Team Blekinge LF

  • Hem
  • Torsdagsgruppen
  • Logga in
Team Blekinge LF

Fyll i din e-post så skickar vi ett mejl med en länk där du kan sätta ett nytt lösenord.

Mejl skickat!

Vi har skickat ett mejl till din e-postadress med en länk där du kan sätta ett nytt lösenord.

Sätt ett nytt lösenord för

Länken har redan använts för att sätta ett lösenord.
Länken är endast giltig i 7 dygn.
Oj då, du har klickat på en gammal eller bruten länk.
Din användare är borttagen ur registret.

Lösenord sparat!

Logga in Tillbaka till inloggning Glömt lösenordet?

 

 
Hem Nyheter Kalender Kontakt Löpträning
Intervallträning Hälsagruppen Träningspass
Intervallpass Hälsagruppen 2025
Distanspass Träningsprogram Parkering
Om föreningen
Medlemskap Styrelsen och ansvariga Årens utmärkelser
Torsdagsgruppen Triathlon Våra lopp
Kustmaran
Funktionärer Kustmaran
Jämjöhalvan
Tävlingsresultat 2026 Resultatarkiv
All Time High Resultat 2020 -
Årsbästa 2026 Årsbästa 2025 Resultat 2025 Resultat 2024 Årsbästa 2024 Resultat 2023 Årsbästa 2023 Resultat 2022 Årsbästa 2022 Resultat 2021 Årsbästa 2021 Resultat 2020 Årsbästa 2020
Bildarkiv Löpartävlingar o Resultat Förbättring hemsida

Dela nyhet

Dela på Facebook Dela på X
Nyheter via RSS

Öppen träning inför Jämjöhalvan

13 aug 2025 0 kommentarer

Inför höstens upplaga av Jämjöhalvan och Jämjöhallenstafetten den 8 november bjuder Team Blekinge in alla intresserade till två öppna och gratis träningstillfällen. Perfekt för dig som är nyfiken på att springa ett lopp, vill träffa andra löpare och få en rejäl dos inspiration inför höstens löpträning. Kom ensam eller ta med en vän, eller varför inte bilda stafettlag med kollegorna?! Team Blekinge välkomnar alla löpintresserade med ambitionen att delta i någon av tävlingens distanser. Det går bra att komma till ett av tillfällena eller till båda, men anmäl dig gärna via respektive facebook-evenemang för vår planerings skull.

 

Onsdagen den 𝟏𝟕 𝐬𝐞𝐩𝐭𝐞𝐦𝐛𝐞𝐫 gästas vi av Amanda Nilsson, välmeriterad löpare, erfaren fysioterapeut, personlig tränare och uppskattad föreläsare. Hon kommer att berätta om hur man kommer igång med och utvecklar sin löpträning och ge tips på specifik träning inför Jämjöhalvan. Efter föreläsningen kör vi ett kortare träningspass under ledning av Team Blekinges tränarteam med möjlighet till uppdelning i olika grupper. Det kommer under kvällen ges information om Jämjöhalvan och du kan ställa frågor direkt till tävlingsansvariga. I samband med träningen bjuds det på enklare förfriskningar.

Datum: 17 september

Tid: Kl 18.00 startar vi. Kom gärna i god tid!
Plats: Testlabbets lokaler på Rosenholm, Arenavägen 5. (Parkera på den stora parkeringen vid NKT Arena och gå tillbaka förbi Rosenholmskolan)
Arrangör: Team Blekinge löparförening i samarbete med RF/Sisu.

Länk till facebook-evenmang (sprid/dela gärna!)

 

Onsdagen den 𝟏𝟓 𝐨𝐤𝐭𝐨𝐛𝐞𝐫 är det åter chans att samlas och ge varandra peppning inför de sista veckornas träning före loppet. Vi informerar mer om banan, området, tävlingsdagen och vad man ska tänka på för att få en så bra och härlig tävlingsdag som möjligt. Team Blekinges tränarteam leder ett träningspass med fokus på uppvärmning och att hitta och testa din tävlingsfart. Kanske hittar du på köpet din perfekta löpkompis för årets lopp? Efter detta andra tillfälle hoppas vi att du känner dig väl förberedd inför Jämjöhalvan och har fått uppleva den härliga löpargemenskap som vi i Team Blekinge värnar om.

Datum: 15 oktober
Tid: Kl 18.00 startar vi. Kom gärna i god tid!
Plats: Team Blekinges klubblokal, Tennvägen 11 A

Länk till facebook-evenemang (sprid/dela gärna!)

 

Varmt välkommen!

Tävlingskommittén/Team Blekinge löparförening  

   



Tidigare nyheter

Nytt protokoll från styrelsemötet finns att läsa

Igår, 09:27 0

Antidopingplan

13 maj, 11:24 0

Öppen sommarträning i Triathlon & Swimrun

2 maj, 17:30 0

Orkidévandring med guide torsdag 7/5

28 apr, 12:17 0

Långpass Studentviken 2 maj

23 apr, 21:08 0

Nytt protokoll från styrelsemöte finns att läsa.

22 apr, 20:42 0

Teamresa till Küstenmarathon

15 apr, 17:25 0

Information träningsläger Ekerum 2026

11 apr, 17:08 2

Medlemskväll 21 april

8 apr, 20:30 0

Blodomloppet 2026, dags att anmäla dig!

26 mar, 20:30 0

Vandring på Torsdag 26 mars

23 mar, 18:22 0

Info träningsläger

22 mar, 20:10 0

Långpass 28 mars

18 mar, 19:02 1

Ölands kyrkstafett 9 maj - Anmäl dig Nu!

18 mar, 19:00 0

Nytt protokoll från styrelsemöte finns att läsa.

17 mar, 16:48 0
Skriv ut
Tjäna pengar till föreningen
Levererat av Gratis lagsida, medlemsregister och faktureringssystem till föreningen
Samarbetspartners
Kaka

Godkänn kakor

Vi använder oss av kakor (cookies) för att vår webbplats ska fungera bra för dig. De används även för webbanalys i syfte att hjälpa oss att förbättra våra tjänster.
Så använder vi cookies