | 48:59 | |||
1:a i H45 | Dan Gustavsson | 52:08 |
Ryssbergsloppet april 18.
Namn: | Klass: | Tid: | Plac: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nicholas Forsberg | MSen 14 km | 52.41 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Per-Olof Gunnarsson | M40 14 km | 52.50 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dan Gustavsson | M45 14 km | 53.11 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Göran Karlson | M45 14 km | 57.06 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gilbert Erlandsson | M45 14 km | 57.58 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sophie Nilsson | Motion 14 km | 1.00.56 | 11 | Jan Gullbrandsson | Motion 14 km | 1.05.00 | 23 | Solveig Ohlsson | Motion 14 km | 1.07.22 | 29 | Bengt-Åke Ljungkvist | Motion 14 km | 1.07.29 | 30 | Jannike Åkesson | Motion 14 km | 1.08.40 | 32 | Bo Ekström | Motion 14 km | 1.10.35 | 41 | Åke Johansson | Motion 14 km | 1.13.21 | 47 | Kristoffer Andersson | M22 5.6 km | 19.07 | 2 | Alexander Andersson | P14 2.4 km | 9.43 | 6 | Hampus Mazetti | P14 2.4 km | 10.50 | 7 |
Århusstafetten april 13.
Damer lag 1, | totaltid: 3.55.22, | 4:e plats av totalt ca 70, (segrare Århus 3.21.50) | |||
Sräcka: | Namn: | Tid: | |||
1 | Erica Söderqvist | 46.48 | |||
2 | Solveig Ohlsson | 49.32 | |||
3 | Sophie Nilsson | 46.14 | |||
4 | Ingrid Holmgren | 46.18 | |||
5 | Caroline Mårtensson | 46.30 | Herrar lag 1, | totaltid: 6.39.00 (segrare Atletik 5.46.32). | 7:e plats av totalt ca 280 |
Sräcka: | Namn: | Tid: | |||
1 | Anders Elgh | 41.02 | |||
2 | Magnus Bärtfors | 39.18 | |||
3 | Per-Olof Gunnarsson | 39.40 | |||
4 | Göran Karlsson | 43.26 | |||
5 | Kristoffer Andersson | 36.45 | |||
6 | Dan Gustavsson | 39.49 | |||
7 | Göran Larsson | 41.37 | |||
8 | Per Fransson | 40.49 | |||
9 | Niklas Forsberg | 38.24 | |||
10 | Thomas Börjesson | 38.10 | Herrar lag 2, | totaltid: 8.13.07, | 94:e plats av totalt ca 280 |
Sräcka: | Namn: | Tid: | |||
1 | Jan Gullbrandsson | 49.36 | |||
2 | Kalle Strand | 46.17 | |||
3 | Helena Hansson | 56.30 | |||
4 | Jannike Åkesson | 52.26 | |||
5 | Göran Karlsson | 45.03 | |||
6 | Dan Gustavsson | 44.43 | |||
7 | Åke Johansson | 54.18 | |||
8 | Bo Ekström | 52.36 | |||
9 | Gert-Ove Olsson | 49.47 | |||
10 | Thomas Börjesson | 41.51 |
Helenholm halvmaraton 12 april
Namn: | Tid: | Plac: | |
Bengt-Åke Svensson | 1.50.57 | 35 |
Primaloppet mars 8.
Namn: | Plac: | Tid: | |
Eddy Hultgren | 23 | 43:47 |
Marsloppet mars 30.
Namn: | Tid: | Plac: | |||
Thomas Börjesson | 1.21.30 | 3:a i M40 | |||
Nicholas Forsberg | 1.22.33 | 1:a i seniorer | |||
Dan Gustavsson | 1.23.52 | 2:a i M40 | |||
Per-Olof Gunnarsson | 1.24.27 | 4:a i M40 | |||
Göran Larsson | 1.31.47 | 5:a i M35 | |||
Gilbert Erlandsson | 1.33.40 | 7:a i M45 | |||
Börje Persson | 1.38.15 | 1:a i M55 | |||
Nils-Olof Nilsson | 1.40.52 | 3:a i M55 | |||
Jan Gullbrandsson | 1.44.55 | 10:a i herrar motion | Solveig Ohlsson | 1.46.27 | 1:a i K45 |
Bengt-Åke Ljungqvist | 1.48.48 | 2:a i M60 | |||
Dan Nensén | 1.52.35 | 1:a i M65 | |||
Bo Ekström | 1.54.39 | 16:e i herrar motion | |||
Lars-Göran Olausson | 2.00.12 | 19:e i herrar motion | |||
Jannike Åkesson | 1.55.39 | 2:a i damer motion | |||
Sixten Winberg | 2.12.14 | 1:a i M75 | |||
Åke Johansson | 2.12.? | ? i herrar motion | |||
Namn: | Tid: | Plac: | |||
Christoffer Andersson | 37.21 | 1:a herrar motion | |||
Magnus Bärtfors | 40.49 | 2:a herrar motion | |||
Erica Söderqvist | 48.01 | 2:a damer motion | |||
Christina Ulvenklint | 1.06.31 | 5:a damer motion | |||
Margaretha Erwing | 1.11.15 | 7:a damer motion |